NewsyAbsurd goni absurd. Mnożą się teorie spiskowe o księżnej Kate

Absurd goni absurd. Mnożą się teorie spiskowe o księżnej Kate

Teorii spiskowych o zdrowiu księżnej Kate nie brakuje
Teorii spiskowych o zdrowiu księżnej Kate nie brakuje
Źródło zdjęć: © ONS
29.02.2024 09:46, aktualizacja: 29.02.2024 11:10

Księżna Kate nie była widziana publicznie od połowy stycznia, kiedy poinformowano o jej operacji. I choć pałac przekazał informacje, że żona Williama wróci do obowiązków najwcześniej przed Wielkanocą, to już pojawiło się sporo teorii spiskowych. Czy rzeczywiście wszystko jest dobrze?

Początek roku dla rodziny królewskiej nie jest najłatwiejszy. Problemy ze zdrowiem ma zarówno król Karol III, u którego zdiagnozowano nowotwór, a także księżna Walii. Kate musiała przejść operację jamy brzusznej, która według informacji z Pałacu Kensington przebiegła bez żadnych zastrzeżeń. Przekazano również, że czeka ją kilkutygodniowa rekonwalescencja. Mimo to wiele osób, w tym dziennikarze, doszukują się większych problemów u księżnej Kate, co tylko prowokuje fanów teorii spiskowych.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Księżna Kate w śpiączce? Teorii spiskowych nie brakuje

Od operacji księżnej minęło już kilka tygodni i dalej nie pokazała się publicznie. Z tego względu powstało coraz więcej szokujących teorii dotyczących stanu zdrowia Kate. W hiszpańskiej prasie spekulowano, że księżna Walii jest w śpiączce. Jak podała dziennikarka Concha Calleja, zabieg miał się udać, ale problemy pojawiły się po kilku dniach, przez co życie Kate było w niebezpieczeństwie i dalej utrzymywana jest w śpiączce. Internauci również węszą spisek, przypominając, że Kate pokazała się po kilku godzinach po ostatnim porodzie i wyglądała wyśmienicie, a teraz po udanej operacji poddani dostają tylko oficjalne komunikaty.

- "Kate Middleton - ta sama kobieta, która jak modelka pozowała po wyjściu ze szpitala kilka godzin po porodzie - nagle potrzebuje miesięcy rekonwalescencji przed pokazaniem się publicznie? (...) To brzmi... złowieszczo" - napisała na "X" jedna z internautek.

Ostatnia nieobecność Williama na pogrzebie króla Konstantyna z Grecji tylko podsyca plotki dotyczące dużych problemów Kate. Książę miał bowiem pojawić się na uroczystości, jednak w ostatniej chwili zatrzymały go "sprawy osobiste". Sensacyjne teorie w tej sprawie przedstawiały również m.in. brytyjskie i greckie media. Te drugie zapędziły się tak daleko, że ich doniesienia cytowano na całym świecie.

Książę William i Kate blisko rozstania? Plotek nie brakuje

Dużo mówi się również w kwestii związku pary książęcej. Od kilku już lat media spekulowały o romansie Williama z bliską przyjaciółką Kate, Rose Hanbury. Według mediów amerykańskich to właśnie problemy w miłości mogą być powodem tak długiej nieobecności księżnej. Tabloidy w USA, a także użytkownicy portali społecznościowych, zauważyli, że William ani razu nie odwiedził żony w szpitalu, a także pojawił się sam na rozdaniu nagród BAFTA, gdzie świetnie się bawił.

Pałac zareagował na szokujące teorie w sprawie zdrowia księżnej Kate

Teorie spiskowe na temat zdrowia Kate zaczęły zalewać internet i prasę na całym świecie. Nic więc dziwnego, że wydany został oficjalny komunikat ze strony pałacu, w którym całkowicie zaprzecza on insynuacjom o stanie księżnej. Tym samym rodzina królewska ucina wszelkie niestworzone historie i prosi o uszanowanie prywatności księżnej Kate w czasie rekonwalescencji.

Problemy księżnej Kate są większe niż się wydaje?
Problemy księżnej Kate są większe niż się wydaje?© ONS
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także