Jacek Rozenek o morderczej walce o pełną sprawność. Zdradził też jak jego synowie przyjęli młodszego brata

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek

Jacek Rozenek w wywiadzie zdradził, jak ciężko walczy o pełną sprawność po udarze. Ile jeszcze przed nim pracy? Jak jego synowie zareagowali na młodszego brata?

Jacek Rozenek w maju 2019 roku doznał ciężkiego udaru mózgu. Aktor trafił do szpitala, a lekarze starali się, aby jak najszybciej wrócił do pełnej sprawności. Podczas pobytu w szpitalu odzyskał mowę, a jego stan uległ znacznej poprawie. Od samego początku była przy nim była żona, Małgorzata Rozenek z synami oraz była partnerka, Roksana Gąska.

Aktor, gdy dostał udaru, jechał samochodem. Musiał się zatrzymać, kiedy się ocknął, zadzwonił do organizatora wydarzenia, na które jechał, żeby się wytłumaczyć, ale nie mógł się wysłowić. Trafił do szpitala, a jego stan był bardzo ciężki. Lekarze bali się o jego życie.

Byłem w stanie terminalnym. Ale co tu opowiadać jakieś straszne historie! – mówił Rozenek jakiś czas temy w Pytaniu na śniadanie.

Rozenek trafił do szpitala w Gryficach. Miał tam rewelacyjną opiekę i dzięki ludziom, których tam spotkał, ich profesjonalizmowi, dzisiaj mężczyzna czuje się już dobrze. Jednak do pełnej sprawności jeszcze sporo brakuje. O walce o pełnię zdrowia opowiedział w rozmowie z Faktem.

Jacek Rozenek o walce o powrót do sprawności

Rozenek od razu podjął rehabilitację, jak mówi, jest to mordercza praca, niemal każdego dnia. Wiąże się też z ogromnymi nakładami finansowymi.

Cały czas mam rehabilitację i to czasem sześć dni w tygodniu po cztery godziny – opowiadał Faktowi – Rehabilitacja w tej chorobie jest nieziemsko morderczo trudna, a jeszcze bez odpowiednich zasobów finansowych to jest masakra – nie ukrywał aktor.

Zdradził, że pierwsze zabiegi ma o 9 rano, a czasem kończy dopiero przed 20. Rozenek liczy, że za pół roku uda mu się wrócić do pełnej sprawności. Swoim doświadczeniem z chorobą i walką o zdrowie chce się podzielić z innymi i pisze książkę.

Chcę wspomóc ludzi, którzy też przez to przeszli czy przechodzą. Okazuje się, że to przy okazji bardzo silna choroba psychiczna, więc dlatego ludzie po udarze się nie podnoszą, rezygnują z życia i w ogóle ich nie widać. A to dotyczy olbrzymiej liczby Polaków. Rocznie ok. 70 tys. osób. Napiszę książkę, by podpowiedzieć ludziom, co zrobić, żeby się wyrwać z tego zamkniętego kręgu.

Jacek Rozenek powoli wraca już do aktywności. Pojawił się na planie Barw szczęścia, a we wrześniu ma zacząć próby do nowej sztuki w teatrze.

Na koniec aktor wyznał, że widział najmłodszego syna byłej żony, Małgorzaty Rozenek, ale nie chciał się na ten temat wypowiadać.

Ale nie chcę o tym mówić. Jestem wdzięczny Małgosi za wszystko. Widzę, że ona jest zadowolona, a wszystko układa się cudownie – powiedział.

Zdradził też, że Stanisław i Tadeusz bardzo dobrze przyjęli młodszego brata. Planuje z nimi spędzić cześć wakacji, ale jeszcze nie sprecyzował planów.

 


Jacek Rozenek wychodzi z ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek wychodzi z ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek wychodzi z ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek wychodzi z ośrodka rehabilitacyjnego

Jacek Rozenek wraca do zdrowia

Jacek Rozenek wraca do zdrowia

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×