Andrzej Duda w USA zaliczył wpadkę najgorszą z możliwych. Aż ciężko uwierzyć w to, co powiedział o prezydencie USA

Andrzej Duda i Joe Biden

Andrzej Duda i Joe Biden

Andrzej Duda zaliczył sporą wpadkę podczas przemówienia w Nowym Jorku. Jego słowa na pewno nie spodobają się Joe Bidenowi. Internauci już wypomnieli gafę Polakowi.

Andrzej Duda w zeszłym roku ponownie zdobył zaufanie wyborców i został wybrany na drugą kadencję w Pałacu Prezydenckim. Od samego początku był liderem przedwyborczych sondaży, jednak wygrana nie przyszła mu tak łatwo. Gdy ubiegał się o reelekcję, w szranki z nim stanęło z nim aż 10 innych kandydatów. Doszło do drugiej tury, w której zmierzył się z obecnym prezydentem Warszawy – Rafałem Trzaskowskim. Niewielką różnicą głosów udało mu się jednak pokonać kontrkandydata i tak przez kolejne lata będzie reprezentował interesy naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Od samego początku u boku prezydenta trwa jego żona – Agata. Pierwsza Dama chętnie udziela się w różnych instytucjach i towarzyszy mężowi podczas wyjazdów dyplomatycznych. Gdy kilka miesięcy temu nie pojawiła się na jednej z uroczystości, okazało się, że jest kontuzjowana. Teraz na szczęście czuje się znakomicie i znowu może z zaangażowaniem wypełniać swoje obowiązki.

Andrzej Duda zaliczył sporą wpadkę podczas przemówienia w Nowym Jorku

Jednym z obowiązków głowy państwa jest reprezentowanie naszego kraju na arenie międzynarodowej. Prezydent w ciągu swojej kadencji odbywa mnóstwo wyjazdów, podczas których przedstawia stanowisko Polski w najistotniejszych kwestiach. Aktualnie Andrzej Duda przebywa w Nowym Jorku. Odbywa się tam bowiem 76. sesja Zgromadzenia Ogólnego ONZ.

Prezydent Polski miał okazję przemawiać podczas ważnego dla światowej polityki szczytu. Chciał on odnieść się do relacji z wodzem USA. W swoim przemówieniu pomylił jednak nazwiska i zamiast o Joe Bidenie, który w styczniu został zaprzysiężony na prezydenta Stanów Zjednoczonych, mówił o Donaldzie Trumpie, który był jego poprzednikiem.

W tej chwili administracja pana prezydenta Donalda Trumpa ma wiele problemów, chociażby takich, jak problem Afganistanu, którymi musi się zająć. I zapewne jest tak, że są to znacznie bardziej pilne potrzeby niż współpraca w relacjach z Polską, w których nic złego się nie dzieje – mówił prezydent Andrzej Duda.

Wpadka głowy państwa jest szeroko komentowana w sieci. Publicyści i internauci nie zostawali na nim suchej nitki i wypominają pomyłkę, która nie powinna mieć miejsca w tak ważnym momencie.

Do wielu rzeczy przywykliśmy, ale pan Andrzej Duda potrafi [negatywnie] zaskakiwać. Dla niego prezydentem USA jest nadal Donald Trump. Może dlatego nie ma zaproszenia z Waszyngtonu? Dramat! Urząd Prezydenta RP to smutny kabaret – czytamy w sieci.

Internauci nie szczędzą przykrych wpisów. Słowa prezydenta to zapewne zwykłe przejęzyczenie, ale w sieci wywołały one prawdziwą burzę.


Andrzej Duda i Donald Trump wizyta w USA 2020

Andrzej Duda i Donald Trump wizyta w USA 2020

Andrzej Duda i Donald Trump wizyta w USA 2020

Andrzej Duda i Donald Trump wizyta w USA 2020

Donald Trump i Andrzej Duda

Donald Trump i Andrzej Duda

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×