Wyciekła treść maila Fundacji Krystyny Jandy: „Ani słowa o akcji promocyjnej”. Pojawiły się kolejne nieścisłości

Janda - szczepienia

Janda - szczepienia

Szczepionkowej afery ciąg dalszy. Właśnie wyciekł do mediów mail Fundacji Krystyny Jandy ws. szczepień. Informacje w nim zawarte mogą wywołać jeszcze większe niezadowolenie.

Od kilku dni w Polsce trwa burza wokół szczepień na koronawirusa, którym miało się poddać 18 znanych i lubianych osób, w celu promowania przyjmowania wakcyny przez społeczeństwo. Przypomnijmy, że pierwszą dawkę przyjęli w Warszawskim Uniwersytecie Medycznym, a nie byli w grupie „0”, w której mieli być szczepieni wyłącznie medycy.

Wśród gwiazd, które wzięły udział w akcji, są między innymi Krystyna Janda, Wiktor Zborowski, Michał Bajor czy Magda Umer, która tłumaczyła się w social mediach:

Nie prosiłam nikogo o zaszczepienie się przeciwko Covid19. To mnie poproszono o to, w ramach akcji popularyzowania, namawiania do szczepień.Wytłumaczono także, że nie zabieram nikomu miejsca, że walka o każdą zaszczepioną osobę jest teraz priorytetem państwa i służby zdrowia.Przecież cały czas środki masowego przekazu, a nawet Kościół, nawołują niezdecydowanych i utyskują na zbyt małą liczbę chętnych, potrzebnych do zwycięstwa z pandemią w naszym kraju.Tłumaczono nam, że godząc się stajemy się ambasadorami szlachetnej akcji. Zgodziłam się myśląc że czynię dobro, a okazało się że jest to rozumiane odwrotnie. Jest mi bardzo przykro z tego powodu, ale w dalszym ciągu mam nadzieję ,że nie zrobiłam niczego złego. Pozdrawiam zainteresowanych.

Informacje przedostały się do mediów po tym, jak na Twitterze szczepieniem pochwalił się Leszek Miller. Wtedy to właśnie zaczęła się burza wokół tematu, a gwiazdy tłumaczyły się, że wzięły udział w akcji promującej przyjmowanie środka.

Teraz wyciekła treść maila Fundacji Krystyny Jandy, która rozpętała prawdziwą burzę w internecie.

Mail do Fundacji Krystyny Jandy w sprawie szczepień na COVID-19

Portal wprost.pl opublikował treść maila ws. szczepień, którego rozsyłała Fundacja Krystyny Jandy. Pojawiły się kolejne nieścisłości. W wiadomości nie ma ani słowa o akcji promocyjnej, w której miały uczestniczyć znane osoby, a którą to tłumaczyły przyjęcie wakcyny bez kolejki.

W wiadomości wysłanej do aktorów przez dyrektorkę  fundacji – Alicję Przerazińską, była informacja o możliwości zaszczepienia się, ale nie wspomniano nic na temat żadnej akcji promocyjnej:

Istnieje szansa, że będziemy mieli możliwość zaszczepić współpracowników. Proszę o znak, jeśli ktoś z Państwa chciałby być zaszczepiony, stworzymy listę i jeśli będzie to możliwe, to umówimy Was na szczepienia. Ponieważ grupa jest spora proszę postępować wg instrukcji: Odesłać do mnie w odpowiedzi na tego maila imię i nazwisko oraz nr PESEL – czytamy w wiadomości.

Podkreślono także, że sprawa jest pilna, a termin zgłoszeń upływa 6 stycznia. Alicja Przerazińska tak wyjaśnia sprawę:

(Mail, red.) Był tylko propozycją zebrania grupy chętnych na szczepienia zgodnie z kolejką w przyszłości. (…) Ponieważ mamy kilkuset współpracowników, często seniorów, którzy od jakiegoś czasu pytali o radę, gdzie się zgłaszać, czy do przychodni, czy szpitala wobec chaosu informacyjnego, jaki panuje na temat zapisów postanowiliśmy przygotować gotową listę chętnych na szczepienia i przekazać ją do punktu szczepień jeśli tylko będzie to możliwe, jako zakład pracy. Szczepienia miały być wykonywane zgodnie z obowiązującą kolejnością i nigdy nikomu nie obiecywaliśmy ani wcześniejszych szczepień, ani nie zapewnialiśmy, że one na pewno będą. Nasza inicjatywa była inicjatywą dobrowolną i miała na celu pomóc pracownikom i współpracownikom, nierzadko osobom w grupie ryzyka, które nie wiedzą, jakie kroki robić, żeby się zaszczepić. Nasze intencje były dobre i uczciwe, nie sądziłam, że zebranie listy chętnych w celu ewentualnego zgłoszenia listy do punktu szczepień, jako zakład pracy, w przyszłości może być odebrana jako jakieś nieuczciwe działanie.

Jak widać, sprawa jest pełna nieporozumień i niedopowiedzeń. Faktem jest, że pierwsze dawki zostały podane. Teraz pozostaje pytanie o drugie…


Krystyna Janda

Krystyna Janda

Michał Bajor

Michał Bajor

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski - Premiera filmu

Maria Winiarska i Wiktor Zborowski - Premiera filmu "Sala samobójców. Hejter"

Komentarze

 • Gość pisze:

  Przestańcie pieprzyć o jakiś namawianiu do czepień ,że Janda ambasadorem szczepień ,zaszczepcie tych co chcą co nie mogą się doczekać ,potrwa to z pół roku to i reszta poleci się sczepić.

 • Gość VVOVV pisze:

  Pic na wodę, fotomontaż. Stara sztuczka z generowaniem popytu w dodatku, jak zwykle u nas,
  spieprzona. Qurw@, telemarketingowcy czemu wy wszystko musicie spaprać?

 • VVOVV pisze:

  Chcesz wylądować na cmentarzu zaszczep się od razu.

 • Gość pisze:

  Teraz wystarczy jeszcze informacja że osoba zaszczepiona zachorowała a nie daj Bóg zmarła to bedzie GALIMATIAS

 • Gość pisze:

  Plac to wszystko i wszystkich . A jak pandemia będzie 10 lat twala i zabiroa wszystką własność i wszystko co do tej pory znany . Pytanie po co te podziały i kłótnie ,spory . Kochamy się ludzkie . Kochamy się .

 • Gość Jac 1008 pisze:

  Celebryci przegięli ale niestety to społeczeństwo samo utwierdziło ich w mniemaniu że są pół bogami. Robiąc z nich właśnie celebrytów. A co do reszty…….. każdy ma swój wybór. Powinno się wprowadzić zapis że osoby które nie chcą się szczepić automatycznie i dobrowolnie rezygnują z jakiejkolwiek pomocy medycznej w przypadku złapania wiruska. Konsekwencje własnego wyboru

  • Gość pisze:

   Albo płacą za udzieloną im pomóc lekarską

  • Wqviony pisze:

   Jesteś cymbał jakich mało…Zwoonij mnie totalnacki szmaciarzu z obowiązkowej daniny na NFZ i chętnie sobie zapłacę za leczenie. To co tacy szmaciarze jak ty próbuja robic to skasowac ludzi drugi raz za to, za co juz raz zaplacili.

  • Gość pisze:

   To może zwrócą mi składki za 20 lat za nie korzystanie z państwowej służby zdrowia

 • gość pisze:

  A niech się szczepią ,za parę dni będą nosić pampersy jak ich guru z ulicy Mickiewicza

 • Gość pisze:

  Chore to wszystko tyle w ludziach nienawiści

  • Gość pisze:

   To prawda, ta choroba, która toczy ten naród to nienawiść i bez covida ludzie się chętnie pozabijają. I co z tego, że się zaszczepili, rząd kupił tyle tego g…a, ze starczy dla wszystkich nawet dla tych, którzy nie chcą a będą zmuszeni. Czy ktoś jeszcze pamięta jak w 2009 Kopacz odmówiła zakupienia i wyszczepienia Polaków. Czy ktoś pamięta, jak była za to atakowana? I chociaż nie popierałam tamtej władzy, to mam wielki szacunek dla kopacz za tę decyzje. Nie pozwoliła wpakować nam nieprzebadanych i wątpliwej jakości szczepionek, chociaż straszono straszną pandemią. Coś jest głębiej ukryte, a nienawiść międzyludzka napędzana by łatwiej rządzić. DZIEL I RZĄDŹ!

 • Gośćgreg pisze:

  czemy nawiecej zydow promuje ta szczepionke a sami sie nie szczepia

 • Gość pisze:

  Trzeba być idiotą żeby dać sobie wstrzyknąć coś za co nie chce wziąć odpowiedzialności producent, który sam twierdzi że badania nad tą szczepionką zakończy w 2023 roku. Narodowy Eksperyment Medyczny dla którego potrzebne są narodowe króliki doświadczalne.

 • 123 pisze:

  Ruskie trolle dokazują.Ludzie opamiętakljcie się.

 • Andrzej pisze:

  Mail zaczyna się od stwierdzenia „jest szansa na zaszczepienie pracowników” w domyśle wcześniejsze bo jeśli wszyscy mają być zaszczepienie to o jaką szansę chodzi? Szanowni celebryci pokażcie jakiegoś maila z prawdziwą datą że proponuję się wam akcję promocyjną szczepionka poza kolejnością. I czy TVP pierwsza bym się tym nie pochwaliła że będzie taka akcja promocyjna ? Nie bądźmy naiwni to są mętne tlumaczenia. A co do szczepionki skoro taka dobra i sprawdzona to dlaczego producent zrzekł się odpowiedzialności za ewentualne skutki uboczne. A nazywanie samodzielnie myślących ludzi foliarzami jest mierną próbą zdyskredytowania tychże nie pierwszy raz w historii. Pozdrawiam z wyrazami szacunku do wszystkich niezależnie od poglądów.

 • Gość pisze:

  Nie lepsze „komuchy” i agenci SB są zatrudnieni na Wydziale Prawa i Administracji Uniwersytetu Szczecińskiego. Poczytajcie artykuły prasowe.

 • Gość pisze:

  Gośćiu starsi ludzie mają inną retorykę

 • justin pisze:

  No tak, szczepionka nowej generacji prędzej czy później zmieni prawdopodobnie Nasz Świat i wzmocni odporność człowieka zdalnie kierowanego. Samodzielne myślenie ?- w tym zakłamaniu powszechnym STRASZNIE JEST TRUDNE. Na razie przez komórkę- telefon, a potem dla wygody przez czipa- znamię będziemy normalni.. Tak będzie łatwiej strerować ludzką masą i nie trzeba jej urabiać i zmuszać do Wyborów powszechnych – lepszego ZŁA parlamentarngo – z jeszcze gorszego.

  • Angelika pisze:

   Ja to bym tak nawet chciała żeby Bill mi troch życiem pokierował 🙂 A ty się nie masz co martwić, że cię jakiś chip czy zasięg od niego dopadnie bo pewnie w swoim foliowym domku nic ci nie straszne. Pamiętaj, najlepsza jest wanna żeliwna- wtedy żaden Bill ze strzykawką cię nie namierzy. Pozdrawiam serdecznie kolegę, jedyny rozsądny co ma argumenty wspaniałe, aż chce się czytać i uświadamiac dalej. 🙂

 • Gość pisze:

  Się szczepcie będzie mniej idiotow.Jakim trzeba być oszołomem że by przyjmować to niesprawdzone gowno

  • Gość pisze:

   Proszę podać argumenty poparte PRAWDZIWYMI ŹRÓDŁAMI ( a nie filmikami z internetu z żółtymi napisami czy opinią jakiegoś jednego doktora nauk nie wiadomo jakich) na to, że te szczepionki nie są sprawdzone. Pozdrawiam serdecznie.

  • Gość pisze:

   Otóż to

  • Gość pisze:

   Zgadza sie

 • Gośćpoker pisze:

  Żadnych eksperymentów na ludziach!

 • Gość pisze:

  Żadnych eksperymentalnych szczepień na covid!!!!!

 • To i owo pisze:

  Janda bezczelna baba nie dość że dostali spore pieniądze postojowego to szczepienie po za kolejnością hm celebrytom się należy normalni ludzie tracą pracę zarabiają po 3000 zł ona ma miliony a przecież srają na nią stara beszczelna baba niech spierd… Na drzewo

 • Mariusz pisze:

  Bardzo dobrze, ze sie zaszczepili. Na listach zero było niewielu medyków, a i ci, którzy się zapisali nie przyszli wszyscy. Miały sie zmarnować szczepionki?. Ludzie. Przestańcie siać ferment z normalnej sprawy. Zamiast sie cieszyć, ze sie szczepimy to sensacja z byle czego.

  • Gość pisze:

   Nie opowiadaj kłamstw. Wielu wciąż czeka na szczepionki i nie terminu 🙁

  • Gość pisze:

   To ja jestem ciekawa jak niewielu ich musiało być, że pomimo zapisania się nadal czekam na telefon o przyjęcie pierwszej dawki. Należę do grupy 0 i z racji tego chciałabym jak najszybciej ją przyjąć aby nie zagrażać pacjentom. Jeśli boją się że im się zmarnują szczepionki to niech spojrzą na listę studentów z Uczelni Medycznych których są tysiące czekających na szczepionki. Panie Mariuszu, radzę trochę zagłębić się w newsy i nie powielać celebryckich kłamstw o marnowaniu szczepionek. Bo to co oni zrobili to totalne wypięcie się w stronę medyków.

  • JSD pisze:

   Panie Mariuszu, wreszcie rozsądne słowa.

 • Wiola pisze:

  Niech się szczepią jak psychicznie im to pomoże 😆😆😆😆 ja im oddam swoją dawkę jak ktoś zechce. Przechodziłam cowida i nie jest tak tragicznie grypę przechodziłam 10 razy gorzej

  • Gość pisze:

   Wiolusia, młoda dziewusia. W Twoim wieku z temperaturą 40 stopni szłam na wielki bal. Teraz rozkłada byle katarek. Poczekaj to ci się perspektywa zmieni.

  • Gość pisze:

   No u mnie też w domu wiele osób przechodziło covida, w tym jedna zmarła 🙂 Więc śmiało, oddawaj innym i zniechęcaj do szczepienia aby te osoby mogły dalej zarażać i być może tym samym doprowadzić do najgorszego. Nie życzę tego nikomu.

  • Gość pisze:

   Ja tez oddam swoją i doplace !

 • Gość pisze:

  Poczułąm się jak znowu w PRL. Elycie siem należy

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×