Dawno niewidziana Anna Komorowska na salonach. Jak wygląda była Pierwsza Dama RP? Czas się dla niej zatrzymał
Anna Komorowska przez pięć lat - od 2010 do 2015 r. - pełniła funkcję Pierwszej Damy w Polsce. W tym czasie żona Bronisława Komorowskiego nie stroniła od wystąpień publicznych. Pojawiała się nie tylko u boku Bronisława Komorowskiego, wspierając go w jego działaniach, ale również sama zabierała głos w ważnych społecznie sprawach.
11.03.2022 | aktual.: 11.03.2022 22:33
W 2015 r. wraz z końcem prezydentury jej małżonka Anna Komorowska zniknęła z życia publicznego.
Mimo to, była Pierwsza Dama wciąż angażuje się w ważne społecznie sprawy. Zimą ubiegłego roku na przykład, pojawiła się w Michałowie, gdzie u boku Jolanty Kwaśniewskiej wzięła udział w manifestacji w obronie migrantów na granicy polsko-białoruskiej. 11 marca z kolei wybrała się na premierę książki Wandy Traczyk-Stawskiej. Jak się zmieniła?
Anna Komorowska na premierze książki
Anna Komorowska po długim czasie pojawiła się na salonach. W piątek 11 marca można ja było zobaczyć na premierze książki Błyskawica. Historia Wandy Traczyk-Stawskiej - żołnierza powstania warszawskiego, która miała miejsce w Auli Starej Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Obok byłej Pierwszej Damy w uroczystości uczestniczyli m.in.: ambasador Niemiec Arndt Freytag von Loringhoven, rektor UW Alojzy Nowak, autor książki Michał Wójcik, dziennikarka Anna Dziewit-Meller i Maja Komorowska.
Wanda Traczyk-Stawska została Kobietą Roku 2021 miesięcznika Twój Styl. Nagrodę wręczył laureatce Jacek Szmidt, redaktor naczelny periodyku.
Anna Komorowska zaprezentowała się w odświeżonej fryzurze. Ciepły blond i nowe strzyżenie zdecydowanie pasują żonie Bronisława Komorowskiego. Czas jest dla niej łaskawy. Nie zmieniła się zbyt dużo od czasu, kiedy reprezentowała Polskę u boku męża.
Zdjęcia w naszej galerii.
Kim jest Wanda Traczyk-Stawska?
95-letnia uczestniczka powstania warszawskiego to kobieta niezwykła - człowiek instytucja i autorytet moralny. Harcerka Szarych Szeregów, żołnierz AK. Walczyła jako strzelec i łączniczka Oddziałów Osłonowych Wojskowych Zakładów Wydawniczych (WZW) - Biura Informacji i Propagandy - Komendy Głównej AK. Po wojnie studiowała psychologię i przez całe zawodowe życie pracowała z dziećmi z niepełnosprawnościami. W 2018 roku wsparła protest rodziców dzieci z niepełnosprawnościami, aktywnie włączyła się w Strajk Kobiet, protestowała przeciwko wydarzeniom na polsko-białoruskiej granicy. Teraz solidaryzuje się z Ukraińcami, którzy bronią się przed rosyjską inwazją.
Wanda Traczyk-Stawska pełni też funkcję przewodniczącej Społecznego Komitetu ds. Cmentarza Powstańców Warszawy i jest inicjatorką budowy Izby Pamięci w parku Powstańców Warszawy. Przyczyniła się także do ustanowienia dnia 2 października Dniem Pamięci o Cywilnej Ludności Powstańczej Warszawy. O wielkiej sympatii, jaką się cieszy wśród mieszkańców stolicy, najlepiej świadczy fakt, że została wybrana Warszawianką Roku 2021.