Łukasz Szumowski co myśli o poluzowaniu restrykcji?
Wirtualna Polska

Koronawirus w Polsce. Będą kolejne zmiany. Minister Zdrowia: „Boję się”

Łukasz Szumowski – koronawirus

Łukasz Szumowski – koronawirus

Epidemia koronawirusa w Polsce wciąż trwa. Liczba zachorowań stale wzrasta. Niebawem zostaną wprowadzone kolejne zmiany. Minister Zdrowia, Łukasz Szumowski, nie ukrywa swojego strachu przed kolejnym krokiem rządu.

Wirtualna Polska

Pandemia koronawirusa rozszerzyła się na cały świat. Obecnie w Polsce mamy 6088 zachorowań, w tym 195 zgonów. Rząd jakiś czas temu wprowadził sporo restrykcji, po to, aby spowolnić transmisję wirusa na kolejnych ludzi. Wprowadzono ograniczenia w przemieszczaniu się, zamknięto szkoły i przedszkola oraz wszelkie miejsca mogące skupiać ludzi, wprowadzono godziny dla seniorów, wznowiono kontrole graniczne, przesunięto także terminy matur.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Podczas wczorajszej konferencji prasowej Rządu premier Mateusz Morawiecki wspomniał jednak, że po świętach będziemy powoli wracać do naszego codziennego życia. Planowane jest prawdopodobnie ponowne otwarcie niektórych sklepów oraz usług. Minister Zdrowia wydaje się być tym zaniepokojony, o czym wspomniał w wywiadzie dla Radia Zet.

Łukasz Szumowski wyraził zaniepokojenie względem kolejnych zmian

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski w Radiu Zet mówił o tym, że władza rozważa poluzowanie obecnych restrykcji. Przypomniał także, że obecne, które są teraz narzucone, obowiązują do 19 kwietnia. Same zmiany, które mają nastąpić, tłumaczył zaś w następujący sposób:

Z jednej strony mamy chorych, z drugiej – jeśli gospodarka nie ruszy, ludzie będą umierali na inne choroby – podkreślił.

Łukasz Szumowski

Łukasz Szumowski

W momencie, gdy został zapytany o to, czy planowane poluzowanie restrykcji nie spowoduje wzrostu zachorowań, odpowiedział szczerze:

Boję się. Pewnie tak będzie. To zależy od tego, jak odpowiedzialni będziemy – zaznaczył.

Jednocześnie podkreślił, że decyzje rządu nie są nieprzemyślane. Nie należą także do łatwych:

Trzeba znaleźć balans – ocenił.

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Gdzie możemy spodziewać się poluzowania zakazów?

Minister, odpowiadając na to pytanie, nie wykluczył, że być może otwarte zostaną sklepy (meblowe, z AGD, galanteryjne), jednak odbędzie się na pewnych zasadach.

Można zastosować ograniczenia dotyczące wejścia do sklepów – mówił.

Dopytywany o to czy będzie to dotyczyło także galerii handlowej, odpowiedział, że te miejsca są dość specyficzne i trzeba z tym poczekać na decyzję rządu. Podobnie jak w przypadku zakładów kosmetycznych czy fryzjerskich.

Jak pani widzi, ja sam się obciąłem – dodał Szumowski.

Zobacz także: Jak długo utrzymuje się koronawirus w powietrzu? Czy jeździć windą?


Łukasz Szumowski z żoną Anną

Łukasz Szumowski z żoną Anną

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska
Minister Zdrowia Łukasz SzumowskiSK:, , fot. AKPA/AKPA

Minister Zdrowia Łukasz Szumowski SK:, , fot. AKPA/AKPA

Koronawirus

Koronawirus

Wirtualna Polska
Wirtualna Polska

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Wirtualna Polska

Może Cię zainteresować

×