Szukaj

Księżna Kate wykreśliła Meghan Markle z królewskiej fundacji! Oficjalnie odcięła się od żony Harry’ego!

Księżna Kate i książę William wykreślili Meghan Markle i księcia Harry'ego z nazwy The Royal Foundation. Czyżby kolejna odsłona konfliktu pomiędzy rodzinami? O co tak naprawdę chodzi?
Księżna Kate i Meghan Markle konflikt

Księżna Kate i Meghan Markle konflikt

Księżna Kate i Meghan Markle od wielu miesięcy są bacznie obserwowane przez media, a także miłośników rodziny królewskiej, a wszystko za sprawą konfliktu, który rzekomo między nimi trwa. Ostatnio tabloidy doniosły, że księżna Kate ma już serdecznie dość Meghan i unika jej towarzystwa jak ognia! Mówi się o „zaciekłości” i „poważnym kryzysie”, a także o tym, że kiepskie relacje obu pań poróżniły całą rodzinę. I choć pogłoski zostały oficjalnie zdementowane przez Pałac Buckingham, dziennikarze nie przestają drążyć tematu.

Ostatnio William i Kate znowu zrobili coś, co można odczytać jako akt złej woli i przejaw narastającego konfliktu nie tylko między księżnymi, ale także  braćmi. W czerwcu pojawiły się pogłoski, że nastąpił rozłam w Królewskiej Fundacji. Media wtedy od razu pokochały tę współpracę, a braci i ich małżonki nazwały „fantastyczną Czwórką”. Niestety, szybko zaczęły pojawiać się plotki o rzekomym konflikcie między braćmi, który miała wywołać obecność Meghan w rodzinie królewskiej.

Zobacz: Meghan Markle działa na księżną Kate jak płachta na byka. Wszystko wyszło po wspólnej wizycie na Wimbledonie

Meghan Markle w cieniu księżnej Kate

Meghan Markle i księżna Kate mają konflikt? Tak od dawna twierdzi zagraniczna prasa

Dlaczego doszło do rozłamu w Królewskiej Fundacji?

Rozłam w The Royal Foundation wiązał się z przeprowadzką William i Kate, którzy przenieśli swoją siedzibę do Pałacu Kensington. Książę i księżna Sussexu pozostali w Pałacu Buckingham. Wtedy postanowiono też, że Meghan i Harry stworzą własną fundację.  Decyzja o podziale obowiązków została potwierdzona przez Pałac Buckingham i ma pełne poparcie królowej Elżbiety II.

Magazyn Hello podaje, że Kate i William zmienili pełną nazwę instytucji, która do tej pory brzmiała:

Królewska Fundacja księcia i księżnej Cambridge oraz księcia i księżnej Sussexu.

Wycięto po prostu ten drugi człon. Jest to naturalne działanie, zważywszy, że pary książęce już nie współpracują. Oczywiście jest to świetny pretekst, do tego, żeby spekulować, na temat eskalacji konfliktu na dworze.

Zobacz: To, co Meghan Markle zrobiła księżnej Kate zasługuje na naganę! Księżna Sussexu już się tłumaczy!

Księżna Kate i Meghan Markle nie lubią się?

Księżna Kate i Meghan Markle nie lubią się?

Czym jest The Royal Foundation?

Fundacja Królewska została założona we wrześniu 2009 roku, aby umożliwić księciu Williamowi i księciu Harry’emu  – obecnie, odpowiednio, księciu Cambridge i księciu Sussex, realizację ich ambicji charytatywnych. Catherine Middleton i Meghan Markle dołączyły poźniej, jako patronki fundacji.

W czerwcu 2019 r. Ogłoszono, że książę i księżna Sussex utworzą osobną fundację charytatywną. Książę i księżna Cambridge będą nadal pełnić rolę dyrektorów Royal Foundation. Fundacje par będą podobno współpracować przy wspólnych projektach, takich jak inicjatywa zdrowia psychicznego Heads Together.

Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William w czasach, gdy wspólnie promowali The Royal Fundation

Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William w czasach, gdy wspólnie promowali The Royal Fundation

The Royal Foundation to fundacja zbierająca pieniądze i wspierająca różne organizacje charytatywne. Królewska fundacja pomagała dotychczas byłym żołnierzom i ich rodzinom, dzieciom, osobom starszym. Oprócz tego wspierała sztukę, sport czy konserwację zabytków.

W ramach działalności TRF William i Kate miesiąc przed swoim ślubem założyli fundusz. Wszyscy, którzy chcieli im sprawić prezent ślubny, mogli tam wpłacać dowolne kwoty, które trafiły później do 26 organizacji charytatywnych.

Zobacz: Księżna Kate najadła się wstydu na uroczystym wydarzeniu! Cały świat mówi o zachowaniu księżniczki Charlotte


Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William – forum królewskiej fundacji

Książę Harry, Meghan Markle, księżna Kate i książę William – forum królewskiej fundacji

Meghan Markle i księżna Kate na forum królewskiej fundacji

Meghan Markle i księżna Kate na forum królewskiej fundacji

Temporary

Britain's Kate, Duchess of Cambridge and Meghan, Duchess of Sussex leave after attending the Commonwealth Service at Westminster Abbey in London, Monday, March 11, 2019. Commonwealth Day has a special significance this year, as 2019 marks the 70th anniversary of the modern Commonwealth - a global network of 53 countries and almost 2.4 billion people, a third of the world's population, of whom 60 percent are under 30 years old. (AP Photo/Kirsty Wigglesworth, Pool)

Dodaj komentarz

Polecane dla Ciebie

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×