Zbliża się 40. rocznica śmierci Anny Jantar. Natalia Kukulska nagrała poruszający hołd

Natalia Kukulska, Anna Jantar, Szansa na sukces

Natalia Kukulska, Anna Jantar, Szansa na sukces

W tym roku mija 40 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar. Z tego powodu Natalia Kukulska w specjalny sposób uczci jej pamięć. Co szykuje?

Anna Jantar należała do największych gwiazd polskiej sceny muzycznej lat 70. Stała na szczytach list przebojów. W Polsce jej jedyną konkurencją był szwedzki zespół Abba. Jej niezapomniane piosenki śpiewają do dziś wszyscy. Szczególnego wydźwięku nabrał nagrany w 1980 roku ostatni hit – Nic nie może wiecznie trwać. Nikt się nie spodziewał, że te słowa będą niczym proroctwo. Życie niespełna trzydziestoletniej Anny Jantar dobiegło końca w najmniej spodziewanym momencie.

Anna Jantar: śmierć

Artystka zginęła u szczytu sławy. Karierę rozpoczynała jeszcze w latach 60. w grupie Waganci. Wówczas poznała swojego przyszłego męża i kompozytora wielu jej piosenek – Jarosława Kukulskiego. Do nich należały lata 70. Piosenkarka nagrała łącznie sześć płyt. Tuż przed śmiercią wyjechała na kilka miesięcy do USA na koncerty.

Anna Jantar zginęła tragicznie 14 marca 1980 roku w katastrofie samolotu PLL LOT IŁ-62 Kopernik. Wracała z pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na płycie lotniska czekała na nią mama Halina Szmeterling i 4-letnia Natalia Kukulska.

Pamiętam zamieszanie, że dzieje się coś złego, panikę i babcię, która wyrwała mi bukiet kwiatów. Wspominam to w kontekście przeżycia, a nie mamy – tak wokalistka przypomniała tragiczny dzień w rozmowie z Marią Szabłowską w Polskim Radiu w 2015 roku.

Od tego tragicznego wydarzenia minie w tym roku 40 lat. Mimo upływu czasu Anna Jantar nadal jest w sercach Polaków. Z okazji pełnej rocznicy Natalia planuje specjalny projekt poświęcony pamięci mamy. Ostatnio tragicznie zmarła artystka pojawiła się także na okładce magazynu Zwierciadło.

Anna Jantar: 40. rocznica śmierci

Anna Jantar to jedna z najważniejszych gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. W marcu minie 40 lat od jej tragicznej śmierci, jednak jej przeboje wciąż są żywe. Często goszczą na antenie radia, kolejne pokolenie artystów coveruje jej hity.

W tym roku koncert Debiuty w Opolu będzie poświęcony właśnie jej twórczości. Natomiast Natalia Kukulska szykuje się do specjalnych projektów, które będą pięknym hołdem dla jej matki. Zapowiedź tych wydarzeń umieściła na Instagramie.

Szykuje się kilka wydarzeń, o których wkrótce poinformuję. Dziś miało miejsce pewne nagranie telewizyjne… byli zaproszeni goście… a scenografię zdobiło jedno z moich ulubionych zdjęć w wielkim formacie… Zgadniecie, jaki to program?

Trzeba przyznać, że scenografia, w której zarejestrowano program poświęcony Annie Jantar, robi wrażenie. Jednym z jej elementów jest ulubione zdjęcie Natalii. Jesteśmy ogromnie ciekawi, który kanał pokaże to niezwykłe nagranie Zapewne dowiemy się już niebawem.


Anna Jantar

Anna Jantar

Anna Jantar

Anna Jantar

Anna Jantar

Anna Jantar

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×