Królowa Camilla przerwała milczenie. Zdradziła, w jakim stanie jest Karol III

Królowa Camilla przerwała milczenie. Zdradziła, w jakim stanie jest Karol III

Królowa Camilla skomentowała stan zdrowia króla Karola III
Królowa Camilla skomentowała stan zdrowia króla Karola III
Źródło zdjęć: © Instagram
08.02.2024 21:56

Królowa Camilla, przemawiając podczas wydarzenia muzycznego w katedrze w Salisbury, odniosła się do zdrowia króla Karola III po tym, jak Pałac Buckingham potwierdził, że monarcha został zdiagnozowany na raka.

Informacja o tym, że u brytyjskiego króla Karola III zdiagnozowano nowotwór, zelektryzowała cały świat. Wielbiciele monarchii na całym świecie z niecierpliwością czekają na informacje o stanie zdrowia władcy. Członkowie rodziny królewskiej do tej pory nie wypowiadali się w mediach. Ciszę przerwała królewska małżonka, królowa Camilla.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Królowa Camilla przerwała milczenie. Skomentowała stan Karola III

Królowa Camilla 8 lutego 2024 roku wzięła udział w wydarzeniu muzycznym w Katedrze Salisbury, zorganizowanym dla uczczenia działalności lokalnych organizacji charytatywnych. Postanowiła przerwać milczenie i krótko opowiedzieć o tym, jak Karol III radzi sobie w trudnych chwilach.

Radzi sobie niezwykle dobrze w danych okolicznościach. Jesteśmy bardzo wzruszeni wszystkimi listami i wiadomościami — poinformowała.

Królowa Camilla wspiera Karola III w walce z nowotworem

Camilla została zauważona w towarzystwie Karola III we wtorek 7 lutego po raz pierwszy od czasu ogłoszenia diagnozy. Lecieli helikopterem do Sandringham po spotkaniu z księciem Harrym. Król miał uśmiechać się, gdy byli przewożeni z ich londyńskiego domu Clarence House do pałacu.

Król jest wdzięczny swojemu zespołowi medycznemu za szybką interwencję, która była możliwa dzięki niedawnemu zabiegowi szpitalnemu. Pozostaje całkowicie pozytywnie nastawiony do swojego leczenia i nie może się doczekać powrotu do pełnienia publicznych obowiązków tak szybko, jak to możliwe. Jego Wysokość zdecydowała się podzielić swoją diagnozą, aby zapobiec spekulacjom i w nadziei, że może to pomóc w zrozumieniu publicznym dla wszystkich tych na całym świecie, którzy są dotknięci przez raka — czytamy w oświadczeniu Pałacu Buckingham.
Królowa Camilla zdradziła, jak czuje się król Karol III
Królowa Camilla zdradziła, jak czuje się król Karol III© Instagram
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także