Nie żyje Grichka Bogdanoff. Jeden z najsłynniejszych na świecie entuzjastów operacji plastycznych przegrał walkę z COVID-19
Grichka Bogdanoff, jeden ze słynnych bliźniaków, gwiazdorów francuskiej telewizji, zmarł we wtorek w wyniku powikłań po COVID-19, po dwóch tygodniach walki o życie. W tym samym czasie na oddział intensywnej terapii trafił również jego brat Igor. Kim był i ile miał lat entuzjasta operacji plastycznych i znany naukowiec?
28.12.2021 | aktual.: 28.12.2021 19:05
Nie żyje Grichka Bogdanoff
Bliźniacy Grichka i Igor Bogdanoff zdobyli popularność jako prowadzący francuskich programów popularnonaukowych. Byli też bardzo znani za sprawą swojego uzależnienia od operacji plastycznych.
Jak podał do wiadomości publicznej agent Bogdanoffa, celebryta zmarł we wtorek w wyniku powikłań po COVID-19. Miał 72 lata. Według informacji opublikowanych we francuskim Le Monde, 15 grudnia Grichka trafił na oddział intensywnej terapii szpitala Georges-Pompidou z objawami koronawirusa. Tego samego dnia na tym samym oddziale wylądował jego brat Igor. Według informatora bliskiego znanym bliźniakom nie zostali oni zaszczepieni przeciwko koronawirusowi.
Kim byli bracia Bogdanoff?
Bracia Igor i Grichka Bogdanoff zasłynęli nie tylko z uzależnienia od operacji plastycznych, które z mężczyzn, uważanych za niezwykle przystojnych, zrobiły bohaterów memów teorii spiskowych. Obaj mogą pochwalić się świetnym wykształceniem.
Grisza i Igor Bogdanowie urodzili się w arystokratycznej rodzinie Osten-Sacken-Bogdanoff. Są synami rosyjskiego malarza, szczycącego się książęcym pochodzeniem. Z kolei matka wywodzi z czeskiego rodu Kolowrat-Krakowskich. Dzieciństwo spędzili z babcią w zamku w południowej Francji, gdzie zdobyli solidne wykształcenie. Igor jest doktorem matematyki, a Grisza był ekspertem z zakresu fizyki teoretycznej. Posługują się kilkoma językami.
Swoją karierę rozpoczynali czterdzieści lat temu. Francuskiej publiczności znani są jako prowadzący popularnonaukowego programu Temps X. W środowisku badawczym uchodzili za genialnych fizyków. Od lat 70. prezentowali swoje poglądy z zakresu fantastyki naukowej i kosmologicznej. Seria artykułów Dieu et la Science (Bóg i nauka) wydanych w 2002 roku nadal wzbudza skrajne emocje. Wielu uważa, że ch teoria była fikcją, pstryczkiem w nos dla prestiżowego środowiska naukowego.
Poniżej bracia Bogdanoff jeszcze z czasów przed znaczną ilością operacji plastycznych.