Sablewska ujawniła, jak Miszczak zwolnił ją z „X-Factora”: „To było grube”. Za wszystkim stał Kuba Wojewódzki

Maja Sablewska o X-Factor

Maja Sablewska o X-Factor

Maja Sablewska otworzyła się w temacie pracy w TVN. Wróciła wspomnieniami do czasów, gdy była jurorką X-Factor. Za jej zwolnieniem stał Kuba Wojewódzki. Co się stało?

Maja Sablewska stała się sławna dzięki temu, że zaczęła pojawiać się w popularnych programach telewizyjnych. Na początku była menadżerką gwiazd, jednak z czasem zaczęła odkrywać kolejne talenty, dzięki którym udało jej się wedrzeć na salony. W krótkim czasie została specjalistą od wizerunku. W prowadzonych programach doradzała, jak zadbać o wygląd oraz udzielała wskazówek, jak w łatwy sposób odmienić swoje życie. Szybko udowodniła, że potrafi dotrzeć w najciemniejsze zakamarki ludzkiej psychiki i jak nikt inny rozumie życiowe troski swoich bohaterów.

Mimo ogromnego sukcesu postanowiła zrezygnować z pracy w telewizji. W rozmowie z Jastrząb Post zdradziła, że póki co nie planuje powrotu na szklany ekran.

Telewizja to jest na razie moja przeszłość i do telewizji na ten moment wracać nie będę. Ale to nie jest tak, że się na telewizję obraziłam. A ponieważ pracuję teraz konkretnie nad rzeczami, nad którymi pracuję półtora roku, to szczerze mówiąc, nie chcę się rozpraszać.

Dużą popularność przyniosła jej posada jurorki w programie X-Factor, choć pełniła tę funkcję zaledwie przez jedną edycję. Po kilku latach milczenia otworzyła się na ten temat. Zdradziła dzięki komu i czemu straciła pracę.

Maja Sablewska zdradziła, dlaczego straciła pracę w X-Factorze

X-Factor był programem typu talent show, który w Polsce po raz pierwszy został wyemitowany 6 marca 2011 roku. W pierwszej odsłonie jurorami byli Maja, Kuba Wojewódzki i Czesław Mozil, a prowadzącym Jarosław Kuźniar, który wraz z końcem 2. edycji ogłosił rezygnację z pełnionej funkcji. Jego miejsce zajęła Patricia Kazadi.

Widzowie już od pierwszych chwil obdarzyli Sablewską ogromną sympatią. Wraz z końcem 1. edycji TVN mógł ogłosić swój sukces, ponieważ format cieszył się bardzo dużą popularnością wśród widzów. W rozmowie z Żurnalistą menadżerka gwiazd zdradziła, że po zakończeniu programu udała się do gabinetu Edwarda Miszczaka, który przeprowadził wcześniej rozmowę z Wojewódzkim. Dziennikarz najwidoczniej nie szczędził przykrych słów pod jej adresem, ponieważ dyrektor programowy wręczył jej wypowiedzenie.

Pamiętam taki moment, kiedy poszłam do gabinetu Edwarda Miszczaka po X Factorze, po pierwszej edycji, która była ogromnym sukcesem, i usłyszałam, że nie będzie mnie w kolejnej edycji, ponieważ mój kolega, Kuba Wojewódzki, sobie tego nie życzy. To było grube. Powiedziałam, że ja tego w ogóle nie akceptuję, że ja tego w ogóle nie rozumiem. I oczywiście za tym szły inne rzeczy, o których już mówić nie mogę.

Maja nie ukrywa, że sytuacja ta na chwilę podcięła jej skrzydła. Po wyjściu z biura przełożonego nie była w stanie powstrzymać emocji.

Najpierw się poryczałam, a potem się wzięłam do roboty.

Decyzja Miszczaka była dla niej niezrozumiała, jednak on dostrzegł drzemiący w niej potencjał i zdradził, że w jego ocenie inspiruje inne kobiety. To popchnęło ją do stworzenia własnego programu.

Powiedział mi: Inspirujesz kobiety. Widać po programie, że mnóstwo kobiet chce wyglądać tak jak ty, robić takie rzeczy jak ty. Może zrób coś z tym. I ja wtedy wymyśliłam swój program i wymyśliłam metamorfozy.

Mimo że Wojewódzki wyrządził jej ogromną krzywdę, menadżerka gwiazd po latach postanowiła puścić w niepamięć tamto zajście.

Jak my się spotkaliśmy siedem lat po X-Factorze, to siedzieliśmy u Kuby w domu i przybiliśmy sobie piątkę. Nie było to łatwe, ale bez względu na wszystko ja go bardzo szanuję.

Show-biznes bywa brutalny, jednak Mai udało się wyjść z tej sytuacji obronną ręką. Oglądaliście któryś z jej programów?


Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska nie lubią się od czasów X-Factor

Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska nie lubią się od czasów X-Factor

Maja Sablewska i Gienek Loska w X-Factorze

Maja Sablewska i Gienek Loska w X-Factorze

Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska w X-Factor

Kuba Wojewódzki i Maja Sablewska w X-Factor

Komentarze

 • GośćKKK pisze:

  KTO WOGOLE TO BEZTALENCIE PRZYJAL.ONA MOZE UBIERAC STRACHY NA WROBLE.ZENADA.

 • GośćJan pisze:

  Jak ona wyglada ten tatu na szyji odpychajace

 • Gość pisze:

  Myślę że Kuba miał rację.Sablewska dla mnie to Dyzma w spódnicy.Ona jest słaba intelektualnie.

 • Gość pisze:

  Przecież ta kobieta w X-Factorze, to porazka i wielkie nieporozumienie, wystarczy zobaczyć odcinek ze Szpakiem, ktory spiewa Dziwny jest ten świat, Niemena. Miało się ochotę tam wejsc i walnąć ja w pysk.
  Ale trzeba jej przyznać, ze nie majac nic do i zaoferowania poza tupetem, to i tak dalego zaszla od czasow bycia nianią dzieci Kukulskiej. Dalej na niczym sie nie zna, ale jakoś zarabia, co już jest winą kazdej stacji tv, ktora trzyma ludzi znanych z tego, ze sa znani, bo ten problem nie dotyczy tylko Sablewskiej.

 • Nina pisze:

  Pani Maju, chociaż zrozumiałe, że musiało to być dla Pani bardzo przykre to jednak Kuba miał rację. Pani nie czuła tego programu, nie umiała Pani wychwycić potencjału drzemiącego w ludziach. Natomiast w programie modowym z elementami psychologii sprawdziła się Pani bardzo dobrze. Więc w sumie dobrze się stało, choć na pewno bolało. Pozdrawiam.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×