Szukaj

Księżna Kate wkrótce odziedziczy wielki skarb. Elżbieta II ma dla niej niespodziankę

Księżna Kate i Elżbieta II

Księżna Kate i Elżbieta II

Księżna Kate odziedziczy biżuterię królowej Elżbiety II? Sprawa nie jest najprostsza, ale wszystko wskazuje na to, że są spore szanse, że właśnie tak się stanie. Dlaczego?

Księżna Kate, to jedna z najpopularniejszych członkiń rodziny królewskiej. Gdziekolwiek się nie pokazuje, błyskawicznie u jej boku pojawiają się fotoreporterzy, gotowi zrobić jej zdjęcie, a ona ze stoickim spokojem znosi wszelkie tego typu ataki. Idealnie spisuje się w roli małżonki przyszłego następcy tronu, co docenia królowa Elżbieta II.

Według królewskiej ekspertki Ingrid Seward monarchini była zachwycona, że ​​William postanowił uczynić Kate swoją żoną. Uważa, że idealnie się nadaje do życia na świeczniku i jako partnerka przyszłego władcy, dzięki stabilnemu, solidnemu wychowaniu w pełnej rodzinie.

Eksperci dworscy sądzą nawet, że to Kate ma spore szanse, żeby odziedziczyć imponujący zbiór biżuterii Elżbiety. Póki co, tylko ona może liczyć na przywilej pożyczania klejnotów od monarchini.

Kolekcja biżuterii Elżbiety II

Biżuteria królowej dzieli się generalnie na dwa zbiory. Pierwszy z nich to Królewska Kolekcja. W jej skład wchodzą m.in. naszyjnik koronacyjny. Ciężki klejnot, na który składa się 25 pokaźnych rozmiarów brylantów i jeden prawdziwy gigant noszący nazwę Lahore Diamond. Od 1901 roku naszyjnik nosiła każda brytyjska monarchini podczas koronacji.

Innym skarbem Kolekcji Królewskiej jest brosza Cullinan. Zrobiona z platyny, ma kształt serca i zdobi ją brylant Cullinan V i inne mniejsze kamienie. Jego nazwa nazwisko pochodzi od dyrektora angielskiej spółki diamentowej w dzisiejszej Republice Południowej Afryki, gdzie ten olbrzymi kamień wydobyto. Choć królowa Elżbieta II może swobodnie dysponować tymi klejnotami, nie należą one do niej tylko Korony. Po jej śmierci, jak wszystko na to wskazuje, przejdą w gestię dziedzica korony, którym, jak wszystko na to wskazuje i według linii dziedziczenia, będzie książę Karol.

Jednak druga część należy wyłącznie do królowej i ten właśnie skarb ma wielką szansę odziedziczyć Kate. Znajdziemy w niej m.in. tiarę Girls of Great Britain and Ireland, którą otrzymała w prezencie od komitetu dziewcząt Brytanii i Irlandii królowa Maria, która podarowała ją w dniu ślubu swej wnuczce księżniczce Elżbiecie. Nazywana pieszczotliwie „babciną tiarą” stała się ulubioną ozdobą przyszłej królowej Elżbiety II. W prywatnej kolekcji jest też inna słynna tiara – brylantowa, ozdobiona zdejmowanymi perłami, która należała do żony rosyjskiego wielkiego księcia Włodzimierza Aleksandrowicza Romanowa. Ozdoba zaginęła podczas rewolucji październikowej w Rosji, ale cudem została odnaleziona. Trafiła do greckiej rodziny królewskiej, a następnie została zakupiona przez królową Marię. Po niej odziedziczyła ją Elżbieta II.

Z tymi i dziesiątkami innych, niesamowitych skarbów ze swej kolekcji, którą gromadziła przez lata, Elżbieta II może zrobić, co tylko jej się spodoba i są ogromne szanse, że  otrzyma to wszystko Kate.


Księżna Kate i książę William świętują Dzień Matki

Księżna Kate i książę William świętują Dzień Matki

Księżna Kate w różowej sukni

Księżna Kate w różowej sukni

Księżna Kate podczas biegu. W co się ubrała?

Księżna Kate podczas biegu. W co się ubrała?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×