Krystyna Janda popłakała się w programie na żywo. Ujawniła kolejne nazwiska gwiazd zaszczepionych na COVID

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda była gościem programu Fakty po Faktach w TVN24. Ze łzami w oczach skomentowała akcję szczepień na COVID-19, której jest ambasadorką. Przy okazji ujawniła nazwiska kolejnych gwiazd, które przyjęły medykament.

Od roku cały świat z utęsknieniem wyczekiwał szczepionki, która miała powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa. W niektórych krajach Europy była dostępna już przed Bożym Narodzeniem. Do Polski pierwsze zakontraktowane dawki dotarły 27 grudnia.

W naszym kraju szczepienia odbywają się w kilku etapach. W pierwszej kolejności prepart dostali pracownicy służby zdrowia. To oni są bowiem bezpośrednio narażeni na kontakt ze śmiertelnym wirusem. Następni w kolejce są: policja, wojsko, nauczyciele oraz najbardziej zagrożeni śmiertelnymi skutkami choroby seniorzy.

Okazało się jednak, że również przedstawiciele show-biznesu znaleźli się wśród osób uprzywilejowanych, co bardzo nie spodobało się wielu Polakom. W sieci rozpętała się prawdziwa burza, a aktorzy na czele z Krystyną Jandą, której fundacja ma być odpowiedzialna za całą akcję, zamieszczają wyjaśnienia i sprostowania.

Krystyna Janda ze łzami w oczach o akcji szczepień

Nazwisko Krystyny Jandy jest najczęściej wywoływanym podczas dyskusji na temat szczepień bez kolejki. Aktorka była gościem w dzisiejszym wydaniu programu Fakty po faktach w TVN24, w którym odniosła się do kwestii zaszczepienia aktorów, z którymi współpracuje, poza kolejnością. Ujawniła przy okazji kolejne nazwiska gwiazd, które skorzystały z oferty Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego.

Już wcześniej wyjawiono, że poza kolejką zaszczepili się Michał Bajor, Wiktor Zborowski, Edward Miszczak, Radosław Pazura (co okazało się pomyłką – pisaliśmy o tym tutaj) czy Magda Umer. Podczas programu gwiazda zdradziła, że dołączyli do nich także Emilia Krakowska i Grzegorz Warchoł.

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda w Faktach po Faktach w TVN24

Propozycja przyjęcia wakcyny miała pojawić się, gdy aktorzy odbywali próbę w teatrze. Natychmiast ją przerwali i udali się do przychodni.

Najpierw z nami rozmawiano na temat promocji szczepień i wielu aktorów seniorów się zgodziło. Rozmawiał ktoś z Uniwersytetu. Z mojej fundacji było 8 osób, ale te plany były szersze jeśli chodzi o promocję. Dostaliśmy informację, że ta ilość dawek zostanie zmarnowanych i w ogóle się nie zastanowiliśmy nad tym. To była sprawa zupełnie jakoś natychmiastowa. Myśmy przerwali tę próbę i pojechali – wyznała aktorka.

Z kim aktorzy rozmawiali? Krystyna odpowiedziała, że „rozmawiał ktoś z uniwersytetu”. Pytana, czy to był rektor WUM Zbigniew Gaciong, opowiedziała, że „konkretnie podawała profesorowi Gaciongowi listę kolegów, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień”.

Janda zapewniła, że podczas rozmowy poinformowano ją, że gdyby artyści nie przyjęli szczepionek, to preparat zmarnowałby się ze względu na krótki termin ważności. Gwiazda uważa, iż „wszystko wynika z jakiegoś bałaganu organizacyjnego”:

Pytaliśmy, czy nikomu nie zabieramy szczepionki. Powiedziano nam, że absolutnie nie, że jest taka sytuacja, jest zawirowanie, jest okres świąteczny, że bardzo wielu ludzi wyjechało, że ta szczepionka przyjechała odmrożona i że trzeba wyszczepić do kolejnego dnia całą partię. Tak mnie to przedstawiono. Pojechaliśmy. Byliśmy akurat z tej grupy aktorów – i Andrzej Seweryn, którzy zgodzili się być ambasadorami szczepień

Aktorka w trakcie programu emitowanego na żywo postanowiła przeprosić pracowników służby zdrowia:

Jeżeli któryś z medyków czy lekarzy uważa, że zabraliśmy mu jego szczepionki, czy jakby to się potoczyło tak, że dla kogoś zabraknie, to bardzo przepraszam. Myśmy to zrobili zupełnie bez świadomości, mając też pełną wiedzę, że ta kampania reklamowa jest bardzo potrzebna.

Janda, mając łzy w oczach, wyznała też, że bardzo boi się o bezpieczeństwo swoje i swojej rodziny. Spotkała się bowiem z ogromnym hejtem. Dostawała groźby oraz wiadomości z pogróżkami.

Naprawdę myśmy nie zrobili nic złego. A jeżeli nawet zrobiliśmy cokolwiek, co państwo uważają za złe, to bez świadomości. Poinformowano nas, że nikomu nic nie zabieramy, że po prostu akurat nie ma nikogo do szczepienia, a to się zmarnuje – powtórzyła na zakończenie.

Szczepienie przeciwko COVID-19 będzie dobrowolne i nieodpłatne dla wszystkich.


Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda popłakała się w TVN

Krystyna Janda

Krystyna Janda

Emilia Krakowska – Test, premiera spektaklu

Emilia Krakowska – Test, premiera spektaklu

Komentarze

 • Gość pisze:

  Manipulują Nami !!

 • kolkaa pisze:

  Trudno sobie nawet wyobrazić co by siedziało gdyby J. Kaczyński się zaszczepił, to p. Janda by znów się piekliła, że została osrana, a tak ona nas osrała i jest fajnie

  • Gość Dora pisze:

   Zgadzam się z powyższym komentarzem, właśnie ci zaszczepieni jaką zrobili by aferę gdyby to był Kaczyński, gdyby to on został ambasadorem….

  • Gość pisze:

   Po co te wulgaryzmy

 • Srosc pisze:

  Pić na wodę, trzeba ludzi zachęcić do szczepień i tworzy się otoczkę jak to wszyscy wpychają się w kolejkę do szczepień.

 • Gość pisze:

  Ale cyrk, miesiąc temu Polacy psioczyli na szczepionkę… że niebezpieczna, że zmienia genom itd Nikt z moich znajomych nie chciał się szczepić! Teraz już wszyscy chcą i mają żal do celebrytów.Zazdrość! Typowe dla Polaków! Jak tylko się dowiedzieli, że inni już zaszczepieni… to sfera. Idealnie to wymyślono! Super promocja! Podziałało! Polacy już się nie boją szczepionki! Boją się , że dla nich zabraknie! Uwielbiam nasz naród. I nie oszukujmy się. Gdybyśmy byli na miejscu Jandy … Zgodzilibyśmy się. Pozdrawiam i życzę zdrówka.

 • Gość pisze:

  Krysia nastała na ten kraj

 • Gość pisze:

  Mówi się cały czas o aktorach. Czemu temat Milera który się zaszczepił w tej grupie jest omijamy. To on powinien być na ustach dziennikarzy i pierwszych stron gazet

 • Gośćiu pisze:

  Nieźle to wymyślili, wygląda jakby Polacy bili by zostać królikami doświadczalnymi.

 • LG pisze:

  Pisiory rozkrecily aferke żeby inna była nie zauważalna i oczywiście im się udaje przejrzyjcie na oczy