Szukaj

Absurd w Pałacu Buckingham! Książę Karol miał podróbki warte fortunę. Po latach wszystko wyszło na jaw

Książę Karol ma sporą kolekcję obrazów. Chociaż wydawać by się mogło, że kosztowała majątek, obok oryginałów, znajdowały się kopie. Jak to możliwe?
Książę Karol - wpadka z obrazami

Książę Karol - wpadka z obrazami

Książę Karol jeszcze do niedawna uchodził za konesera sztuki. Siedziba jego fundacji Dumfries House przez lata wydawała się być miejscem luksusu i prestiżu. Czy aby na pewno? Jak donosi zagraniczna prasa, wśród obrazów światowych mistrzów znajdowały się podróbki.

Zobacz: Książę William doprowadził księcia Karola do łez. Ogromne emocje w rodzinie królewskiej tuż przed objęciem tronu

Książę Karol miał podrobione obrazy. Jak to możliwe?

Sprawa wyszła na jaw po publikacji Daily Mail. Dziennikarzom udało się dotrzeć do Tony’ego Tetro, fałszerza, który odsiaduje wyrok we więzieniu w Stanach Zjednoczonych. Mężczyzna został skazany za podrabianie dzieł Moneta, Picassa czy Dalego. Łącznie zarobił na nich pół miliarda złotych.

Okazuje się, że Tetro sprzedał podrabiane obrazy Jamesowi Stuntowi, biznesmenowi, który był zadłużony po uszy. By wyjść na prostą, wypożyczał swoją kolekcję. Tak trafiła do księcia Karola, który przyozdobił nią swoje najbliższe otoczenie.

Zobacz: Księżna Camilla udowodniła, że jest najlepszą żoną pod słońcem. Rozbrajającym gestem potwierdziła swoją miłość do księcia Karola

Książę Karol ogląda obrazy

Książę Karol ogląda obrazy. Czy wiedział o podróbkach w swojej kolekcji?

Czy Karol wiedział, że na ścianach ma falsyfikaty, a nie oryginały? Pałac oficjalnie nie zabiera głosu i milczy na ten temat. W tym samym czasie, kiedy wiadomość o fałszywych obrazach obiegły media, te cichaczem wróciły do poprzedniego właściciela.

Ta sytuacja z pewnością nie przysporzy księciu sympatii swoich fanów. Syn Elżbiety II, który po niej ma odziedziczyć królewski tytuł, nie cieszy się tak dużą popularnością jak swoi synowie. Brytyjczycy w roli króla bardziej widzieliby Williama niż jego ojca. Czy ich zdanie podziela obecnie panująca monarchini? Jeden z tabloidów jest o tym wręcz przekonany.

Zobacz: Królowa Elżbieta II wybrała swoich następców! Kate i William czy Karol i Camilla? Walka o królewski tron dobiegła końca

 

 


Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i Daniel Craig - Instagram

Książę Karol i Daniel Craig - Instagram

Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu

Książę Karol i księżna Camilla świętowali rocznicę ślubu

Dodaj komentarz

Zobacz również

Może Cię zainteresować

Najczęściej czytane dziś

×