NewsyHarowała za minimalną płacę. Szok, co robiła Kate, zanim stała się księżną: "Byłam w tym okropna"

Harowała za minimalną płacę. Szok, co robiła Kate, zanim stała się księżną: "Byłam w tym okropna"

Księża Kate pracowała za płacę minimalną (fot. Getty Images)
Księża Kate pracowała za płacę minimalną (fot. Getty Images)
Źródło zdjęć: © Getty Images

22.05.2024 17:37

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Zanim dołączyła do rodziny królewskiej, księżna Kate prowadziła normalne życie. Jednym z jego elementów była... harówka za minimalną płacę. Jest to prawdopodobnie pierwszy taki przypadek w historii monarchii.

Księżna Kate i książę William już od trzynastu lat są ukochanym przez poddanych małżeństwem. Zanim jednak Middleton poznała swojego wybranka, prowadziła zupełnie inne życie. Chociaż mogła cieszyć się pewnymi wygodami i przywilejami, jej rodzice kładli duży nacisk na uczciwą pracę.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Kate pracowała jako kelnerka

Tak oto podczas swoich studenckich lat obecna księżna podjęła się pracy za minimalną płacę. O jaki zawód konkretnie chodziło? Jak wyznała podczas specjalnego, świątecznego wydania BBC w 2019 roku, dorabiała sobie wówczas jako kelnerka. Zapytana przez prowadzącą o to, czy dobrze sobie radziła, z uśmiechem zaprzeczyła.

Nie, byłam w tym okropna - powiedziała.

Niestety, koniec końców nie dowiedzieliśmy się, w której restauracji pracowała. Właściciele lokalu z pewnością muszą teraz jednak czuć wielką dumę.

Kate może być pierwszym takim przypadkiem

Normalna praca raczej nie jest wpisana w listę obowiązków członków rodziny królewskiej. To samo dotyczy partnerów i partnerek royalsów, na ogół pochodzących z arystokratycznych środowisk. Księżna Kate, choć również wywodząca się z zamożnej rodziny, będzie prawdopodobnie pierwszą w historii królową, która podjęła się zawodu w klasycznym tego słowa znaczeniu.

Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także