Nie żyje Grichka Bogdanoff. Jeden z najsłynniejszych na świecie entuzjastów operacji plastycznych przegrał walkę z COVID-19

Nie żyje Grichka Bogdanoff

Nie żyje Grichka Bogdanoff

Nie żyje Grichka Bogdanoff. Wielki entuzjasta operacji plastycznych i gwiazda francuskiej telewizji. Wiek i przyczyny śmierci.

Grichka Bogdanoff, jeden ze słynnych bliźniaków, gwiazdorów francuskiej telewizji, zmarł we wtorek w wyniku powikłań po COVID-19, po dwóch tygodniach walki o życie. W tym samym czasie na oddział intensywnej terapii trafił również jego brat Igor. Kim był i ile miał lat entuzjasta operacji plastycznych i znany naukowiec?

Nie żyje Grichka Bogdanoff

Bliźniacy Grichka i Igor Bogdanoff zdobyli popularność jako prowadzący francuskich programów popularnonaukowych. Byli też bardzo znani za sprawą swojego uzależnienia od operacji plastycznych.

Otoczony miłością rodziny i bliskich, Grichka Bogdanoff odszedł w spokoju, by dołączyć do swoich gwiazd – napisała w oficjalnym oświadczeniu rodzina.

Jak podał do wiadomości publicznej agent Bogdanoffa, celebryta zmarł we wtorek w wyniku powikłań po COVID-19. Miał 72 lata. Według informacji opublikowanych we francuskim Le Monde, 15 grudnia Grichka trafił na oddział intensywnej terapii szpitala Georges-Pompidou z objawami koronawirusa. Tego samego dnia na tym samym oddziale wylądował jego brat Igor. Według informatora bliskiego znanym bliźniakom nie zostali oni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.

Kim byli bracia Bogdanoff?

Bracia Igor i Grichka Bogdanoff zasłynęli nie tylko z uzależnienia od operacji plastycznych, które z mężczyzn, uważanych za niezwykle przystojnych, zrobiły bohaterów memów teorii spiskowych. Obaj mogą pochwalić się świetnym wykształceniem.

Grisza i Igor Bogdanowie urodzili się w arystokratycznej rodzinie Osten-Sacken-Bogdanoff. Są synami rosyjskiego malarza, szczycącego się książęcym pochodzeniem. Z kolei matka wywodzi z czeskiego rodu Kolowrat-Krakowskich. Dzieciństwo spędzili z babcią w zamku w południowej Francji, gdzie zdobyli solidne wykształcenie. Igor jest doktorem matematyki, a Grisza był ekspertem z zakresu fizyki teoretycznej. Posługują się kilkoma językami.

Swoją karierę rozpoczynali czterdzieści lat temu. Francuskiej publiczności znani są jako prowadzący popularnonaukowego programu Temps X. W środowisku badawczym uchodzili za genialnych fizyków. Od lat 70. prezentowali swoje poglądy z zakresu fantastyki naukowej i kosmologicznej. Seria artykułów Dieu et la Science (Bóg i nauka) wydanych w 2002 roku nadal wzbudza skrajne emocje. Wielu uważa, że ch teoria była fikcją, pstryczkiem w nos dla prestiżowego środowiska naukowego.

Poniżej bracia Bogdanoff jeszcze z czasów przed znaczną ilością operacji plastycznych.

 


Igor i Grichka Bogdanoff

Igor i Grichka Bogdanoff

Igor i Grichka Bogdanoff

Igor i Grichka Bogdanoff

Igor i Grichka Bogdanoff

Igor i Grichka Bogdanoff

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×