Robert Lewandowski robi furorę w Argentynie. Ojczyzna odwraca się od Messiego. Tamtejsze media nie szczędzą mu krytyki

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski

Robert Lewandowski został dostrzeżony w Argentynie. Tamtejsze media bardzo go chwalą. Sam Lionel Messi nie jest uwielbiany przez rodaków.

Argentyńczyk Lionel Messi po raz siódmy otrzymał Złotą Piłkę. Nasz gwiazdor, Robert Lewandowski, zajął drugie miejsce. Fani RL9 z całego świata nie kryli zażenowania. Ich zdaniem to właśnie „Lewy” powinien zostać doceniony. Wielu z nich zauważyło, że Messi nie jest najzdolniejszym piłkarzem, ale najpopularniejszym celebrytą. Internauci pisali do Roberta:

  • Ty jesteś prawdziwym zwycięzcą.

  • To śmieszne. Robert, ty powinieneś wygrać.

  • Zostałeś okradziony z nagrody.

  • Niech Messi oddaje Złotą Piłkę.

  • Prawdziwy i jedyny zwycięzca.

  • To niesprawiedliwe. Tak nie powinno być.

Gala, ze względu na faworyzowanie Messiego, została wcześniej zbojkotowana m.in. przez Portugalczyka Cristiano Ronaldo. CR7 napisał w sieci:

Zawsze rywalizuję dla siebie i klubów, które reprezentuję i wygrywam dla siebie oraz dla tych, którzy mnie kochają. Z nikim nie walczę. Największą ambicją jest zdobycie krajowych oraz międzynarodowych trofeów dla klubów i dla reprezentacji Portugalii. Chcę być dobrym przykładem dla wszystkich, którzy są lub chcą być zawodowymi piłkarzami. Chcę pozostawić moje nazwisko wypisane złotymi literami w historii futbolu. Skupiam się na kolejnym meczu United i na tym, co razem z kolegami oraz fanami możemy osiągnąć. A reszta? To tylko reszta.

Co ciekawe, sukces Messiego nie został przyjęty ze specjalnym entuzjazmem nawet w jego ojczystej Argentynie. Dlaczego?

Argentyńskie media o Robercie Lewandowskim. Co napisali dziennikarze?

Czasopismo La Nacion porównało tegoroczną galę do tej z 2010 roku, kiedy wygrał on z Andresem Iniestą i Xavim, którzy – zdaniem wielu osób – bardziej zasłużyli na wyróżnienie. Dziennikarze pisma surowo go ocenili:

Organizatorzy niczego się nie nauczyli. Messi jest piłkarzem wszech czasów, ale czy był najlepszy w 2021 roku? Nie, w światowym ujęciu znajdą się piłkarze lepiej pasujący do tego pojęcia, na czele z Lewandowskim.

Nie tylko La Nacion przedstawiła taką opinię. W podobne tony uderzył serwis Ole. Również tam porównano Lewandowskiego do Iniesty. Napisano:

Nigdy później (Iniesta – przyp. red.) nie zdobył już Złotej Piłki i Lewandowski prawdopodobnie też już tego nie zrobi.

Co więcej, Argentyńczycy niespecjalnie cieszą się z sukcesu Messiego. Piłkarz nie jest zresztą zbyt lubiany w swoim kraju. Wszystko przez skandale finansowe związanego z jego rodziną. Sam Messi doskonale zdaje sobie sprawę z kiepskiej reputacji. W jednym z wywiadów powiedział:

Mój syn mnie pyta: dlaczego cię nie lubią w Argentynie? Odpowiedziałem, że to tylko pojedyncze osoby. Ja pokazuję miłość do reprezentacji w inny sposób, nie muszę tego nikomu udowadniać.

Zaskoczyła was więc niechęć Argentyńczyków do swojego rodaka? Myśleliście, że jest on równie szanowany jak Lewandowski w Polsce?


Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Lionel Messsi - Złota Piłka 2021

Lionel Messsi - Złota Piłka 2021

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Robert Lewandowski najlepszym napastnikiem roku 2021

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×