Szukaj

Orły 2018: Znamy pełną listę laureatów! Kto w tym roku otrzymał statuetkę od Polskiej Akademii Filmowej?

orły 2018

Orły 2018 – kto wygrał? Lista laureatów

Orły 2018 rozdane! To była zdecydowanie bardzo emocjonująca gala, świetnie poprowadzona po raz ósmy już przez Macieja Stuhra. Niekwestionowanym zwycięzcą był faworyt plebiscytu – film Cicha noc Piotra Domalewskiego.

Statuetkę w kategorii Odkrycie roku zdobył Piotr Domalewski, co rozpoczęło falę nagród zgarniętych przez reżysera na gali. Najlepsza scenografia została przyznana animacji Twój Vincent. 

Najlepszą drugoplanową rolę kobiecą odegrała Agnieszka Suchora w filmie Cicha noc, natomiast rolę męskąArkadiusz Jakubik, również w Cichej nocy. 

Cicha noc zgarnęła również Nagrodę publiczności, za to 21x Nowy Jork w reżyserii Piotra Stasika dostał statuetkę za Najlepszy film dokumentalny. 

Radzimir Dębski został doceniony za muzykę w filmie Sztuka kochania. Tytułem Najlepszego filmu europejskiego w tym roku może poszczycić się film The Square. Za to najlepszy dźwięk przypada Cichej nocy.

Piotr Domalewski otrzymał również nagrodę za Najlepszy scenariusz. Statuetkę w 2018 roku za montaż odebrały Dorota Kobiela i Justyna Wierszyńska za Twojego Vincenta. 

To nie koniec nagród dla Cichej nocy. Piotr Sobociński Jr. zgarnął statuetkę za Najlepsze zdjęcia właśnie za ten film. Najlepszym serialem fabularnym okazała się być Wataha.

Roman Polański, który był honorowym gościem na tegorocznej gali, otrzymał statuetkę w kategorii Najlepszy film 20-lecia Orłów za Pianistę.

Maria Skłodowska- Curie to film, który wygrał w kategorii Najlepsze kostiumy. 

Najlepsza rola męska w tym roku przypadła Dawidowi Ogrodnikowi za rolę w Cichej Nocy! Natomiast nagrodę za Najlepszą rolę żeńską odebrała Magdalena Boczarska, za film Sztuka kochania.

Swoją statuetkę za Osiągnięcia życia odebrał również na gali Jerzy Stuhr. 

Nagrodę dla Najlepszego reżysera otrzymał Piotr Domalewski. To już jego czwarta statuetka tej emocjonującej nocy! Ale jak się okazało – nie ostatnia. Najważniejsza nagroda wieczoru dla Najlepszego filmu również trafiła w ręce Piotra Domalewskiego, czyniąc go prawdziwym zwycięzcą tegorocznej gali!

Zgadzacie się z wynikami tegorocznej Akademii?

Orły 2018: Weronika Rosati w luksusowej mini. Odsłoniła swoje piękne nogi

Orły 2018: Małgorzata Kożuchowska cała w zieleni! Za tę kreację zapłaciła 4 tysiące złotych, a wyglądała jak milion dolarów!

Orły 2018: Sonia Bohosiewicz niczym Angelina Jolie na Oscarach. Skromnie i bardzo sexy!


Roman Polański - Gala Orły 2018

Roman Polański - Gala Orły 2018

Dorota Kobieta i Justyna Wierszyńska - Gala Orły 2018

Dorota Kobieta i Justyna Wierszyńska - Gala Orły 2018

Piotr Domalewski - Gala Orły 2018

Piotr Domalewski - Gala Orły 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×