Szukaj

Politycy wspominają Jolantę Szczypińską. Poruszające słowa Roberta Biedronia, Krystyny Pawłowicz, Beaty Szydło

Jolanta Szczypińska nie żyje. Wspomnienia

Jolanta Szczypińska nie żyje. Wspomnienia kolegów polityków

Jolanta Szczypińska nie żyje. Wiadomość o śmierci posłanki PiS-u w sobotę obiegła ogólnopolskie media. Dotarła także do kolegów i koleżanek, z którymi regularnie widywała się w Sejmie. Nic więc dziwnego, że Twitter został zalany przez falę wspomnieć posłów, którzy we wpisach przekazywali kondolencje dla rodziny.

Przypomnijmy, że Szczypińska od kilkunastu lat zmagała się z chorobą nowotworową. Skupiając się na cichej walce unikała komentowania swojego stanu zdrowia. Jolanta zmarła 8 grudnia. Wiadomość tę potwierdziła rzecznika Prawa i Sprawiedliwości, Beata Mazurek:

Jolanta Szczypińska chorowała, przebywała w szpitalu. Miała 61 lat. Jolu będzie nam Ciebie brakowało. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie – napisała na Twitterze.

To właśnie Twitter stał się miejscem, w którym politycy składali wyrazy współczucia rodzinie zmarłej posłanki. Wśród nich nie brakowało najbardziej rozpoznawalnych przedstawicieli partii do której należała Szczypińska:

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie, a światłość wiekuista niechaj Jej świeci… Odpoczywaj w pokoju Jolu – napisała Beata Szydło.

Krystyna Pawłowicz przypomniała, że Szczypińska nie bała się pomagać ludziom:

Pamiętam, jak na dużym zgromadzeniu wystrojeni medycy przechodzili obok, Ona też wystrojona pomogła leżącemu na jezdni staremu zabrudzonemu człowiekowi..

Joanna Lichocka podkreślała natomiast, że śmierć posłanki jest ogromną stratą dla Polski:

Ogromna strata dla Polski, dla obozu wolności, Solidarności i patriotyzmu. Niezwykle odważna i dzielna skromna pielęgniarka walcząca o wolność w czasie komuny, pracowita i mądra poseł w wolnej Polsce

Szczypińską wspominają też politycy niezwiązani z jej partią. Grzegorz Furgon podkreślał, że chociaż startowali z jednego okręgu, zawsze byli dla siebie życzliwi:

Zmarła Jolanta Szczypińska-najszczersze kondolencje i wyrazy współczucia składam rodzinie, przyjaciołom i kolegom z ław sejmowych. Rywalizowaliśmy w tym samym okręgu,jednak nigdy nie odmawialiśmy sobie wzajemnego szacunku

Kondolencje złożyli także m.in. Ryszard Petru oraz Robert Biedroń – prezydent Słupska, z którego pochodziła Szczypińska:

Oby Pani tam gdzieś miała nadal swoje kochane miasto i pełno, pełno braci i sióstr mniejszych wokół siebie – podkreślał były prezydent Słupska.

Śmierć Jolanty Szczypińskiej wstrząsnęła również Jarosławem Kaczyńskim, który w rozmowie z dziennikarzami wyznał:

Od 2000 roku bardzo ciężko chorowała i mimo tej choroby, cierpień działała z całą energią i zachowywała radość życia. Była wyjątkowo dobra. Cierpiąc, pomagała innym cierpiącym. Sama była osobą, którą w życiu spotkało wiele krzywd. Jej śmierć jest przedwczesna i to jest dla nas bardzo, bardzo smutna wiadomość. Musieliśmy się jej spodziewać, ale przyjmujemy to jako ciężki cios, partia i ja osobiście przyjmujemy to jako wielkie uderzenie.

Posłanka miała 61 lat.

Nie żyje Jolanta Szczypińska. Posłanka PiS-u przez lata walczyła z chorobą nowotworową

Niepokojące i przerażające zarazem. Zalana łzami córka Marty Kaczyńskiej na Instagramie

Marta Kaczyńska z dziećmi na odsłonięciu pomnika Lecha Kaczyńskiego. Towarzyszył jej nawet dwumiesięczny synek


Czy interesujesz się polityką?

×