Szukaj

Lanberry napisze piosenkę na Eurowizję Junior 2020? To ona współtworzyła hity Roxie i Viki Gabor

Lanberry, Eurowizja Junior 2020

Lanberry, Eurowizja Junior 2020

Lanberry to nie tylko niezwykle utalentowana wokalistka, ale także autorka wielu znanych hitów gwiazd. Czy żałuje, że tworzy utwory dla innych artystów? Czy w tym roku również stworzy polską piosenkę na Eurowizję Junior?

Mało kto wie, że Lanberry oprócz bycia świetną piosenkarką, jest także współautorką przeboju Superhero, z którym Viki Gabor zdobyła zwycięstwo w Eurowizji Junior 2019. Mało tego – rok wcześniej miała okazję stworzyć polski tekst do utworu Roksany Węgiel Anyone I Want to Be.

Małgorzata Uściłowska z powodzeniem tworzy piosenki dla polskich wykonawców. Sama również osiąga spore sukcesy na rynku muzycznym. Ma na swoim koncie same hity. Po finale ubiegłorocznej Eurowizji Junior w sieci pojawiło się mnóstwo głosów na temat tego, że artystka powinna napisać kolejny utwór na międzynarodowy konkurs.

Lanberry o karierze Roksany Węgiel i Viki Gabor

Nasza reporterka postanowiła zapytać się Lanberry o tworzenie utworów dla innych artystów. Czy planuje napisać kolejny utwór dla reprezentanta naszego kraju na Eurowizji Junior, który zostanie wyłoniony we wrześniu podczas preselekcji pod szyldem programu Szansa na sukces?

Ja zawsze podkreślam, że mój materiał jest moim priorytetem i w tym roku wydaję w październiku moją kolejną płytę. Jeśli będę miała przestrzeń i czas na to, aby napisać piosenkę dla nowego reprezentanta, to z przyjemnością to zrobię. Ale jednak moje muzyczne dzieci są dla mnie najważniejsze. Czuję radość.

Lanberry nie ukrywa, że zdarzyło się jej oddać piosenkę, która dziś jest megahitem.

Nauczyłam się takiej selektywności. Co mogę oddać drugiemu artyście, za czym nie będę tęsknić i czego nie będę żałować, bo to jest bardzo ważne. A miałam taką sytuację. Pokazała mi ona, że muszę rzeczywiście przemyśleć, czy chcę oddać dany numer. Napisałam kolejny numer, który jeszcze się nie ukazał, a napisałam go dla młodej wokalistki z Voice Kids. Mam nadzieję, że się fajnie rozegra ten kawałek.

Która z dziewczyn jest bliższa Lanberry – Viki czy Roksana?

Ja nie lubię w ogóle rywalizacji. Każdy artysta ma swoje miejsce, swoją publiczność więc niech tak pozostanie. Każda z dziewczyn ma swoją unikatowość, więc niech znajdą po prostu swojego słuchacza.

Lubicie twórczość Lanberry?

 


Lanberry – Polsat Superhit Festiwal 2019, konferencja prasowa

Lanberry – Polsat Superhit Festiwal 2019, konferencja prasowa

Lanberry – Opole 2019, Od Opola do Opola

Lanberry – Opole 2019, Od Opola do Opola

Lanberry - MTV EMA pre-Party 2017

Lanberry - MTV EMA pre-Party 2017

Dodaj komentarz

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×