Piękny i wzruszający hołd dla Anny Jantar z okazji 40. rocznicy śmierci. Natalia Kukulska pęka z dumy

Anna Jantar, Natalia Kukulska

Anna Jantar, Natalia Kukulska

W 2020 roku minie 40 lat od tragicznej śmierci Anny Jantar. W marcu polska scena ponownie pogrąży się w żałobie. Z tej okazji magazyn Zwierciadło oddał hołd zmarłej artystce. Natalia Kukulska nie ukrywa swojego wzruszenia, a wraz z nią setki internautów. Coś pięknego i w pełni zasłużonego.

Anna Jantar była jedną z największych polskich gwiazd lat 70. Szwedzi mieli Abbę, a my mieliśmy ją. Któż nie zna jej przebojów takich jak Tyle słońca w całym mieście, Za każdy uśmiech czy Nic nie może wiecznie trwać.

Artystka zginęła u szczytu sławy. Karierę rozpoczynała jeszcze w latach 60. w grupie Waganci. Wówczas poznała swojego przyszłego męża i kompozytora wielu jej piosenek – Jarosława Kukulskiego. Do nich należały lata 70. Piosenkarka nagrała łącznie sześć płyt. Tuż przed śmiercią wyjechała na kilka miesięcy do USA na koncerty.

Anna obiecywała sobie, że po raz ostatni zostawia córeczkę na tak długo. Bardzo nie chciała lecieć wtedy do Ameryki. Potrzebowa jednak pieniędzy na sfinansowanie operacji oczu Natalii i na urządzenie nowego domu. Natalia wręcz błagała mamę, by została w domu. – Mała krzyczała: „Mamusiu nie jedź! Nie jedź!” – czytamy w książce biograficznej o Annie Jantar

Anna Jantar zginęła tragicznie 14 marca 1980 roku w katastrofie samolotu PLL LOT IŁ-62 „Kopernik”. Wracała z pobytu w Stanach Zjednoczonych. Na płycie lotniska czekała na nią mama Halina Szmeterling i 4-letnia Natalia Kukulska.

Pamiętam zamieszanie, że dzieje się coś złego, panikę i babcię, która wyrwała mi bukiet kwiatów. Wspominam to w kontekście przeżycia, a nie mamy – tak wokalistka przypomniała tragiczny dzień w rozmowie z Marią Szabłowską w Polskim Radiu w 2015 roku.

W grudniu 1984 roku na antenie I programu Polskiego Radia podano wyniki sondażu na Polaka wszech czasów, który bezapelacyjnie wygrała Anna Jantar. Wyprzedziła nawet Jana Pawła II. Na piosenkarkę zagłosowało aż 88 proc. respondentów.

Anna Jantar: Zwierciadło uczciło 40. rocznicę śmierci gwiazdy

Anna Jantar to jedna z najważniejszych postaci polskiej muzyki rozrywkowej. Pomimo 40 lat od śmierci, jej przeboje wciąż są popularne, a radia chętnie po nie sięgają. W tym roku koncert Debiuty w Opolu będzie poświęcony właśnie jej twórczości. A już w tym miesiącu Anna Jantar pojawiła się na okładce miesięcznika Zwierciadło.

Zapowiedź marcowego numeru na swoim Instagramie zamieściła Natalia Kukulska. Gwiazda zdobyła się na piękne słowa, z którymi nie sposób się nie zgodzić:

40 lat po śmierci być atrakcją z pierwszych stron gazet. Zdobić swoim wizerunkiem okładkę… Wywoływać emocje muzyką, głosem, osobowością i historią. Ten typ tak ma. Moja mama Anna Jantar na okładce najnowszego numeru Zwierciadła. Dziękuję za pamięć – napisała wzruszona Natalia Kukulska na Instagramie.

Post odbił się szerokim echem w komentarzach, w których fani wspominali gwiazdę lat 70., co tylko potwierdza, że Anna Jantar wciąż żyje w sercach publiczności.

  • Cudowna kobieta, do dziś słucham pięknych piosenek.
  • Jako muzykę do pierwszego tańca na naszym weselu wybraliśmy „Pozwolił nam los” 🙂 Ślub będzie pod koniec czerwca. A Anna Jantar będzie na zawsze w pamięci 🙂
  • Aniu jesteś z nami każdego dnia w śpiewie, muzyce i Twoim pięknym spojrzeniu a także w Natalii, dzięki temu Jesteś nieśmiertelna.
  • Dzisiaj kupiłam pierwszy raz „Zwierciadło”, oczywiście ze względu na okładkę – piszą fani Kukulskiej i Jantar.

Jednym z ostatnich utworów jakie nagrała Anna Jantar był hit Nic nie może wiecznie trwać. Zupełnie tak, jakby przeczuwała, że koniec jest blisko…


Anna Jantar na okładce magazynu Zwierciadło

Anna Jantar na okładce magazynu Zwierciadło

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Anna Jantar z Natalią Kukulską (zdj. AKPA)

Anna Jantar i Natalia Kukulska

Anna Jantar i Natalia KukulskaFot. Marek Karewicz / East News Anna Jantar z corka Natalia Kukulska, 1976.

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×