Polska projektantka znowu doceniona za granicą. Tym razem przez guru światowej mody

Magda Butrym doceniona przez Carine Roitfeld

Magda Butrym doceniona przez Carine Roitfeld

Magda Butrym w „CR Fashion Book”

Magda Butrym kiedyś pracowała dla La Manii, a zaledwie dwa lata temu pokazała kolekcję ubrań firmowaną własnym nazwiskiem. Jej seksowne stroje pokochały gwiazdy, w tym jedna z najbardziej wpływowych celebrytek Kim Kardashian.

Ostatnio projektantka ruszyła na podbój świata: jej ubrania trafiły do najbardziej luksusowych domów towarowych, w tym np. nowojorskiego Bergdorf Goodman. O Polce usłyszeli redaktorzy prestiżowego New York Times”, którzy napisali, że warto obserwować jej poczynania.

Zobacz: Magda Butrym doceniona przez „New York Times”: „Warto ją obserwować”

Projekty Magdy Butrym trafiły pod lupę kolejnego ekskluzywnego medium, a konkretnie magazynu „CR Fashion Book”. Przypomnijmy, że prowadzi go Carine Roitfeld, jedna z najbardziej wpływowych osób w branży modowej, która przez wiele lat szefowała francuskiemu wydaniu „Vogue’a”.

„CR” poświęcił Polce artykuł, w którym śledzi rozwój jej kariery, a także opisuje najnowszą kolekcję. Podkreślono, że sukcesy, które Magda odnosi, zawdzięcza znalezieniu złotego środka między walorami artystycznymi a komercyjnym podejściem do tworzenia ubrań.

To pierwsza kolekcja, z której jestem całkowicie zadowolona – opowiada „CR” Magda Butrym o swoich propozycjach na jesień 2016. – Kiedy ruszasz z nową marką, jesteś jeszcze całkiem młody, wciąż szukasz sposobu na wyrażenie siebie. Klienci chcą czegoś do noszenia, natomiast prasa i dziennikarze pragną czegoś zupełnie odmiennego. Musisz znaleźć sposób, jak pozostać artystą, ale nieustannie myśleć o potrzebach klientów.

Projektantka przyznaje, że inspiracji do swojej najnowszej kolekcji szukała w punkowej scenie Londynu lat 80.

Uwielbiam to, co nosili zwykli ludzie w tamtych czasach. Żakiety i skóry o mocnych liniach, płaszcze vintage zestawione z romantycznymi bluzkami z falbankami. Spróbowałam pomieszać te światy.

Wygląda na to, że udało się osiągnąć zamierzony rezultat. Magazyn Carine Roitfeld porównuje ubrania Magdy Butrym do uznanych światowych marek – minimalistycznej Celine i łobuzersko-buntowniczej Vetements. Spodobał się także lookbook najnowszej kolekcji: na zdjęciach autorstwa Janneke Vanderhagen pozuje Hayett McCarthy.

Brawo! Życzymy kolejnych równie pozytywnych recenzji.

Magda Butrym (fot. ONS)

Magda Butrym (fot. ONS)

Carine Roitfeld (fot. ONS)

Carine Roitfeld (fot. ONS)

Magda Butrym jesień 2016

Magda Butrym jesień 2016

Magda Butrym jesień 2016

Magda Butrym jesień 2016

Magda Butrym jesień 2016

Magda Butrym jesień 2016


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×