Szukaj

Harry i Meghan wycisnęli fanom łzy w ostatnich godzinach 2020. Poruszający list opatrzyli zdjęciem z Dianą

Meghan i Harry

Meghan i Harry

Książę Harry i Meghan Markle zaktualizowali stronę internetową założonej przez siebie organizacji Archwell. Określili cele swojej działalności, a ich list otwarty porusza do głębi.

Książę Harry i jego żona Meghan Markle z początkiem roku 2020 ogłosili, że rezygnują ze swoich funkcji w rodzinie królewskiej. Postanowili zrezygnować ze swoich obowiązków i wyjechać do Stanów Zjednoczonych. Przede wszystkim chcieli zapewnić swojemu synowi jak najwięcej prywatności. Kilka miesięcy temu osiedlili się w Los Angeles i tam rozpoczęli nowe życie na własny rachunek z dala od monarchii.

Po przyjeździe do USA występowali w roli mówców, postanowili też założyć własny biznes. Sussexowie są właścicielami firmy producenckiej i już podpisali pierwsze kontrakty z platformą Netflix. Kolejną umowę podpisali ze Spotify.

Harry i Meghan spędzili razem w Wielkiej Brytanii ponad dwa lata. Przez ten czas mocno angażowali się w pomoc potrzebującym i obejmowali patronatem różne akcje charytatywne. Chętnie wspierali też działania na rzecz lokalnych społeczności. Po przeprowadzce postanowili kontynuować swoją działalność i założyli organizację non profit Archwell. Właśnie ruszyła ich strona internetowa.

Książę Harry i Meghan Markle: strona internetowa Archwell

Meghan i Harry założyli fundację w kwietniu. Nazwa Archwell, pod którą funkcjonuje organizacja, wywodzi się ze starożytnego greckiego słowa „arche”, które oznacza „źródło działania”, z kolei „well” to z angielskiego „dobrze”. Sussexowie oznajmili, że skupią się przede wszystkim na ochronie kobiet i dbaniu o równouprawnienie. Dzisiaj napisali list otwarty i zaktualizowali stronę internetową.

Para wykorzystała dwa zdjęcia na Archewell.com – jedno przedstawiające Harry’ego jako chłopca z Dianą, zrobione w Highgrove w lipcu 1986 roku i drugie przedstawiające Meghan jako dziewczynkę z matką Dorią Ragland. Strona jest podzielona na 3 części. Fundacja, audio i produkcje, co jest związane z ich obecnymi projektami.

Jestem synem mojej matki. A ja jestem matką naszego syna. Razem dostarczamy Ci Archewell. Wierzymy w to, co najlepsze w ludzkości. Ponieważ widzieliśmy to, co najlepsze w ludzkości. Doświadczyliśmy współczucia i życzliwości. Od naszych matek i nieznajomych. W obliczu strachu, walki i bólu, łatwo jest stracić to z oczu. Razem możemy wybrać odwagę, uzdrowienie i połączenie. Razem możemy zdecydować się na wprowadzenie współczucia w czyn. Zapraszamy Cię do przyłączenia się. Kiedy pracujemy nad budowaniem lepszego świata. Jeden akt współczucia na raz – napisali Sussexowie.

Wśród pięciu organizacji, które Harry i Meghan powiedzieli, że zdecydowali się wesprzeć, należy wymienić Centrum Badań nad Współczuciem i Altruizmem i Edukacją na Uniwersytecie Stanforda, które według nich bada techniki „rozwijania współczucia i promowania altruizmu wśród jednostek i społeczeństwa”. Innym jest Center for Humane Technology w San Francisco, na którego czele stoi były „etyk projektowania” z Google, Tristan Harris, którego celem jest „stworzenie warunków dla bezpieczniejszych i bardziej współczujących społeczności internetowych”.

Kolejna jest Fundacja Loveland. Organizacja, która zapewnia niedrogie i dostępne miejsca pomocy wspierania zdrowia psychicznego dla ciemnoskórych kobiet i dziewcząt. Patronują także Center for Critical Internet Inquiry na Uniwersytecie Kalifornijskim w Los Angeles, którego celem jest walka o sprawiedliwość rasową i ekonomiczną w świecie technologii.

Ostatnią organizacją jest World Central Kitchen szefa kuchni José Andrésa, która buduje cztery ośrodki pomocy społecznej w regionach dotkniętych głodem, począwszy od Dominiki i Puerto Rico.

Jak widać, Harry i Meghan nie mniej aktywnie działają charytatywnie, niż za czasów, kiedy byli członkami rodziny królewskiej.


Archwell - Harry i Meghan uruchomili stronę internetową

Archwell - Harry i Meghan uruchomili stronę internetową

Archwell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Archwell - Meghan i Harry zaktualizowali stronę

Meghan, Harry i Archie — kartka świąteczna 2020

Meghan, Harry i Archie — kartka świąteczna 2020

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×