Szukaj

Dorota Wellman przewidziała to. Media wyciągają jej zabójczo szczerze wyznanie sprzed lat

Dorota Wellman

Dorota Wellman

Dorota Wellman ma jasno sprecyzowane poglądy. Nie ukrywa ich i otwarcie, czasem nawet dobitnie potrafi sprecyzować swoje stanowisko. Nie inaczej jest, jeśli chodzi o wtrącanie się w najbardziej intymne sprawy kobiet. Już kilka lat temu bardzo dobitnie powiedziała, co o tym sądzi.

Dorota Wellman jest jedną z najbardziej lubianych prezenterek Dzień Dobry TVN. Od ponad dziesięciu lat z Marcinem Prokopem umilają widzom poranki, rozmawiając z gośćmi zapraszanymi do studia na interesujące tematy, nie unikając tych najtrudniejszych. Dziennikarka nie waha się wyrażać tego, co myśli na każdy temat. Obecnie sytuacja w naszym kraju jest bardzo napięta, a wszystko za sprawą kontrowersyjnego wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji. Na temat wtrącania się w intymne wybory kobiet gwiazda TVN wypowiedziała się już kilka lat temu, więc raczej nie ma wątpliwości, co sądzi o bieżących wydarzeniach.

Dorota Wellman w mocnych słowach o wtrącaniu się w wybory kobiet

W czwartek 22 października Trybunał Konstytucyjny zdecydował, że aborcja jest niezgodna z Konstytucją RP. Nawet ekstremalne przypadki uszkodzenia płodów i zagrożenia życia matki nie będą dawały prawa do terminacji ciąży. Z wyrokiem nie zgadza się masa Polaków. Społeczeństwo wyszło na ulicę, a wyraz niezadowolenia dały też gwiazdy, między innymi Małgorzata Rozenek, Maja Ostaszewska, Julia Wieniawa czy Anna Mucha.

Media również dołączają swoją cegiełkę do walki o prawo kobiet do decydowania o sobie. Na przykład na oficjalnym Instagramie stacji TVN Style pojawiło się archiwalne nagranie z programu Miasto kobiet. Prowadziły go Paulina Młynarska i Dorota Wellman. Tematem dyskusji dziennikarek z zaproszonymi do studia gośćmi było prawo do decydowania kobiet o własnym ciele.

Tak to tu tylko zostawimy… – napisano.

 

Wyświetl ten post na Instagramie.

 

Tak to tu tylko zostawimy… #miastokobiet #zarchiwum #awciazaktualne #kobiety #prawakobiet #wolnoscwyboru #tvnstyle #dorotawellman

Post udostępniony przez TVN STYLE (@tvnstyle_official)

Na nagraniu widzimy rozemocjonowaną rozmową Dorotę Wellman, która mówi, żegnając się z widzami:

Chciałam powiedzieć jedną rzecz. Ja bym nie chciała, żeby się nikt do mojej macicy wtrącał. Nikt, k*rwa. Nikt. Nawet polityk, nawet lekarz, nikt. To ja, ja decyduje o tym, jak to ma być. Spadać od mojej macicy, wszyscy.

To bardzo trafne podsumowania stanowiska wielu osób w sprawie orzeczenia TK.


Dorota Wellman - gwiazdy przed studiem Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman - gwiazdy przed studiem Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman w prostej stylizacji

Dorota Wellman w prostej stylizacji

Dorota Wellman, Marcin Prokop – Dzień Dobry TVN

Dorota Wellman, Marcin Prokop – Dzień Dobry TVN

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×