Szukaj

Maria Sadowska niedawno rozpaczała nad polskimi piosenkami na Eurowizję. Jak ocenia szanse Tulii? [WIDEO]

Tulia na Eurowizji 2019. Maria Sadowska oceniła szanse

Tulia na Eurowizji 2019. Maria Sadowska oceniła szanse

Maria Sadowska oceniła wybór Tulii na Eurowizję 2019

Czy Tulia wygra Eurowizję 2019? Poprosiliśmy o komentarz Marię Sadowską, jurorkę polskich preselekcji z 2017 roku. Jak ocenia szanse folkowego zespołu na komercyjnym konkursie? Zobacz jej komentarz.

Już 14 maja Tulia zawalczy o awans do odbywającego się cztery dni później finału Eurowizji 2019. Opinie internautów na temat wyboru polskiego reprezentanta są mocno podzielone. Nieco bardziej przychylnie sprawę komentuje branża muzyczna, która pod adresem zespołu w kontekście popularnego konkursu nie szczędzi komplementów. Tym razem sporo ciepłych słów powiedziała Maria Sadowska.

Wokalistka, która ma na swoim koncie mnóstwo muzycznych sukcesów, w tym płyty wydane w Japonii czy Stanach Zjednoczonych, wróży Tulii dobre miejsce na Eurowizji w Tel Awiwie:

Jeżeli to jest Tulia to świetnie. Bardzo się cieszę. (…) Przede wszystkim mi się w Tulii podoba to, że one są bardzo nowoczesne. Wykorzystują elementy naszej kultury ludowej. One są super nowoczesne, bardzo mają nowoczesne podkłady, fajną muzykę. Mam nadzieję, że ludzie to zauważą, że ten kostium nie przesłoni im tego, ten kostium taki cepeliowski nie przesłoni im tego, że to jest bardzo ciekawe muzycznie, i że świat to doceni.

Warto przypomnieć, że Sadowska dwa lata temu jako jurorka w preselekcjach miała duży wpływ na wybór piosenki, która reprezentowała Polskę na Eurowizji w Kijowie. Wówczas zwyciężyła Kasia Moś. Po eliminacjach Maria nie miała najlepszego zdania na temat poziomu utworów i wykonań uczestników starających się o występ przed szeroką publicznością:

Poziom był tragiczny. Prawda jest taka, że dobrzy artyści nie chcą brać udziału w Eurowizji. Nie dziwię się kolegom, że nie chcą brać udziału w tym wyścigu, bo sama bym nie chciała. Amatorzy, którzy wystąpili tutaj pierwszy lub drugi raz w życiu, pokazali, że to nie jest do końca ich miejsce. Potrzebują może jakiś warsztatów. Coś trzeba zrobić, bo Eurowizja poszła do przodu. To nie jest festiwal badziewnej piosenki biesiadnej, co udowadniają inne kraje. Świat poszedł do przodu, a my jesteśmy w jakiejś… nie chcę się wyrażać w telewizji. Jej piosenka jako jedyna była nowoczesna. Taka na miarę XXI wieku – wyznała w rozmowie z Wideoportalem.

Zgadzacie się z opinią Marii na temat wyboru Tulii na Eurowizję? Jak oceniacie szanse folkowego girlsbandu? Zagłosujcie w naszej sondzie.

Maria Sadowska miażdży gwiazdy preselekcji na Eurowizję 2017: „Poziom był tragiczny”. Dalej jest jeszcze mocniej. Nawiązała do Kasi Moś: „Świat poszedł do przodu, a my…”

Eurowizja 2019: Tulia rozłożyła rywali na łopatki! Już wiemy, czym wygrała eliminacje z prawie 120 innymi kandydatami!

Eurowizja: TULIA reprezentantem Polski, ale co z piosenką?! Znamy szczegóły


Tulia – Top of the Top 2018

Tulia – Top of the Top 2018

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

TULIA – Opole 2018, konferencja prasowa

Dawid Podsiadło i Tulia – Fryderyki 2018

Dawid Podsiadło i Tulia – Fryderyki 2018

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×