Panasewicz bezlitosny dla Kukiza po głosowaniu przeciwko TVN: „Wstydzę się każdego dnia, kiedy przyszło mi podać ci rękę”. Ostro potraktowały go też inne gwiazdy

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz

Paweł Kukiz oraz dwóch posłów PiS doprowadziło do przegłosowania tzw. ustawy przeciwko TVN-owi. Zachowanie muzyka nie spodobało się m.in. Januszowi Panasewiczowi, który nie szczędził pod jego adresem krytyki. Podobnego zdania są też niektóre gwiazdy, które nie przebierają w słowach.

Na początku lipca część posłów Prawa i Sprawiedliwości wniosło do Sejmu projekt nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji. Zgodnie ze złożoną przez nich propozycją, właścicielami nadawców telewizyjnych nie mogą być podmioty spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Pomysł, którego inicjatorem jest Marek Suski, niemal z miejsca został okrzyknięty mianem Lex TVN lub ustawą anty-TVN. Powodem jest fakt, że TVN należy do kapitału z USA i prawdopodobnie, jeśli wspomniana nowelizacja zostanie przyjęta, straci możliwość nadawania.

Projekt budzi sporo emocji zarówno w Polsce, jak i poza granicami. Opozycja zarzuca rządowi, że chce on wpłynąć na media, które nie są dla niego wygodne. Głos w tej sprawie zabrała także Komisja Europejska. Zapowiedziała, że będzie się tej sprawie przyglądać, bo obawia się o wolność słowa w naszym kraju.

Swojego wzburzenia nie ukrywają też dziennikarze wspomnianej stacji. Nie tylko wyrażają swój sprzeciw w social mediach, ale niedawno przygotowali materiał, który prezentował, jak w ich ocenie będzie wyglądać telewizja, gdy wpływ będzie miał na nią jedynie rząd.

Głosowanie nad ustawą przeciwko TVN wznowione głosami posłów Kukiz’15

W środę odbyło się w Sejmie posiedzenie, w którego trakcie ważyły się losy wspomnianej ustawy. Początkowo do głosu doszła opozycja, która przegłosowała odroczenie obrad. Głosowanie miało się odbyć najwcześniej we wrześniu. Marszałek Elżbieta Witek, gdy przekazała wyniki, ogłosiła przerwę. Tuż po niej zwołała Konwent Seniorów. Gdy dobiegł on końca, ogłoszono powtórkę głosowania. Tym razem okazało się ono pomyślne dla Prawa i Sprawiedliwości.

Jak to możliwe? Na tę sytuację miały wpływy głosy polityków Kukiz’15, ugrupowania, któremu przewodzi Paweł Kukiz. Po przerwie lider, a także Jarosław Sachajko i Stanisław Żuk zagłosowali razem z Prawem i Sprawiedliwością. Zmianę swojego stanowiska tłumaczyli wcześniejszą pomyłką:

Pomyliliśmy się w głosowaniu nad odroczeniem. Przepraszamy. Ale czy ktoś przez to umarł? – pytał Jarosław Sachajko.

Ostatecznie Sejm w środę wieczorem przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji.

Paweł Kukiz po głosowaniu w Sejmie pod ostrzałem gwiazd

Zachowanie posłów nie tylko nie spodobało się opozycji, ale także lubianym gwiazdom. Odkąd ustawa została przyjęta, nie szczędzą słów krytyki w mediach społecznościowych. Tam głos zabrał m.in. Janusz Panasewicz, który podkreślił, że wstydzi się każdego dnia, w którym miał kontakt z Pawłem Kukizem:

Zawsze bylem wstrzemięźliwy co do tego osobnika( wiadomo; muzyk, fajny kolega etc)ale to co stało się dzis, na oczach ludzi jest jednoznaczne. Wstydzę sie kazdego dnia kiedy przyszło mi podać ci rękę, ty gnoju.

Swojego niezadowolenia nie ukrywał też Robert Janowski. Dodał post na Facebooku, w którym podkreślił, że nie zamierza milczeć w tej sprawie:

Nie umiem, nie mogę i nie chcę milczeć w tej sprawie! Nie dlatego, że się znamy. Nie wypowiadam się z pozycji artysty, ale piszę jako Polak. Paweł Kukiz – bycie politykiem to nie jest wstyd. To też nie grzech! Ale bycie ZDRAJCĄ – to HAŃBA!

Z kolei Agata Młynarska zacytowała jedną z piosenek Pawła Kukiza, która w jej ocenie najlepiej oddaje sens tego, co się wydarzyło:

Możesz sobie Paweł teraz zaśpiewać własnym tekstem:
„ Zmyj podłogę, wyrzuć śmieci
Potem idź wyprowadź psa
Umiesz tylko robić dzieci
(…)
Co ty ch*** dziś zrobiłeś
Uje***** znowu sie
(…)
K**** jak mi z toba źle
Spi*******, odp****** sie
Idz w pi***, jebaj sie, oddup sie, Ch**!” – Tyle mam Ci do powiedzenia Twoim własnym tekstem, Paweł!!! („Rodzina słowem silna” ) Lex Kukiz Lex Wstyd #kukiz #głosowanie #szmata #wstyd #kiedysbylkolega #lextvn.

Swoim stanowiskiem podzieliła się także Magda Mołek. Chociaż, jak podkreśliła, nie pracuje już w TVN, nie chce milczeć na temat tego, co wydarzyło się w Sejmie:

Widząc to, co odpier….liło się (to i tak delikatne słowo) dziś w polskim sejmie, to jest dopiero NO FUTURE! A że cały ten PiS oraz głodne kasy i stanowisk „pomyliłem się” ciastka, zabierają przyszłość naszym dzieciom, to chyba nie ma wątpliwości? Byle się nachapać, napchać do kieszeni swojej albo wujka/ciotki/matki/żony. Hej, wy tam, sprzedajni! Dajcie znać jak to jest macać się po wypchanych kieszeniach z zamkniętymi oczami przed lustrem? Zapamiętajmy sobie dziś też panią Witek. Coś czuję, że wróci kiedyś jako kandydatka na prezydentkę. Glosowalibyście? I na koniec: hejterów i trolli uprzedzam: nie pracuję już w TVN. To jest głos w sprawie o niebo ważniejszej! WOLNOŚĆ ❤️

Głos zabrał również Kuba Wojewódzki, który podzielił się zdjęciem z Pawłem Kukizem i Natalią Siwiec. Podkreślił, że jest mu wstyd za to, że był tak naiwny:

Paweł Kukiz wykonywał kiedyś numer Całuj mnie.
Teraz już wiemy kogo i w co.
Jest mi wstyd. Za moją naiwność i głupie sentymentalne koleżeństwo. Za punk rocka. Za te wszystkie wspólne lata. Za Jarocin 93. Za wieczorne rozmowy. Za gówniarski idealizm.
k.
ps.
On wygląda tak, jak ja się czuję…
ps2
Natalię przepraszam za zdjęcie w fatalnym towarzystwie.

Swoje niezadowolenie wyrazili także: Dorota Szelągowska, Natalia Szroeder, Martyna Wojciechowska, Zbigniew Hołdys, Martyna Jakubowicz oraz Monika Gawlińska. Ich stanowiska znajdziecie w galerii.

Paweł Kukiz broni swojego zachowania

Zanim doszło do głosowania, Paweł Kukiz w jednym z wpisów w social mediach, jasno wyraził swoje stanowisko na temat mediów w Polsce. Podkreślił, że w tej sprawie nie zmienił zdania od 2015 roku:

Tak gwoli przypomnienia – filmik z 2015 roku. Od tamtej pory nie zmieniłem zdania tak o tych »wolnych« jak i »reżimowych« mediach. Jedne warte drugich, a różnice co do skali manipulacji – w TVP czy w TVN24 – niewielkie. Od 2015 w programie K’15 był i jest plan repolonizacji mediów. Niedopuszczalną dla nas jest sytuacja, gdy jakiś kraj spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego może posiadać pakiet większościowy w mediach państwa UE.

W dalszej części wpisu jako przykład podał, jak sytuacja przedstawia się we Francji:

We Francji maksymalny udział kapitału »niefrancuskiego« to 20% (!) i nikt się tam nie burzy, że »demokracja umiera«. U nas Amerykanie mogą posiadać 100% i w każdej chwili (jak tylko uznają to za stosowne) odsprzedać je komukolwiek – Czechom, Kolumbijczykom, Rosji, Kanadzie, itd.

Paweł Kukiz dodał, iż wie, że ustawa jest na rękę Prawu i Sprawiedliwości:

Oczywiście zdaję sobie sprawę z tego, że taka ustawa jest dziś na rękę PiS, bo osłabia możliwości propagandowe opozycji, ale wiem też, że druga taka okazja (na repolonizację, czyli uniemożliwienie obcemu kapitałowi sterowania mediami) może się już nigdy nie zdarzyć, więc z niej korzystam, realizując w ten sposób jeden z punktów programowych K’15.

Napisał też, że w jego ocenie Telewizja Polska nie będzie miała monopolu na publikowanie informacji:

Powiecie, że po tej ustawie TVPiS będzie miało monopol. Nie. Bo po pierwsze, TVN ma wiele możliwości, by kontynuować działalność, po drugie – poza TVN jest jeszcze POLSAT i parę innych telewizji, a po trzecie – możecie tak jak ja – po prostu nie oglądać tego badziewia firmowanego przez Kurskiego.

Paweł Kukiz ograniczył możliwość komentowania wpisu. Ostatecznie go jednak usunął.

Zarząd TVN wydaje oświadczenie w sprawie ustawy anty-TVN

Głos w sprawie wydarzeń w Sejmie zabrał zarząd TVN. W tej sprawie przygotował oświadczenie. Wynika z niego, że w ocenie stacji zachowanie polityków jest atakiem na wolność słowa i niezależność mediów:

Decyzja Sejmu w sprawie nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji jest wprost wymierzona w TVN, stanowi także bezprecedensowy atak na wolność słowa i niezależność mediów. Będziemy zdecydowanie i konsekwentnie bronić TVN24 i pozostałych kanałów TVN Grupa Discovery. Wynik dzisiejszego głosowania podważa prawo własności, powodując niepokój inwestorów zagranicznych w Polsce. Bez wątpienia godzi też w fundamenty polsko-amerykańskiego sojuszu zbudowanego w ostatnich 30 latach.

Zaapelowano też do Senatu oraz Prezydenta RP o to, by odrzucili wspomniany projekt:

Apelujemy do Senatu oraz do Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej o odrzucenie projektu w obecnym kształcie. Od tego zależy, czy Polska nadal będzie postrzegana na arenie międzynarodowej jako kraj demokratyczny i wiarygodny dla inwestorów.

O tym, czy przychylą się do tego apelu, przekonamy się w najbliższym czasie.


Oświadczenie TVN

Oświadczenie TVN

Oświadczenie Pawła Kukiza

Oświadczenie Pawła Kukiza

Monika Gawlińska reaguje na zachowanie Pawła Kukiza

Monika Gawlińska reaguje na zachowanie Pawła Kukiza

Komentarze

 • Klasa średnia pisze:

  TVN ,towarzystwo wzajemnej adoracji u pana Miszczaka na pasku.TVN co włączę to same filmy gangsterskie,mordują się,strzelanina,krew się leje.,Albo gołe dziwy,wulgaryzm,rozpusta.Dla takich telewizja jak oni.Dzień dobry TVN same brzydactwa gruba,chudy i inni.W cholerę to towarzystwo rozgonić.Aha jeszcze krytyka Rządu,kłamstwa,wykręcanie faktów.Dobrze Kukiz zrobił.Brawo,brawo,.,

 • Gość 1 pisze:

  Brawo Kukis,brawo.Trzeba bronić polskich mediów i naszych spraw.Nie jestem zwolenniczką PIS,ale to co wyprawia TVN to już skandal,przekręcanie faktów,walka z PiS-em.Żydostwo amerykańskie zaniepokojone bo zysków nie będzie.A ci celebryci łącznie z Panasem to mierzwa,awanturująca się.Za komuny mordę w kubeł trzymali byle wystąpić w TVP.Teraz obrosło w kasę i chcą więcej,więcej.

 • Gość 1000 pisze:

  no i popatrzmy na nasza ” uinteligencje z TVN-u”to PAN KUKIZ powinien powiedziec „wstyd mi za znalem takich ludzi /a ty pseudo inteligencji nie oceniaj innych tylko spojrz na swoje zycie poiniewaz nie jest ono przykladem dla polskiej mlodziezy.jak sie sprzedajecie Polsatowi i jestescire. TVN-owi to pytam kim wy zdrajcy POLSKI

 • Gość pisze:

  Tego się doczekał,co sobie wyśpiewał…wstyd i żenada…

 • GoscGość pisze:

  Brawo i jeszcze raz brawo pilnujmy swoich interesów a nie sprzedawaj my wszystkiego jak zrobił to Tusk i nikt nie protestował to byli sprzedawczyki a nie Ci którzy pilnują interesów Polski trzymać tak dalej panie Pawle i Pis

 • Gość pisze:

  Okropne środowisko. Wreszcie możemy zobaczyć ich uległe twarze. Wone media tak. Nienawiść nie.
  Paweł ma prawo myśleć i robic co chce. Paweł jesteś wieki .

 • Gość pisze:

  Szmata, sprzedwaczyk , cieszę się, że nikt mu ręki nie poda, mam nadzieje, że tam gdzie mieszka zlinczują go i jego rodzine, bo oni tacy sami jak on

 • Gość pisze:

  Kukiz TY jesteś jak choragiewka .Kiedyś lubiłam ciebie słychać a teraz nienawidzę ciebie sprzedawczyku cwaniaku Musisz pamiętać że za wszystko w życiu się płaci

 • Gość pisze:

  Niedługo się okaże,za co sprzedał się Kukiz, za jaki stołek/kasę. Mam nadzieję,że jak zechce kiedyś zaśpiewać publicznie, publika się na niego wypnie, tak, jak on to teraz zrobił.

 • Gość pisze:

  Kukiz przebił dno.Skorumpowany sprzedawczyk.Brawo dla osób publicznycj którzy go piętnują. Mam nadxieję że nikt nie pida mu ręki

 • Gośćxxxxxxxxx pisze:

  sprzedaja sie za nasza kase obrzydliwe kaczor do rozanca a nie do rzadzenia najwyzszy czas odsunac dzia…………

 • Gość pisze:

  Kukiz ma wyrąbane na to co wy piszecie hahaha

 • Gość pisze:

  Niech żyją pożyteczni idioci popierający tvn

 • Kqmuch pisze:

  Jakie wolne media. Jesli ludziska wierzycie w wolne media w Polsce to szczena opada. Najlepiej czlowiek funkcjonuje jak telwwizji nie oglada. Same gowno niezaleznie od programu czy kanalu. Tvn nalesy w 58$ do Scripps Networks Interactive INC. Amerykanska firma.Scripps Network Interactive nalezy do Discovery. A discovery Do Discovery INC A ta najwieksza dzialke akcji posiada ” The vanguard” and „Black Rock”Teraz pogrzebcie sobie co to jest The Vanguard i BlackRock. I kyo to posiada. Zapraszam zrobic reserch. Nie ma wolnych mediow w Polsce. I nie tylko w Polsce.

 • Gość pisze:

  O jakich gwiazdach mówimy?Gwiazdy są na niebie i tyle w temacie. A te niby gwiazdy na Ziemii słoma z butów wystaje.

 • Gość pisze:

  Kukiz szorujesz po dnie. Twoja wypowiedź o pomyłce w głosowaniu żenująca. Trzech przycisków nie jesteś w stanie ogarnąć? Czym cię przekupili ty szmaciarzu.

 • Gość pisze:

  panie kukis P…..da z pana

 • Gość pisze:

  panie kokis pizda z pana

 • Gość pisze:

  Brawo Kukiz. Reszta to sprzedawczyki i targowiczanie!!!!

 • Gość pisze:

  Gówniana chorągiewa gardzę tobą.

 • Gość pisze:

  Brawo Paweł

 • Mia pisze:

  I że niby TVN to te wolne media może?? Haha, padłam…

 • Gość pisze:

  Kukiz i PiS to 💩💩💩💩💩