Jak wyglądał coming out George’a Michaela? Najpierw głośny skandal w toalecie, sprawa w sądzie, a potem TO wyznanie na wizji

George Michael coming out

George Michael coming out

Coming out George’a Michaela – kiedy i w jakim programie?

Śmierć George’a Michaela sprawiła, że publiczność zaczęła powracać do jego przeszłości, nie tylko tej muzycznej, ale też prywatnej. Z kim był w związku, jaki majątek zostawił po sobie, w co inwestował – to już wiemy. Teraz przypominamy, jak wyglądał coming out George’a Michaela.

O tym, że jest gejem George powiedział publicznie 20 lat temu. O wyznaniu muzyka zrobiło się głośno na całym świecie. Informację odnotowały serwisy informacyjne na całym świecie. Dwie dekady temu homoseksualizm uchodził w wielu krajach wciąż za temat tabu.

W wywiadzie dla CNN Michael przyznał, że już jako 19 latek odkrył pociąg do mężczyzn. Ze względu na restrykcyjne kontrakty i ogromne zainteresowanie publiczności (w tym płci przeciwnej) nie mógł głośno przyznać się do swojego homoseksualizmu. Na początku 1997 roku wyoutował go… tajny agent Marcelo Rodriguez, który aresztował George’a za lubieżne obnażanie w publicznej toalecie w Beverly Hills. Co więcej, Rodriguez założył sprawę o moralne zadość uczynienie w sądzie w Kalifornii i zażądał od artysty 10 mln dolarów odszkodowania.  Sąd ostatecznie orzekł, że Marcelo, jako funkcjonariusz publiczny, nie może uzyskać odszkodowania. Sam George długo unikał konkretnej odpowiedzi na pytanie o orientację seksualną. Stworzył nawet piosenkę Outside, która była odpowiedzią na szeroko komentowany skandal.

Narastające plotki i nacisk ze strony mediów sprawiły, że George Michael zrobił coming out w 1998 roku podczas wywiadu dla CNN (poniżej) będąc już w związku z Kennym Gossem. Po przyznaniu się do homoseksualizmu spotkał się z ogromnym poparciem ze strony opiniotwórczych dzienników i osobistości. Wsparły go m.in. Dana International (transseksualna zwyciężczyni Eurowizji 1998 w Birmingham), Elton John (razem nagrali duet), Geri Halliwell (zamieszkała u George’a po odejściu ze Spice Girls) i księżna Diana, z którą (jeszcze przed coming outem) regularnie wychodził do klubów gejowskich.

Przez lata Michael wyrósł na ikonę środowiska LGBT. Aktywnie wspierał mniejszości seksualne, zachęcał do regularnych badań i walki z HIV/AIDS.

Zobacz: Przyjrzeliśmy się największym miłościom w życiu George’a Michaela. Jak długo ukrywał swoją orientację przed światem? Kim był jego najważniejszy partner?
Zobacz: Szokujące doniesienia mediów w sprawie śmierci George’a Michaela. Przedawkował heroinę?! Fani są oburzeni
Zobacz: Jak wyglądał ostatni dzień życia George’a Michaela? Partner artysty podzielił się traumatycznymi przeżyciami
Kiedy George Michael wyznał, że jest gejem?

Kiedy George Michael wyznał, że jest gejem?

coming out George'a Michaela

coming out George’a Michaela

George Michael śmierć. Kiedy pogrzeb?

Fadi Fawaz – ostatni partner George’a Michaela. To on znalazł jego ciało


Zdjęcia George'a Michaela zrobione przed śmiercią

Zdjęcia George'a Michaela zrobione przed śmiercią

George Michael - ostatnie fotki

George Michael - ostatnie fotki

George Michael śmierć. Kiedy pogrzeb?

George Michael śmierć. Kiedy pogrzeb?

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×