Ta afera wstrząsnęła rodziną królewską. „The Crown” przypomina skandal „Tampongate”. A miało tego wątku nie być…

Karol i Camilla w The Crown 5

Karol i Camilla w The Crown 5

W 5. sezonie The Crown pojawiła się głośna afera sprzed lat. Camillagate lub też Tampongate dotyczyła erotycznych rozmów między Camillą i Karolem, które niby przypadkiem zostały nagrane. Co usłyszeli fani serialu Netflixa?

Historię związku króla Karola z Camillą znają dziś prawdopodobnie wszyscy. Poznali się w 1970 roku podczas meczu polo. Kobieta zaimponowała ówczesnemu następcy tronu pewnością siebie i poczuciem humoru. Choć początkowo nie zanosiło się na nic poważnego, to po latach okazało się, że połączyła ich prawdziwa miłość.

Obecnie są szczęśliwym małżeństwem, ale po drodze nie brakowało skandali, a Brytyjczycy długo nie mogli zapomnieć im, że unieszczęśliwili ich ulubienicę księżną Dianę. Obecnie jedną z największych afer z ich udziałem przypomina The Crown Netflixa.

Afera Camillagate w The Crown 5. Co usłyszeli fani serialu?

Ten skandal poruszył opinię publiczną niemal trzydzieści lat temu. Teraz znowu jest o nim głośno, a wszystko za sprawą serialu Netflixa. Afera znana jako Camillagate lub Tampongate znalazła się bowiem w scenariuszu najnowszego sezonu The Crown.

Premiera piątego sezonu miała miejsce 9 listopada i przyciągnęła przed ekran miliony widzów. Ostatnie wydarzenia wokół brytyjskiej rodziny królewskiej sprawiły, że produkcja ponownie trafiła do top 10 najchętniej oglądanych tytułów. Choć większość widzów dobrze zna opowiadane przez twórców historie, to i tak z niecierpliwością wypatrują kolejnych odsłon. Wspomniana wyżej afera miała nie pojawić się na ekranach, a jednak…

Skandal nazywany Camillagate lub też Tampongate wybuchł w 1993 roku – zaledwie trzy miesiące po ogłoszeniu separacji księcia Karola i księżnej Diany. Właśnie wtedy gazeta People opublikowała transkrypcję rozmowy telefonicznej, jaką cztery lata wcześniej odbyli syn królowej Elzbiety II i jego kochanka Camilla Parker Bowles.

Zapis sześciominutowego połączenia zawierał między innymi erotyczne żarty i fantazje o intymnych spotkaniach. Karol i Camilla byli wtedy w związkach małżeńskich, więc wybuchł niemały skandal, który negatywnie odbił się na rodzinie królewskiej. Największe rozbawienie niektórych, ale też niesmak innych wzbudzał się fragment, w którym obecny król Karol III wyznaje, że najchętniej zamieszkałby w spodniach ukochanej lub zamienił się w jej tampon.

W co się zamienisz, w parę majtek? – dopytywała Camilla.

Jak znam swoje szczęście, to w tampon. Wylądowałbym w toalecie i kręcił się tam w kółko, nigdy nie spadając na dno. Aż pojawi się następny… – odpowiedział Karol.

Mógłbyś powrócić jako pudełko. Pudełko tamponów – flirtowała obecna królowa.

Nie szczędzili sobie czułości i zapewniali o tym, jak bardzo pragną siebie nawzajem. Na koniec wyznali sobie miłość i jeszcze przez chwilę droczyli się, które z nich ma odłożyć słuchawkę.

Jak taśma z prywatną rozmową Karola i Camilli trafiła do prasy? Miała zostać nagrana przez mieszkańca Merseyside, który chciał podobno jedynie przetestować swoje urządzenie naprowadzające, które odbiera sygnały Cellnet. Wówczas przypadkowo natrafił na połączenie Karola z Camillą, a nagraną rozmowę zanieść do mediów. Po wybuchu skandalu obecna królowa podobno przez rok nie mogła wyjść z domu przez paparazzi, którzy usiłowali zrobić zdjęcie najbardziej znienawidzonej wówczas kobiety Wielkiej Brytanii.


król Karol, królowa Camilla, książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

król Karol, królowa Camilla, książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II

Książę Karol i księżna Camilla na jubileuszu 70-lecia panowania królowej

Książę Karol i księżna Camilla na jubileuszu 70-lecia panowania królowej

Ślub księcia Karola i Camilli

Ślub księcia Karola i Camilli

Komentarze

 • Gość serwisu pisze:

  Diana to była piękna kobieta, prawdziwa elegancka dama a ta Camilla to brzydki kocmoluch, no ale oboje do siebie podobni. Podobne przyciąga podobne.

 • ... i nic co ludzkie... pisze:

  To choroba., ta czerwona twarz. Prawdziwi kochankowie mówią sobie różne sprośne rzeczy i dla normalnych to żadne hallo. Prostactwo ma ubaw. Beka-tak się tworzy zalążki tragedii.

 • dla nich To ma sens życia pisze:

  Jak bardzo ludzie chcą być ze sobą? Bezwzględni, osiągają cel i… pytanie, czy to patologia? czy godne naśladowania?

 • Gość pisze:

  naprawde chciał być jej tamponem ? no właściwie trochę podobny , zawsze czerwony na twarzy

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×