Koszmar przyjaciela Michała Szpaka. Cały Facebook podaje jego pilny apel – dziesiątki tysięcy udostępnień

Michał Szpak, Norbert Dąbek

Michał Szpak, Norbert Dąbek

Przyjaciel Michała Szpaka ma poważne problemy w związku z koronwirusem. W swoim poście na Facebooku zaapelował do samego Jarosława Kaczyńskiego. Jego wpis w tempie błyskawicy obiegł internet.

Michał Szpak jest artystą jedynym w swoim rodzaju. Oprócz silnego głosu wyróżnia się także swoimi scenicznymi stylizacjami. To jeden z najbarwniejszych ptaków polskiej sceny muzycznej. Swoją karierę zaczął od występów w programie X-Factor. Mimo że nie udało mu się wygrać – zajął drugie miejsce, to świetnie wykorzystał daną mu popularność. W 2016 roku reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji, zajmując w finałowym koncercie trzecie najwyższe w historii Polski, ósme miejsce.

Michał Szpak: rodzina

Michał Szpak jest osobą, dla której więzi rodzinne znaczą bardzo wiele. Wielokrotnie mówił o tym w wywiadach. Jeśli chodzi o rodziców wokalisty, to jego mama zdecydowała się wyjechać za granicę, kiedy miał zaledwie 10 lat. Samotnie wychowywał go ojciec, o którym fani do tej pory wiedzieli naprawdę bardzo mało. Michał wyrósł na ciepłego i oddanego bliskim człowieka. Wielkie znaczenie ma dla niego nie tylko rodzina, ale i przyjaciele. W każdej sytuacji stara się być dla nich wsparciem i oporą.

Przyjaciel Michała Szpaka ma problemy w związku z koronawirusem

Obecnie na świecie trwa pandemia koronawirusa. W związku z nią zostały wprowadzone restrykcje rządowe. Można śmiało powiedzieć, że cały świat przebywa na kwarantannie. Sytuacja epidemiologiczna dotknęła także bliskich Michała Szpaka. Jego siostra jest uwięziona w epicentrum, we Włoszech. Jednak nie zdecydowała się wrócić do ojczyzny – z uwagi na fakt, że jej powrót może nie być bezpieczny dla najbliższych. Zdecydowała się zostać w Italii i tam przejść kwarantannę.

Jednak nie tylko siostra Michała cierpi z powodu koronawirusa. Okazuje się, że złe skutki pandemii dotknęły także jego przyjaciela.

Norbert Dąbek, to biznesmen, który zjechał cały świat, ma sporo kontaktów w show-biznesie, znany jest z udziału w akcjach charytatywnych. Dziś postanowił zabrać głos, mimo że jak sam podkreśla, rzadko wypowiada się na tego typu tematy. W jego poście przebija determinacja i wielki zawód, jaki czuje w związku z działaniami podejmowanymi przez polski rząd. Pisze o tym, że jako właściciel licznych hoteli i restauracji ponosi ogromne straty, gdyż wszystkie punkty są obecnie nieczynne. On sam jednak wciąż musi płacić swojej załodze.

Wspomina także, że miał ruszyć z nową restauracją w Szczecinie, ale już wie, że nie będzie w stanie jej otworzyć. Według niego politycy nie przekazują dokładnych informacji w sprawie zakażeń koronawirusem, a także niepotrzebnie zniechęcają do nienoszenia maseczek, które są obowiązkowe np. w Czechach, w których na prośbę rządu emitowane są spoty reklamowe z hasłem: „Noszę dla Twojego dobra, Ty noś dla mojego”.

Do Pana Jarosława Kaczyńskiego,Panie pośle, jestem przedsiębiorcą. Prowadzę hotel i kilka restauracji. Buduję…

Opublikowany przez Norberta Dąbka Wtorek, 31 marca 2020

Nie koronawirus właśnie niszczy mi firmę i dorobek ponad 20 lat mojego życia. Nie koronawirus zaraz spowoduje, że kilka milionów Polaków zostanie bez pracy. To Pan razem ze swoim rządem niszczycie wszystko, na co ciężko pracowałem i na co pracowali inni przedsiębiorcy.

To czego oczekuje Dąbek od Rządu to ogłoszenie stanu klęski żywiołowej. Jego zdaniem jedynym dobrym wyjściem z sytuacji jest zamknięcie ludzi w domu na miesiąc, gdyż inne działania nie będą tak skuteczne.

Oczekuję od Pana, bo dziś jest Pan prezydentem, premierem i ministrem zdrowia, żeby wprowadził Pan stan klęski żywiołowej, który zamknie nas na miesiąc, po to, żebyśmy nie byli przez Was dożynani całe lato, jesień, a może nawet rok. Po to, żeby się Pan później nie rozpędził i nie wykorzystał środków przymusu, żeby nas w domach zatrzymać na bardzo długo, tak byśmy nie mogli w razie czego protestować, gdy będzie Pan łamał prawo.

W chwili pisania tekstu apel Norberta Dąbka doczekał się ponad 50 tysięcy udostępnień.


apel przyjaciela Michała Szpaka

apel przyjaciela Michała Szpaka

91208501_2892304704188795_2096100853998944256_o
Michał Szpak i Norbert Dąbek

Michał Szpak i Norbert Dąbek

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×