Gwiazdy na wernisażu „Wajda na nowo”: Katarzyna Bonda, Krystyna Prońko, Jerzy Bralczyk

Gwiazdy na wernisażu

Gwiazdy na wernisażu

Katarzyna Bonda, Krystyna Prońko, Jerzy Bralczyk... Gwiazdy na wernisażu plakatów Andrzeja Pągowskiego Wajda na nowo. Zdjęcia.

14 lipca miał miejsce wernisaż Andrzeja Pągowskiego Wajda na nowo. To kolekcja 60 plakatów wybitnego artysty grafika do wszystkich, zarówno fabularnych, jak i dokumentalnych filmów Andrzeja Wajdy. Na wystawie nie zabrakło gwiazd. Kto się pojawił?

Gwiazdy na wernisażu plakatów Andrzeja Pągowskiego Wajda na nowo

Andrzej Pągowski poznał Andrzeja Wajdę w roku 1981 podczas pracy nad plakatem do filmu Człowiek z żelaza. Jest twórcą plakatów także do takich filmów reżysera jak Kronika wypadków miłosnych, Pierścionek z orłem w koronie, Danton, Wałęsa człowiek z nadziei, Powidoki.

Plakat do filmu Człowieka z żelaza stał się ulubionym plakatem Wajdy, o czym wielokrotnie mówił, a nawet zażartował w jednym z wywiadów, że do takiego plakatu warto było zrobić film.

W czwartek obejrzeć dzieła Pągowskiego przybyli: Katarzyna Bonda, Krystyna Prońko, Jerzy Bralczyk, Feliks Falk, Krzysztof Szewczyk.

Zdjęcia w naszej galerii.

Kim jest Andrzej Pągowski?

Andrzej Pągowski jest absolwentem PWSSP w Poznaniu, gdzie ukończył Wydział Plakatu. Dyplom otrzymał w pracowni prof. Waldemara Świerzego. Zajmuje się szeroko pojętą grafiką użytkową. Swoją wiedzą i doświadczeniem wsparł niezliczone kampanie, projekty i konkursy. Współpracuje z czasopismami, jest właścicielem i dyrektorem kreatywnym firmy KreacjaPro.

W 2005 roku Andrzej Pągowski został odznaczony Krzyżem Kawalerskim Orderu Odrodzenia Polski za całokształt twórczości.


Katarzyna Bonda - wernisaż plakatów

Katarzyna Bonda - wernisaż plakatów

Feliks Falk - wernisaż plakatów

Feliks Falk - wernisaż plakatów

Feliks Falk - wernisaż plakatów

Feliks Falk - wernisaż plakatów

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×