NewsyMarcin Najman mocno zaatakował Daniela Obajtka. Zarzucił mu "nieuctwo"

Marcin Najman mocno zaatakował Daniela Obajtka. Zarzucił mu "nieuctwo"

Najman uderzył w Obajtka (fot. AKPA, Instagram)
Najman uderzył w Obajtka (fot. AKPA, Instagram)
Źródło zdjęć: © AKPA, Instagram

10.07.2024 12:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Marcin Najman nieraz już pokazał, jak dużo rzeczy go frustruje. Tym razem padło na słowa Daniela Obajtka, które oburzyły pięściarza. O co dokładnie poszło?

Swoimi słowami na tematy społeczno-polityczne Marcin Najman wielokrotnie zdołał wywołać burzę. Znany z mocnych opinii sportowiec nie boi się wyrażać własnych opinii, nawet, jeśli potem ma z tego tytułu problemy. Po ostatniej wypowiedzi Daniela Obajtka, który stanął przed komisją śledczą, nie mógł się powstrzymać.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Marcin Najman ostro o Danielu Obajtku

Obajtek przed komisją został upomniany za użycie błędnego sformułowania "Proszę panią". Wówczas odpowiedział: "Wprowadziliście gwarę śląską, może być gwara małopolska". Najmanowi te słowa się nie spodobały. Na Instagramie posądził byłego prezesa Orlenu o "nieuctwo".

Daniel Obajtek dziś przed komisją śledzą stwierdził, że zwrot "Proszę panią" to gwara. Otóż nie, no nie. No i nie podobasz mi się, misiu. Przede wszystkim dlatego, że obrażasz ludzi, którzy się gwarą posługują, bo gwara to nie jest nieuctwo. Mówienie "Proszę panią" to jest oznaka nieznajomości języka polskiego - powiedział do kamery.

Najman: "Co ja mam k***a myśleć?!"

W dalszej części swojego wywodu pięściarz podkreślił, że pomimo swoich prawicowych poglądów nie jest w stanie bronić Obajtka. W pewnym momencie rzucił nawet wulgaryzmem. Na koniec poprosił raz jeszcze o zastosowanie się do jego porad.

Ja jestem człowiekiem o prawicowych poglądach i co ja mam teraz myśleć? Powiedz, co ja mam k***a myśleć?! Gość, który zajmował takie wysokie stanowiska w kraju nie umie mówić po polsku! (...) Naucz się, przynajmniej spróbuj. Ale nie obrażaj ludzi mówiących gwarą.
Marcin Najman nie stroni od politycznych komentarzy (Instagram)
Marcin Najman nie stroni od politycznych komentarzy (Instagram)© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także