NewsyCeline Dion dopiero usłyszała przerażającą diagnozę, a teraz takie coś... Cios przyszedł z nieoczekiwanej strony

Celine Dion dopiero usłyszała przerażającą diagnozę, a teraz takie coś... Cios przyszedł z nieoczekiwanej strony

Celine Dion
Celine Dion
02.01.2023 20:40, aktualizacja: 02.01.2023 23:26

Celine Dion pochodzi z Kanady. W latach 80. rozpoczęła karierę, w czym pomagał jej menadżer, Rene Angelil. Młoda wokalistka zakochała się w o 26 lat starszym współpracowniku. W 1994 roku para sformalizowała związek w Montrealu. Małżonkowie doczekali się trzech synów: Rene Charlesa, Eddy’ego i Nelsona.

Choć Celine i Rene bardzo się kochali, to los nigdy specjalnie im nie sprzyjał. W 2009 roku piosenkarka poroniła. W 2016 roku rodzinę spotkała kolejna tragedia. Rene przegrał walkę z rakiem gardła, przez co jego żona została sama z dziećmi.

Rene, minęło już pięć lat... Nie ma dnia, żebyśmy o tobie nie myśleli. Zwracamy się do Ciebie teraz bardziej niż kiedykolwiek, abyś nas prowadził, chronił i nadal nad nami czuwał. Modlimy się, abyś rozświetlił swoją miłością cały świat, na wszystkich tych, którzy w tej chwili stoją w obliczu niesamowicie trudnych czasów. Jesteś w naszych sercach i na zawsze w naszym życiu. Kochamy Cię, Celine, Rene-Charles, Nelson i Eddy – wdowa zwróciła się do zmarłego partnera w piątą rocznicę jego śmierci.

W grudniu z kolei nagrała poruszające oświadczenie, w którym poinformowała o tym, że cierpi na zespół Moerscha-Woltmanna. Jest to nieuleczalne schorzenie neurologiczne. W związku z diagnozą musiała zawiesić granie koncertów.

Jak wiecie, zawsze byłam jak otwarta książka. Wcześniej nie byłam na to gotowa, teraz mogę powiedzieć. Od dłuższego czasu mam problemy zdrowotne. Było mi trudno o tym mówić. Niedawno zostałam zdiagnozowana. Cierpię na niezwykle rzadką chorobę stiff person syndrome, który dotyka jedną na milion osób. Wciąż poznajemy to schorzenie i teraz wiemy, że to ona powodowała moje ciężkie skurcze mięśniowe. Niestety mają one wpływ na moje życie, sprawiają, że czasem mam problemy z poruszaniem się, nie pozwalają mi na śpiewanie – powiedziała.

Celine Dion otrzymała kolejny cios. Od kogo?

Fani muzycy z pewnością słyszeli o rankingach magazynu Rolling Stone. Redakcja co jakiś przygotowuje swoje zestawienia najlepszych piosenek, albumów i muzyków. W Nowy Rok opublikowano listę 200 najlepszych wokalistów i wokalistek w dziejach. Znaleźli się na niej m.in. Aretha Franklin (1. miejsce), Beyonce, Adele, Michael Jackson, Taylor Swift.

Ku zdziwieniu internautów, zabrakło miejsca dla Celine, co odebrano jako cios wymierzony w jedną z ikon muzyki pop.

Z całym szacunkiem, ale nie uwzględnić Celine Dion, prawdopodobnie artystki z najlepszą techniką w historii, to co najmniej zdrada – skomentował nowy ranking promotor muzyczny Jamie Lambert.

Użytkownicy sieci zwrócili też uwagę na to, że na liście nie znalazły się takie legendy, jak między innymi Sting i Barbra Streisand.

Celine Dion przemówiła do fanów
Celine Dion przemówiła do fanów
Celine Dion przemówiła do fanów
Celine Dion przemówiła do fanów
Celine Dion bez makijażu
Celine Dion bez makijażu
Matka Celine Dion nie żyje
Matka Celine Dion nie żyje
Celine Dion
Celine Dion
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także