Michał Szpak zdobył się na wyznanie, które przejdzie do historii! To, co zrobił dla LGBTQI zasługuje na aplauz! [WIDEO]

Michał Szpak o LGBT

Michał Szpak o LGBT

Michał Szpak wyraził swoje wsparcie dla środowiska LGBTQI. Artysta zdobył się na piękny gest w ramach solidarności z osobami homoseksualnymi. Ocenił też postawę Polaków, którzy wyrażają sprzeciw organizacji Parady Równości.

Michał Szpak to jedna z najbardziej wyrazistych postaci na polskiej scenie muzycznej. Gwiazdor może pochwalić się rzeszą fanów, którzy cenią go za odwagę i otwarte wyrażanie swoich poglądów. Piosenkarz od początku swojej kariery aktywnie solidaryzuje się ze środowiskiem LGBTQI. W ramach wsparcia dla mniejszości seksualnych zdecydował się wystąpić w tęczowym płaczu podczas festiwalu w Sopocie, który oglądało kilka milionów widzów. Jego piękny występ pod hasłem „Byle być sobą” przeszedł do historii jako siedmiominutowa lekcja tolerancji i wezwanie do wzajemnego szacunku.

W rozmowie z naszą reporterką przystojny piosenkarz z Jasła odniósł się także do tematu organizacji Parady Równości, która w minioną sobotę przeszła ulicami Warszawy. Szpak osobiście nie mógł uczestniczyć w pochodzie, bowiem tego dnia grał koncert w innej części kraju, ale nie ukrywa swojej radości z faktu, że środowisko LGBTQI ma coraz silniejszy głos w Polsce:

Widziałem, co się dzieje. Kilku moich znajomych było na tej imprezie. Bardzo się cieszę, że to się tak rozwija, że ma takie tempo, przychodzi coraz więcej ludzi. Świat musi walczyć o wolność. Dzisiaj żyjemy w takim świecie, który potrzebuje wolności i nie można jej ograniczać. Zbyt długo byliśmy ograniczani w tym, jak można się wyrażać i absolutnie nie możemy na to pozwolić. Ale myślę, że jeszcze ważniejszym tematem jest ziemia. I to co się z nią dzieje. Ta peleryna w Sopocie to był ukryty manifest. Musi tak być. Ludzie muszą pokazywać siłę i wspierać mniejszości środowiskowe, bo potrzebują tego. Umówmy się: bardzo dużo ludzi ze środowisk odwala ogromną robotę i inspiruje cały świat, do tego, żeby był lepszy, piękniejszy i bardziej barwny. I posiadał ludzi, którzy będą kreatywni, a nie idą utartymi schematami.

Osoby homoseksualne w tym szczególnym dla nich dniu wsparły także inne gwiazdy, w tym Julia Wieniawa i Maciej Musiał, którzy z tego powodu stracili część obserwatorów na Instagramie. Według Michała taka postawa wśród Polaków zasługuje na naganę:

Nie mam pojęcia jak można odlajkować osobę, którą się lubi za jakąś konkretną rzecz z powodu wspierania wolności. Z tego co wiem, boryka się też z tym Maciej Musiał. Dla mnie jest to totalnie żenująca sytuacja i może się wydarzyć tylko w takim kraju jak nasz.

Za swoje słowa Szpak powinien zostać odznaczony Biało-czerwonym Sercem przez Kingę Rusin i Marka Kujawę. Od nas dostaje wielkie brawa!

Występ Michała Szpaka na festiwalu w Sopocie:

Zobacz: Michał Szpak chciał zedrzeć strój z dziennikarki! Wpadł w dziki szał na widok jej kosmicznej stylizacji! Wszystko nagrały kamery

Zobacz: Michał Szpak pierwszy raz o swojej relacji z Pawłem! Nikt nie wiedział, że są aż tak blisko! [WIDEO]

Zobacz: Michał Szpak jest zakochany! Pierwszy raz opowiedział o swojej nowej miłości: “To był właśnie ten strzał” [WIDEO]


Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Michał Szpak na Polsat Superhit Festiwal 2019

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×