Ta kobieta przez dwa lata nie myła włosów. Jak teraz wygląda?

Lucy Aitken Read

Fotografia: screen z www.lulastic.co.uk


Według brytyjskiej blogerki, Lucy Aitken Read, mycie głowy szamponem jest zbędne – dlatego też zrezygnowała ona całkowicie z kosmetyków do pielęgnacji włosów. Na dwa lata!

Po przeczytaniu badań sugerujących, że kobiety codziennie nakładają na ciało ok. 515 związków chemicznych, Brytyjka postanowiła przetestować na sobie teorię, że włosy niemyte zaczynają… myć się same.

Okazuje się, że im częściej je pielęgnujemy, tym więcej natłuszczającego sebum wydziela skóra głowy. Substancja ta sprawia, że włosy wyglądają na nieświeże, używamy szamponu i odżywek, a błędne koło się zamyka.

Lucy Aitken Read zaznacza, że najtrudniej jest przejść moment, w którym skóra głowy wydziela dodatkowe ilości sebum, bowiem nie jest przyzwyczajona do tego, że nie korzystamy z kosmetyków. Brytyjka zamiast typowych produktów do pielęgnacji włosów poleca sodę oczyszczoną, sok z cytryny oraz mąkę i jajka. Kobieta co trzy dni myje głowę samą wodą, a co dziesięć stosuje kurację z użyciem sody (zobacz też: Joanna Przetakiewicz zdradziła sekrety pielęgnacji i makijażu).

Według nas to jednak dość odważny eksperyment…

Lucy Aitken Read

Fotografia: screen z www.lulastic.co.uk

 

 

 

soda oczyszczona, mąka, jajka, miód lub sok z cytryny.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×