Szukaj

Alicja Janosz nagrała parodię piosenki o jajecznicy. To się nazywa dystans

Alicja Janosz śpiewa o jajecznicy

Alicja Janosz śpiewa o jajecznicy

Alicja Janosz zadebiutowała piosenką Zbudziłam się, w której śpiewa o jajecznicy. Po 18 latach nagrała parodię swojego hitu.

Alicja Janosz swoją karierę w show-biznesie zaczęła w 2002 roku, wygrywając pierwszą polską edycję Idola. W programie pokonała takie gwiazdy jak: Ania Dąbrowska, Tomek Makowiecki i Ewelina Flinta. Nagrodą dla zwycięzcy był kontrakt płytowy z dużą wytwórnią, który okazał się przekleństwem dla dalszej kariery wokalistki. Na jej debiutanckiej płycie zatytułowanej Ala Janosz znalazło się 12 utworów, w tym słynny hit Zbudziłam się, czyli piosenka o jajecznicy.

Singiel, do którego niezwykle kreatywny tekst napisała piosenkarka Patrycja Kosiarkiewicz, przysporzył Alicji więcej problemów niż powodów do radości. Wówczas nastoletnia debiutantka, zamiast rozwinąć swoje skrzydła, usunęła się w cień i w spokoju realizowała bardziej ambitne projekty. Po latach w rozmowie z Jastrząb Post gorzko podsumowała tamten okres:

To tekst Patrycji Kosiarkiewicz, a nie mój, ale ja go zaśpiewałam, więc to ja stałam się obiektem kpin. Myślący ludzie, chcący rzetelnie mnie oceniać, będą to robić przez pryzmat tego, co sama tworzę w swoim dorosłym życiu, a nie przez durną frazę w tekście piosenki, która w gruncie rzeczy była o czymś zupełnie innym i którą wykonałam mając naście lat – przyznała po latach.

Alicja Janosz parodiuje piosenkę o jajecznicy

Przez lata Janosz unikała komentowania swojego debiutanckiego singla. Aż do teraz. 35-letnia gwiazda na TikToku opublikowała krótkie nagranie, na którym pokazuje, jak robi tofucznicę (wegański odpowiednik jajecznicy stworzony na bazie pokruszonego tofu i kurkumy) dla swoich bliskich.

Piosenkarka żywiołowo tańczy i podśpiewuje w rytm swojego przeboju sprzed 18 lat, którego nie usłyszymy na jej koncertach. Cała sytuacja sprawia jej wiele radości. Na jej twarzy rysuje się promienny uśmiech, dokładnie taki sam, jak w chwili, w której usłyszała, że wygrywa Idola.

Ala polubiła „jajecznicę” bez jajek. My najbardziej lubimy na masełku i ze szczypiorkiem.

Oryginalna wersja przeboju Zbudziłam się:


Alicja Janosz z jajecznicą

Alicja Janosz z jajecznicą

Okładka pierwszej płyty Alicji Janosz - Ala Janosz wydanej po Idolu

Okładka pierwszej płyty Alicji Janosz - Ala Janosz wydanej po Idolu

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Alicja Janosz, zwyciężczyni pierwszej edycji Idola (2002 rok)

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×