Szukaj

Planowano zamach na królową! Było o włos od najgorszego. Policja złapała sprawcę, a media dotarły do szczegółów

Królowa Elżbieta II w niebezpieczeństwie

Królowa Elżbieta II w niebezpieczeństwie

Królowa Elżbieta II znalazła się w niebezpieczeństwie. Niewiele brakowało, a doszłoby do olbrzymiej tragedii. Gdyby nie szybka reakcja służb, Wielka Brytania pogrążyłaby się w żałobie. Co się stało?

Królowa Elżbieta II jest najdłużej panującą monarchinią w historii Wielkiej Brytanii. Tron objęła w 1953 roku i od tamtej pory rządzi nieprzerwanie od blisko 68 lat. Pandemia koronawirusa nęka świat od ponad roku, przez co królowa musiała nieco usunąć się w cień, a część swoich obowiązków przekazała Karolowi WilliamowiNadal utrzymuje stały kontakt z poddanymi, choć w obecnej sytuacji w nieco innej formie – za pomocą social mediów.

Elżbieta II w tym roku skończy 95 lat. Czyha na nią wiele zagrożeń, w tym Covid-19, który mógłby być dla niej śmiertelny, jednak nikt nie spodziewał się tego, co wydarzyło się we wtorkowy wieczór w pałacu Holyroodhouse. O mały włos, a doszłoby do wielkiej tragedii.

Zamach bombowy na królową Elżbietę II

Ostatnie tygodnie były dla królowej Elżbiety II niezwykle stresujące. Telewizja CBS wyemitowała wywiad z HarrymMeghan, w którzy postawili rodzinę królewską w niekorzystnym świetle. Po tym, jak monarchini dowiedziała się, że któryś z jej potomków toczył rozmowy o kolorze skóry Archiego, rozpoczęła wewnętrzne śledztwo mające ustalić winnych. Podobnie postąpiła również w przypadku księcia Karola, który odtrącił syna, po jego przeprowadzce do Stanów Zjednoczonych.

Pierwsze emocje opadły i wydawało się, że wszystko wraca do normy, jednak najgorsze miało dopiero nadejść. Jak donoszą zagraniczne tabloidy we wtorek około godziny 21:00 policja otrzymała wezwanie do pałacu Holyroodhouse, w którym znaleziono podejrzany pakunek. Na miejscu pojawił się oddział specjalny brytyjskiej armii, który specjalizuje się w zabezpieczaniu ładunków wybuchowych.

Prace na miejscu zdarzenia trwały przez kilka godzin. Następnego dnia przechodnie mogli zauważyć jednostki policji, które przeczesywały każdy zakamarek ogrodu otaczającego posiadłość w poszukiwaniu dodatkowych śladów.

Z ustaleń zagranicznych mediów wynika, że policja zatrzymała 39-latka, któremu postawiono zarzut podrzucenia pakunku, w którym mogły znajdować się materiały wybuchowe. Na tę chwilę szkocka policja nie wydała oficjalnego oświadczenia, w którym potwierdziłaby, co znajdowało się w paczce. Na szczęście królowa przebywała w tym czasie w pałacu Windsor, gdzie sprawuje opiekę nad schorowanym mężem, księciem Filipem. Aż strach pomyśleć do jakiej tragedii mogło dojść, gdyby nie szybka interwencja policji.


królowa Elżbieta II

królowa Elżbieta II

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Książę Karol i królowa Elżbieta II, październik 2019

Królowa Elżbieta II

Królowa Elżbieta II

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×