Szukaj

Baseny otwierają się lada dzień. Znamy szczegółowy plan działania. Co się zmieni?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Przed nami kolejny etap odmrażania gospodarki. Otwarte zostały już galerie handlowe, hotele oraz restauracje. Po części swoją pracę wznowiły szkoły, oraz przedszkola. Teraz przyszedł czas na baseny. Jakie zasady będą obowiązywały na pływalniach od 6 czerwca?

Pandemia koronawirusa spowodowała wprowadzenie w naszym kraju licznych obostrzeń. W wyniku ograniczania kontaktów międzyludzkich zdecydowano się na zamknięcie się wielu miejsc, w których odpowiedni dystans nie mógł być zachowany.

Ograniczenia wprowadzone podczas stanu epidemii nie ominęły również miejsc rekreacji. 20 marca zdecydowano o zamknięciu siłowni, klubów fitness, szkół tańca, boisk oraz basenów. Z początkiem maja rząd zdecydował o stopniowym zdejmowaniu obowiązujących obostrzeń. Wszystko odbywa się w kilku etapach, a odmrażaniu gospodarki towarzyszy reżim sanitarny.

Baseny ponownie otwarte: jakie panują zasady?

W kolejnym etapie odmrażania gospodarki ponownie zostaną otwarte baseny. Na ich terenie będą jednak obowiązywały nowe zasady. Swoje wytyczne podało Ministerstwo Zdrowia i Główny Inspektorat Sanitarny. Wszystkie wprowadzone przepisy mają na celu zapewnienie bezpieczeństwa nie tylko pracownikom obiektów, ale również osobom korzystającym z pływalni oraz saun.

Od 6 czerwca na basenach będą obowiązywały ograniczenia co do ilości osób, które mogą jednocześnie znajdować się na terenie obiektu.

Liczba osób jednoczasowo korzystających z obiektu nie może przekraczać 50 proc. maksymalnego obciążenia, jednocześnie nie może być to więcej niż 150 osób – informuje Ministerstwo Rozwoju.

W saunach natomiast będą mogły przebywać jedynie 2 osoby. Natomiast miejsca, które nie zapewniają temperatury powyżej 60 stopni Celsjusza, powinny zostać zamknięte.

Z jednego toru na basenie będą mogły korzystać jednocześnie maksymalnie 4 osoby. W jacuzzi oraz małych nieckach będzie mogła przebywać tylko jedna osoba, lub kilka jeżeli zamieszkują w jednym gospodarstwie. Wszystkie obiekty powinny być wyposażone w dozowniki z płynem do dezynfekcji. Mają się one znajdować tuż przy wejściu, w przebieralniach, toaletach, oraz przy natryskach.

Podczas przebywania na terenie pływalni obowiązkowe będzie noszenie maseczek zakrywających twarz i usta. Dotyczy to zarówno pracowników jak i osób korzystających z rekreacji.

Obowiązkowe noszenie osłon ust i nosa przez użytkowników z wyłączeniem kąpieli i pływania w basenie – osłona ust i nosa powinna być zdjęta i pozostawiona wraz z ubraniem w przebieralni, z której należy bezpośrednio udać się pod natrysk i poprzez brodzik przejść do basenu. Ubierając się po kąpieli należy ponownie założyć osłonę ust i nosa w pomieszczeniu przebieralni – można przeczytać na stronie Ministerstwa Rozwoju.

Ponadto obsługę obiektów zobowiązuje się do regularnego dezynfekowania szafek, kluczy oraz bransoletek, po każdym użytkowniku. Pracownicy mają też na bieżąco dezynfekować klamki, drzwi i inne obiekty wspólne. Wyznaczone zostaną odpowiednie odległości w szatniach, oraz przed kasami. Z poczekalni basenów zostaną usunięte ławeczki, a drzwi nie będą zamykane, aby ograniczyć dotykanie klamek.


Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Baseny otwarte od 6 czerwca. Jakie panują zasady?

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×