Siostra Szpaka jest w epicentrum koronawirusa. Mimo to nie wróci do Polski. Wszystko przez uchybienie LOT-u

Michał Szpak z siostrą

Michał Szpak z siostrą

Marlena Szpak nie chce wracać do Polski w czasie stanu epidemicznego. Siostra Michała opowiedziała, dlaczego nie skorzysta z opcji powrotu, jaką oferuje LOT i polski rząd. Czego obawia się najbardziej?

Marlena Szpak – śpiewaczka operowa, a prywatnie siostra wokalisty Michała Szpaka, od lat mieszka we Włoszech. Szerszej publiczności dała się poznać w programie The Voice of Poland. Podczas show pomagała swojemu bratu przygotowywać uczestników do wystąpień w odcinkach na żywo.

Marlena Szpak odmówiła powrotu do Polski. Dlaczego?

Siostra Michała Szpaka odbywa obowiązkową w Italii kwarantannę związaną z pandemią wirusa SARS-CoV-2. Śpiewaczka znajduje się obecnie w największym europejskim skupisku pandemii. Całą sytuacją jest ogromnie przejęta. Na Instagramie relacjonuje to, co dzieje się na miejscu.

Marlena bardzo przestrzega wszystkich narzuconych restrykcji. W ograniczonym kontakcie ze światem zewnętrznym pozostaje już 10 dni. Z utęsknieniem czeka, aż będzie mogła bez obaw wyjść na spacer po mieście. O wszystkim napisała na Instagramie, gdzie zaprosiła internautów do zadawania pytań.

Jeden z fanów zapytał siostrę Szpaka, czy nie myślała, by ewakuować się z Włoch do Polski w ramach akcji prowadzonej przez linie lotnicze LOT i polski rząd. Na to pytanie padła bardzo zdecydowana odpowiedź:

W żadnym wypadku. Byłam szczęśliwa, kiedy rząd zareagował stopniowym ograniczeniem masowych spotkań. Zamykanie szkół, hali, barów, restauracji, odwoływanie koncertów etc… Ale tej decyzji absolutnie nie popieram. Ja zachowałabym się odpowiedzialnie i nie wracała, by nie narażać siebie, ani innych.

Piosenkarka wytknęła potężny błąd LOT-u. Jej zdaniem linia lotnicza nie zapewniła podróżującym wystarczających środków bezpieczeństwa. Marlena obawia się, że prędzej zarazi się COVID-19 w samolocie do Polski, niż na włoskiej ulicy, na której pojawia się sporadycznie.

Zwłaszcza, że opinie ludzi, którzy takim samolotem lecieli donoszą, że zostali transportowani bez żadnych zabezpieczeń, środków ostrożności itp. Nieodpowiedzialne!

Marlena woli w bezpieczny sposób poddać się przymusowej kwarantannie i przeczekać najgorszy moment w miejscu, w którym aktualnie przebywa. Przypomnijmy, jak starsza siostra Michała skomentowała obecną sytuację we Włoszech:

Odbywam obecnie kwarantannę. Nie pracuję, tak jak większość włoskiego społeczeństwa (moje/nasze miejsca pracy są zamknięte). Otwarte są jedynie sklepy spożywcze, apteki i fabryki, które produkują środki niezbędne do życia. (…) Podczas każdego wyjścia z domu musimy mieć przy sobie wypełniony formularz stworzony przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych, w którym podajemy nasze imię, nazwisko, miejsce z którego wychodzimy i do którego zmierzamy oraz motyw naszego wyjścia.

Marlenie wysyłamy dużo pozytywnej energii.


Marlena Szpak nowe włosy

Marlena Szpak nowe włosy

Marlena Szpak jest wokalistką operową

Marlena Szpak jest wokalistką operową

Michał Szpak z siostrą Marleną

Michał Szpak z siostrą Marleną

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×