Poirytowany Dariusz Szpakowski w końcu zabrał głos. Pozwolił sobie na ostry komentarz na antenie. Kibice czekali na te słowa

Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski

Dariusz Szpakowski komentuje odbywające się właśnie Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Podczas jednego z wydarzeń nie wytrzymał i na antenie powiedział co myśli. Jego słowa uderzają w czuły punkt.

Dariusz Szpakowski jest jednym z najbardziej znanych komentatorów sportowych w Polsce. Od wielu lat spełnia się w zawodzie i relacjonuje dla fanów największe sportowe wydarzenia. Podczas minionych rozgrywek Euro 2020 zaliczył sporo potknięć, które nie spodobały się internautom. Spotkał się z ogromną krytyką w social mediach. Odsunięto go także od komentowaniu finałowego meczu rozgrywek. Przed rozpoczęciem turnieju niemal pewne było, że na antenie usłyszymy 70-letniego i niezwykle doświadczonego Szpakowskiego. W ostatnim momencie poinformowano, że widzowie w relacji meczu Włochy-Anglia usłyszą Mateusza Borka.

Dariusz Szpakowski nie skomentuje finału. Rozmawialiśmy i uznaliśmy, że to będzie najlepsze rozwiązanie dla drużyny @sport_tvppl. Ostatnie tygodnie były dla Darka bardzo trudne emocjonalnie i potrzeba spokoju – napisał na Twitterze Marek Szkolnikowski, dyrektor sportu w Telewizji Polskiej.

Zapowiedział on jednocześnie, że Dariusza usłyszymy podczas Igrzysk Olimpijskich. Tak też się stało. Od kilku dni prezenter komentuje to, co dzieje się na sportowej arenie w Tokio.

Dariusz Szapkowski na antenie powiedział kilka mocnych słów

Dariusz Szpakowski od kilku dni komentuje to, co dzieje się na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. W parze z Markiem Kolbowiczem omawiają to, co dzieje się podczas rywalizacji sportowców o medale. Relacjonowali także walkę polskich kajakarek o srebro. Dziennikarz dla wszystkich fanów miał bardzo ważny apel. Na wstępie zaznaczył, że to pierwsze takie igrzyska, a atmosfera ze względu na pandemię jest przytłaczająca.

To są zupełnie inne igrzyska, nie czuje się tej atmosfery. Nie ma kibiców, puste trybuny. Wszędzie obostrzenia, ograniczenia. Wioska olimpijska zawsze żyła – opowiadał komentator.

Podczas Euro 2020 komentator na własnej skórze odczuł, czym jest hejt w sieci. Postanowił więc zaapelować do Polaków, a przede wszystkim do tych, którzy komentują sportowe wydarzenia w internecie. Odniósł się przede wszystkim do osób, które podcinają skrzydła sportowcom i nie doceniają ich ogromnego wysiłku. Zaapelował o wsparcie dla reprezentantów Polski. Cała wypowiedź Dariusza Szpakowskiego została udostępniona na Twitterze TVP Sport.

Sportowcom bardziej potrzebne słowa wsparcia. Ona (Iga Świątek) skończy swoją przygodę z igrzyskami, ale będzie grała w kolejnych turniejach. Wzmacniajmy ich psychicznie, podziękujmy im za to, co zrobili. Myślę o czwórce podwójnej kobiet, ale też o pozostałych. Wspierajmy naszych, nie hejtujmy. To nie ma sensu. To boli i jest przykre. Łatwo kliknąć, napisać. Przed tym proszę się jednak zastanowić, ile ci ludzie włożyli pracy, własnych wyrzeczeń. Oni są nasi, bo reprezentują polskie barwy. Sport jest ponad wszelkimi podziałami. Jesteśmy jedną, biało-czerwoną rodziną – mówił Szpakowski.

Pod postem znalazło się mnóstwo komentarzy, które popierają wypowiedź doświadczonego dziennikarza. Według większości komentujących wsparcie dla sportowców należy się także w momencie, gdy nie zdobywają medali.


Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017

Dariusz Szpakowski- Festiwal Gwiazd Międzyzdroje 2017

Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP

Dariusz Szpakowski - Ramowka TVP

Dariusz Szpakowski - Gala Mistrzów Sportu 2016

Dariusz Szpakowski - Gala Mistrzów Sportu 2016

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×