Barbara Kurdej-Szatan jest wstrząśnięta. Dodała szczery do bólu wpis. Chodzi o sytuację na granicy

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan pokazała na swoim Instagramie rzecz, która nią wstrząsnęła. Co napisała i do czego zachęca aktorka?

Barbara Kurdej-Szatan kilka tygodni temu zamieściła w sieci wpis przepełniony emocjami, który dotyczył pracy Straży Granicznej. Użyła w nim wielu wulgaryzmów. Nie spodobało się to sporej grupie internatów, co spowodowało, że rozpętała się prawdziwa burza w sieci. Artystka odczuła bardzo poważne konsekwencje tego, co się stało. Straciła między innymi pracę w serialu M jak Miłość i złożono także doniesienie do prokuratury.

Basia podobno planuje urządzić imprezę, na którą chce zaprosić przyjaciół z M jak miłość. W rozmowie z Party zdradziła też, że nie oglądała ostatniego odcinka serialu ze swoim udziałem. W tym czasie wolała iść do kina.

Aktorka dwukrotnie przeprosiła za to, co się wydarzyło i na jakiś czas zdecydowała się usunąć w cień. Gdy napięcie trochę opadło, wróciła na Instagram, a także na ekrany telewizorów. Pojawiła się także jako jedna z gwiazd w Dzień Dobry TVN. Udziela też kolejnych wywiadów, w których opowiada, w jakiej sytuacji obecnie się znajduje.

Tuż po tym, jak gwiazda opublikowała w social mediach swój wpis o Straży Granicznej, miała jechać z synkiem do Krakowa, by kolejnego dnia wystąpić w teatrze w musicalu Chicago. Gorączkowo szukała zastępstwa, ponieważ obawiała się tego, jak przyjmie ją publiczność. Musiała jednak wyjść na scenę.

Do Krakowa dojechałam w środku nocy. Rano na próbie byłam w takim stanie, że wszyscy się przestraszyli, ale wychodząc na scenę, zostawiłam za sobą wszystkie złe emocje. Przyjęli nas naprawdę wspaniale i nagrodzili owacją na stojąco, ale przez całą nagonkę ten strach głęboko we mnie siedzi. Każde wyjście na scenę traktuję jak terapię, może dlatego z każdym dniem jest coraz lepiej – opowiedziała.

Aktorka kończy stary rok nieco spokojniejsza i wróciła już do social mediów. Właśnie w relacji pokazała coś, co wstrząsnęło nią do głębi.

Barbara Kurdej-Szatan wstrząśnięta projektem talerza

Barbara Kurdej-Szatan na swoim Instagramie zachęca do wsparcia finansowego organizacji działającej na rzecz uchodźców. Pokazała, w jaki sposób można pomóc. Przy okazji wyznała, że projekt talerza, do którego zakupu zachęca, wstrząsnął nią. Nie można się dziwić. Na białej porcelanie wymalowany jest drut kolczasty. Symbol, który trafia do wyobraźni i łamie serce w obliczu wydarzeń, które mają miejsce na naszej wschodniej granicy.

Projekt tego talerza mną wstrząsnął. Taka tradycja. Talerz dla zagubionego wędrowca, który zostawiamy na stole w Wigilię… – napisała aktorka.

Sprzedaż opisanych talerzy ma wesprzeć działania Fundacji Ocalenie.

Jak nakazuje tradycja, co roku na stole wigilijnym stawiamy puste nakrycie dla zbłąkanego wędrowca. W tym roku wielu z nich nie przybędzie. Utknęli na granicy polsko-białoruskiej. Dlatego postaw dla nich wyjątkowy talerz na swoim stole – czytamy na stronie fundacji.

Następnie następuje wyjaśnienie celu akcji:

Zziębnięci, zmęczeni fizycznie i psychicznie. Zbłąkani wędrowcy utknęli na granicy i tam spędzą święta. Żaden z nich nie zapuka do Twoich drzwi. Dlatego ruszamy na pomoc. Wystarczy, że jak co roku postawisz na swoim stole wigilijnym puste nakrycie – talerz dla tego, który nie przybędzie. Wszelkie środki zebrane z akcji zostaną przekazane na pomoc potrzebującym na granicy.

Koszt talerza to 150 złotych. Można je zakupić tutaj.


Barbara Kurdej-Szatan wstrząśnięta projektem talerza

Barbara Kurdej-Szatan wstrząśnięta projektem talerza

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Barbara Kurdej-Szatan

Komentarze

 • Gośćewa pisze:

  na szczescie , ze takich szatanow jest duzo mniej i ci wpierajace bluzgi , a wiecej jest madrych ludzi co kochaja polske i chwala sobie obrne polskiej granicy

 • Gośćtfu pisze:

  Obrzydliwa

 • Gość pisze:

  Ona wciela się w rolę.

 • Gość polska murem za mundurem pisze:

  co jeszcze wymysli ta kobieta wziela kolejna porcje eksperymentalna zamilcz daj spokoj wszystkim na twoja glupote to paragrafu nie ma obrazila obroncow naszego spokojnego zycia a teraz gra milosierna wszystkim sluzbom na granicy wschodniej staropolskie bog zaplac za poswiecenie za przepracowane swieta ojczyzna jest z was dumna przy kazdym wigilijnym stole na calym swiecie tam gdzie sa polacy pusty talerz bedzie poswiecony wam dziekujemy

 • Gość pisze:

  Dokładnie tak…. Biedni to ci co strzegą spokoju, wszystkich Polaków….. Muszą stać i marznąć, Szatan nigdy nie zmądrzeje,… Pościć ją tam do nich….

 • Gość pisze:

  Jedz pilnuj granicy..

 • Gość pisze:

  Tej pani musi sie baaaaaaaaardzo nudzic.

 • Łukasz ze Szczecina pisze:

  Banda debili, przecież to muzułmanie. Oni nie obchodzą Bożego Narodzenia a wręcz go nienawidzą. Dla nich tylko Allah jest wielki i taka gościna mogłaby się tragicznie skończyć. Tylko takie przygłupie osóbki jak ta podrzędna aktoreczka to kupują.

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×