Elon Musk w „Saturday Night Life” zdradził, że ma zespół Aspergera. Słowa multimiliardera przejdą do historii

Elon Musk

Elon Musk

Elon Musk gościnnie był gospodarzem Saturday Night Life. Przed kamerami zdobył się na bardzo szczere wyznanie. Powiedział, że ma zespół Aspergera. Ten odcinek przejdzie do historii.

Elon Musk jest założycielem i właścicielem kilku spółek, które cieszą się popularnością na całym świecie. Współtworzył marki takie jak m.in. Tesla, Paypal, Boring Company, a także Space X. Aktualnie jest dyrektorem generalnym i technicznym ostatniej z wymienionych firm oraz głównym architektem Tesla Motors.

Niemal takim samym zainteresowaniem, co kariera, cieszy się życie prywatne Elona. Przedsiębiorca w 2000 roku ożenił się z Justine Wilson, która stała się popularną pisarką. Urodziła Muskowi sześcioro dzieci. Pierworodny syn pary, Nevada Alexander, zmarł kilka tygodni po narodzinach w 2002 roku. Dwa lata później pojawili się na świecie bliźniacy Xavier i Griffin, w 2006 roku trojaczki Saxon, Damian i Kai.

Elon i Justine rozstali się w 2008 roku. Przedsiębiorca nie narzekał długo na samotność. W 2010 roku ożenił się z aktorką Talulah Riley, po pewnym czasie wzięli rozwód. Aktualnie jest związany z Claire Boucher, piosenkarką znaną jako Grimes. Para w maju 2020 została rodzicami. Zakochani powitali na świecie syna, który otrzymał bardzo oryginalne imię. Nazwali go X ​​Æ A-12, którego zapis ostatecznie zmienili na X ​​Æ A-Xii.

Elon Musk ma zespół Aspergera. Historyczne wyznanie przed kamerami

Elon Musk znów stał się bohaterem kolorowej prasy. Wszystko przez jego występ w ostatnim odcinku Saturday Night Life, gdzie gościnnie wystąpił w roli prowadzącego. Powiedział, że tworzy historię. Jest pierwszą osobą z zespołem Aspergera, która jest gospodarzem kultowego amerykańskiego show:

Nie zawsze moduluję głosem, co jak mi powiedziano, jest doskonałym materiałem na żart. Dziś tworzę historię jako pierwsza osoba z zespołem Aspergera, która będzie gospodarzem SNL. Przynajmniej pierwsza, która to przyznała.

Musk wie, że czasami zdarza mu się nieodpowiednio dobrać słowa:

Wiem, że czasami publikuję albo mówię dziwne rzeczy, ale właśnie tak działa mój mózg. Każdemu, kto poczuł się urażony, chcę tylko powiedzieć, że wymyśliłem na nowo elektryczne samochody i wysyłam ludzi na Marsa w statkach kosmicznych. Czy spodziewaliście się, że będę normalnym kolesiem?

Elon Musk nawiązał też do sytuacji z 2018 roku. Podczas podcastu z Joe Roganem zapalił skręta. Powiedział, że chociaż wydarzyło się to jedynie raz, sporo osób wciąż mu to wypomina:

Często ludzie są postrzegani przez perspektywę najgłupszej rzeczy, którą zrobili. Raz paliłem marihuanę podczas podcastu Joe Rogana. Teraz za każdym razem słyszę, że Elon Musk ciągle pali marihuanę podczas podcastów. To zdarzyło się raz. To tak jakby myśleć o O.J. Simpsonie tylko jako o mordercy.

Pełną zapowiedź występu Elona Muska możecie zobaczyć w wideo poniżej.

Czym jest zespół Aspergera?

Jak podaje portal medonet.pl, zespół Aspergera jest zaburzeniem o charakterze łagodnym, ze spektrum autyzmu. Choroba ta u dzieci i dorosłych nie powoduje zaburzeń w rozwoju umysłowym, w przeciwieństwie do autyzmu dziecięcego. Dorośli z zespołem Aspergera to często osoby zamknięte w swoim świecie. Całą swoją uwagę koncentrują na pasjach.


Elon Musk

Elon Musk

Elon Musk
Elon Musk

Elon Musk

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×