Krystyna Janda w TVN24 wprowadziła w błąd opinię publiczną. Wydała oświadczenie z przeprosinami

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Krystyna Janda wprowadziła opinię publiczną w błąd podczas swojego wystąpienia w TVN24. Dodała nowy post na Facebooku, w którym prostuje informacje przytoczone w rozmowie na żywo. Nie obyło się bez przeprosin.

Krystyna Janda jest jedną z pierwszych, która przyjęła pierwszą dawkę szczepień na COVID-19. Gdy ta informacja przedostała się do mediów, w sieci rozpętała się prawdziwa burza. Wielu osobom nie podoba się fakt, że gwiazda znalazła się w gronie osób uprzywilejowanych, poza wyznaczoną przez rząd kolejnością.

W Polsce szczepienia odbywają się w kilku etapach. Obecnie mogą się o nie ubiegać pracownicy służby zdrowia. Tuż po nich taką szansę dostaną: policja, wojsko, nauczyciele oraz seniorzy.

Janda w programie Fakty po Faktach odniosła się do sprawy szczepień. Powiedziała, że nie miała świadomości, że przyjmując zaoferowaną jej dawkę, odebrała ją komuś innemu. Mówiła, że była przekonana, że jeśli ona i osoby z jej fundacji nie zgodzą się przyjąć preparatu, ten się zmarnuje.

Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki. Powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że trzeba wyszczepić do kolejnego dnia całą partię. Tak mnie to przedstawiono. Pojechaliśmy. Byliśmy akurat z tej grupy aktorów – i Andrzej Seweryn, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień

W tej samej rozmowie gwiazda postanowiła przeprosić wszystkich pracowników służby zdrowia, którzy poczuli się dotknięci podjętą przez nią decyzją.

Krystyna Janda wprowadziła w błąd opinię publiczną. Oświadczenie aktorki

Janda podczas rozmowy z Piotrem Kraśko powiedziała, że przekazała profesorowi Zbigniewowi Gaciongowi „listę osób, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień”. Po emisji rozmowy lekarz odniósł się do wypowiedzi aktorki, by ta sprostowała przytoczone informacje. Podkreślił, że nie zna listy osób spoza grupy „0” zaproszonych do szczepień przeciw COVID-19 realizowanych przez Centrum Medyczne.

Słowa obiły się szerokim echem w sieci. Krystyna Janda postanowiła odpowiedzieć na nie, doprecyzowując, co dokładnie miała na myśli.

Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną wypowiedź w Fakty po Faktach, którą wprowadziłam w błąd opinię publiczną. Mówiąc o przekazanej Rektorowi liście aktorów miałam na myśli listę osób, które już zostały zaszczepione. Listę przekazałam wieczorem w niedzielę 3 stycznia, kilka dni po szczepieniach. To osoby, aktorzy, którzy podtrzymają deklarację użycia swojego wizerunku w celu promocji szczepień. Krystyna Janda – napisała aktorka w oświadczeniu na Facebooku.

Serdecznie chciałam przeprosić Zbigniewa Gacionga, Rektora Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego za nieprecyzyjną…

Posted by Krystyna Janda on Tuesday, January 5, 2021

 

Przekonuje was ta argumentacja?


Zbigniew Gaciong

Zbigniew Gaciong

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×