NewsyHarry i Meghan chcieli pogodzić się z królem Karolem III. Zaproponowali mu odważne rozwiązanie. "Camilla aż wypluła herbatę"

Harry i Meghan chcieli pogodzić się z królem Karolem III. Zaproponowali mu odważne rozwiązanie. "Camilla aż wypluła herbatę"

Książę Karol Meghan i Harry
Książę Karol Meghan i Harry
Krystyna Miśkiewicz

22.09.2022 14:20, aktual.: 22.09.2022 20:58

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Harry i Meghan na początku września pojawili się w Europie w związku z zawodowymi obowiązkami. Ich pobyt znacznie się jednak przedłużył ze względu na wielką tragedię, która wydarzyła się w rodzinie królewskiej. 8 września zmarła królowa Elżbieta II, a Wielka Brytania i fani royalsów z całego świata pogrążyli się w żałobie. Pogrzeb 96-letniej monarchini odbył się dopiero 11 dni po śmierci. Uczestniczyli w nim wszyscy członkowie rodu Windsorów, a także ponad 2 tysiące zaproszonych gości.

Sussexowie, chociaż od ponad dwóch lat nie pracują na rzecz monarchii, czynnie brali udział we wszystkich obowiązkach względem korony i wspólnie z pozostałymi członkami rodziny uczestniczyli w wydarzeniach związanych z pożegnaniem królowej Elżbiety II. Przełomem było, gdy razem z Williamem i Kate pojawili się przed bramami zamku Windsor, gdzie rozmawiali z Brytyjczykami.

Harry złożył propozycję królowi Karolowi III

Książę Harry i jego żona od 2020 roku mieszkają w USA, gdzie żyją na własny rachunek. Ich odejście z rodziny królewskiej spowodowało po części konflikt rodzinny. W słynnym już wywiadzie, jakiego małżonkowie udzielili Oprah Winfrey, młodszy syn króla Karola III wyznał, że od dawna już nie rozmawia z ojcem i bratem, a priorytetem jest dla niego to, by naprawić te relacje.

Vanity Fair zacytowało fragment książki Queen Elizabeth’s Legacy and the Future of the Crown, z którego można się dowiedzieć, że Harry podjął poważne kroki w tym kierunku. Kilka miesięcy temu razem z Meghan spotkali się z Karolem III i zaproponowali wynajęcie mediatora:

Harry miał dobre intencje i powiedział, że chce oczyścić powietrze. Właściwie zasugerował, aby skorzystali z mediatora, który spróbowałby rozwiązać problem, co sprawiło, że Karol był nieco zdezorientowany, a Camilla wypluła herbatę – zdradziła osoba z otoczenia rodziny.

Propozycja Harry'ego musiała nieźle wstrząsnąć królewską parą. Zdaje się, że nawet w obecnej sytuacji ich relacje nie wyglądają najlepiej, a odejście królowej nie zbliżyło syna i ojca.

  • Książę Karol i Meghan Markle
  • Meghan Markle, książę Harry i książę Karol
  • Meghan Markle i książę Harry – 70 urodziny księcia Karola, pierwsze wyjście po ślubie
  • król Karol, królowa Camilla, książę Harry - pogrzeb królowej Elżbiety II
  • Król Karol III, księżniczka Anna, książę Andrzej, książę Edward, książę Harry i książę William - pogrzeb królowej Elżbiety II
  • Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry
  • Książę Karol i Meghan Markle
[1/7] Książę Karol i Meghan Markle
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także