Szukaj

Melania Trump wydała oficjalne oświadczenie: „Jestem zawiedziona”. Tak Pierwsza Dama żegna się z Amerykanami

Melania Trump przerywa milczenie

Melania Trump przerywa milczenie

Melania Trump przerwała milczenie. Wydała oświadczenie, w którym skomentowała zamieszki, do jakich doszło na Kapitolu.

Melania Trump w 2017 roku, gdy jej męża Donalda wybrano 45. prezydentem USA, została Pierwszą Damą Stanów Zjednoczonych. Przez kolejne lata sumiennie wykonywała swoje obowiązki. Pojawiała się u boku głowy państwa podczas różnych wydarzeń, udzielała wywiadów, aktywnie działała w sieci, gdzie zwracała uwagę na ważne tematy.

Melania była też odpowiedzialna za wystrój Białego Domu na szczególne okazje. Nawet w dobie pandemii koronawirusa mogła liczyć na wsparcie pomocników, z którymi zadbała o imponujące dekoracje świąteczne.

Zobacz: Melania pokazała, jak udekorowała Biały Dom na święta. Pięknie, ale nie obyło się bez krytyki

Oświadczenie Melanii Trump ws. zamieszek na Kapitolu

Ostatni czas nie był łatwy dla Melanii. Jej mąż nie wygrał ostatnich wyborów i już wkrótce oficjalnie przestanie być prezydentem. Z tą sytuacją nie mogą się pogodzić jego zwolennicy. 6 stycznie wdarli się do siedziby Kongresu USA, który miał potwierdzić ważność wyborów i zwycięstwo Joe Bidena. Doszło do zamieszek. Zmarły cztery osoby, a ponad 50 zostało aresztowanych.

Wciąż urzędujący prezydent opublikował na Twitterze nagranie, w którym poprosił protestujących, by pokojowo opuścili budynek. Zaznaczył jednak, że wybory zostały „skradzione”. Jego konto zostało zawieszone na 20 godzin. Donald aktywował drugi profil i wyraźnie poirytowany nie przebierał w słowach (szczegóły tutaj).

Melania Trump bardzo długo nie komentowała całej sytuacji. Dziś postanowiła jednak przerwać milczenie. Na oficjalnej stronie Białego Domu opublikowano oficjalny list. W początkowych akapitach Pierwsza Dama USA skupiła się na pandemii koronawirusa i trudnym 2020 roku. Następnie skomentowała wydarzenia z zeszłego tygodnia.

Melania Trump przerywa milczenie

Melania Trump przerywa milczenie

Melania napisała, że jest zawiedziona sytuacją, do jakiej doszło. Uważa, że niedopuszczalne jest, że wokół tych tragicznych zdarzeń pojawiły się nieuzasadnione ataki i oskarżenia:

Jestem zawiedziona i zniechęcona tym, co wydarzyło się w zeszłym tygodniu. Uważam za haniebne, że wokół tych tragicznych wydarzeń pojawiły się także plotki, nieuzasadnione osobiste ataki i fałszywe, wprowadzające w błąd oskarżenia ze strony ludzi, którzy chcą mieć władzę i mają plan. Tym razem chodzi wyłącznie o uzdrowienie naszego kraju i jego obywateli.

Trump stanowczo potępiła przemoc i agresję, podkreślając, że obywatele Stanów Zjednoczonych powinni trzymać się razem. Podziękowała też za ostatnie cztery lata:

Chcę podziękować milionom Amerykanów, którzy wspierali mojego męża i mnie przez ostatnie 4 lata i pokazali niesamowity wpływ amerykańskiego ducha. Jestem wam wszystkim wdzięczna za to, że pozwoliliście mi służyć na bliskich memu sercu obszarach.

Z pełną treścią listu można się zapoznać na oficjalnej stronie Białego Domu.


Melania Trump - zdjęcie świąteczne

Melania Trump - zdjęcie świąteczne

Melania Trump w nowej fryzurze wybiera choinki do Białego Domu

Melania Trump w nowej fryzurze wybiera choinki do Białego Domu

Melania Trump po głosowaniu w wyborach prezydenckich. Nie miała na twarzy maseczki

Melania Trump po głosowaniu w wyborach prezydenckich. Nie miała na twarzy maseczki

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×