ExclusiveKamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci: "Najtrudniejszy rok za mną. Koszmarny" [WIDEO]

Kamil Sipowicz wspomina Korę w pierwszą rocznicę śmierci: "Najtrudniejszy rok za mną. Koszmarny" [WIDEO]

Kamil Sipowicz - Kora
Kamil Sipowicz - Kora
Elwira Szczepańska

28.07.2019 08:00

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Kamil Sipowicz dba o to, żeby Kora nigdy nie odeszła w zapomnienie. W związku z tym realizuje szereg projektów, które mają na celu utrwalenie pamięci o artystce, a także oddanie hołdu jej dorobkowi artystycznemu. Podczas wystawy, nasza reporterka zapytało go, jak wyglądał rok w jego życiu bez ukochanej:

Najtrudniejszy rok w moim życiu. Koszmarny. Wydawało mi się, że nie do przeżycia. 40 lat spędziliśmy razem, właściwie byliśmy jak jedna osoba, porozumiewaliśmy się telepatycznie, gestami, półsłówkami i raptem coś takiego się dzieje.. ale energii dodaje mi to, że mogę robić takie wystawy jak ta, mogę organizować koncerty, teraz pracujemy nad filmem, nad fundacją. Bardzo wiele chcę zrobić dla Kory, ale też poprzez Korę dla społeczeństwa. Zaczynamy od sztuki, ale nie będziemy ograniczać się tylko na sztuce, mamy szerokie plany, wszystko w imieniu Kory - odpowiedział Sipowicz.

Sipowicz był w związku z Korą 40 lat, to szmat czasu i niewątpliwie odejście tak bliskiej, ukochanej osoby, w dodatku po chorobie, która powoduje ogromne cierpienie jest traumatyczne, a pustka, która taka osoba pozostawia, jest nie do zapełnienia. Zresztą Kamil mówi o tym czego mu brakuje, po śmierci ukochanej:

Brakuje mi wszystkiego. Naszych rozmów, kłótni, porozumień, gier słownych. Naszego humoru, śmiania się, oglądania telewizji. Wszystkiego. Ona była całym moim życiem.

Niesamowity ból, cierpienie. Widać jednak, że Kamil znalazł sobie cel, dla którego warto żyć - ocalenie pamięci po Korze. Niesamowite instalacje na grobie Olgi, mural z jej wizerunkiem, wystawy, koncerty, a nawet założenie fundacji jej imienia.

  • Traumatyczna młodość Olgi Sipowicz
  • scena z: Kamil Sipowicz, Ramonka, Kora Jackowska, SK:, , fot. Kurnikowski/AKPA
  • Kora i Kamil Sipowicz
  • Kora - grób na warszawskich Powązkach
  • Kora i Kamil Sipowicz w 2005 roku
  • Kora i Kamil Sipowicz
  • Kamil Sipowicz i Kora z psem Ramonką
[1/7] Traumatyczna młodość Olgi Sipowicz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także