TYLKO U NAS! Małgorzata Rozenek szczerze o wejściu w politykę. A więc to po to były spotkania z Donaldem Tuskiem! „Jestem kobietą, która bardzo lubi działać”

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek otworzyła się ws. wejścia na scenę polityczną. Czy widzi swoje miejsce w tej dziedzinie życia publicznego? Szczera deklaracja prezenterki telewizyjnej. Wideo. 

Małorzata Rozenek to jedna z najpopularniejszych influencerek. Od niedawna współprowadzi Dzień Dobry TVNgdzie pracuje u boku Krzysztofa Skórzyńskiego. Jest przy tym bardzo zaangażowana społecznie. Jakiś czas temu jej organizacja, Fundacja MRM, zainicjowała akcję zbierania podpisów na rzecz obywatelskiego projektu, dotyczącego przywrócenia refundacji metody in vitro.

Wszystko po to, żeby powrócić do stanu, kiedy kobiety i bezpłodne pary mogły liczyć na pomoc państwa przy zakładaniu rodziny. Dzięki mojej fundacji na świecie pojawiło się już pięcioro dzieci. Ogromny sukces, bo wszystkie środki pozyskane na rzecz fundacji przeznaczane są w całości na cele statutowe. Koszty prowadzenia fundacji pokrywa fundator, czyli ja – reklamowała akcję Gosia.

W specjalnej konferencji poświęconej finansowaniu sztucznego zapłodnienia uczestniczyli obok niej politycy Platformy Obywatelskiej – Donald Tusk, Ewa Kopacz i Małgorzata Kidawa-Błońska. Z tym pierwszym politykiem Rozenek już wcześniej się spotkała.

Reporterka Jastrząb Post zapytała Gosię o to, czy chce głębiej wejść do świata polityki, czy tylko walczyć o większy dostęp do metody in vitro. Przypomnijmy, że dzięki tej metodzie urodziło się trzech synów dziennikarki: Stanisław, Tadeusz i Henryk.

Małgorzata Rozenek o polityce

Jak się okazało, Małgorzata raczej sceptycznie podchodzi do tego, by spróbować swoich sił w polityce. Cieszy się z miejsca, w którym się znajduje i nie chce stawiać sobie kolejnych celów do realizacji.

Bardzo długo pracowałam i bardzo cieszę się z tego miejsca, w którym teraz jestem. Chciałabym móc zacząć się tym miejscem bawić, a nie stawiać sobie kolejne cele do zrealizowania. Jeżeli mam nowe cele i plany, to tylko po to, żeby wzmocniły mnie w tym, gdzie jestem teraz. Jestem kobietą, która bardzo lubi działać i brać sprawy w swoje ręce. Jak mam do wyboru wymyśleć jakąś ideę, czy zacząć przekuwać ją w działanie, to zdecydowanie wolę być po tej drugiej stronie.

Następnie zacytowała słowa byłej premier Zjednoczonego Królestwa – Margaret Thatcher (Partia Konserwatywna):

Margaret Thatcher pięknie kiedyś powiedziała, że jeżeli chcesz o czymś pomyśleć, to daj ten problem do rozwikłania mężczyznom, a jeżeli chcesz coś załatwić to daj ten problem kobiecie i tak jest ze mną. Dla mnie najważniejsze jest teraz to, aby móc wykorzystać maksymalnie swoje zasięgi i swoją popularność po to, aby robić dobrą robotę wokół leczenia niepłodności.

Wychodzi na to, że rozmowy z Donaldem Tuskiem i innymi politykami miały tylko jeden cel. Nie była nim próba wejścia do polityki, tylko pomoc kobietom w walce o ich prawa.

Widzielibyście Gosię w Sejmie?


Donald Tusk i Małgorzata Rozenek

Donald Tusk i Małgorzata Rozenek

Małgorzata Rozenek pokazała świąteczne dekoracje

Małgorzata Rozenek pokazała świąteczne dekoracje

Małgorzata Rozenek pokazała świąteczne dekoracje

Małgorzata Rozenek pokazała świąteczne dekoracje

Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×