Barbara Sienkiewicz – najstarsza matka w Polsce. Mamy jej pierwszy wywiad wideo!

Barbara Sienkiewicz udzieliła wywiadu w telewizji śniadaniowej

Barbara Sienkiewicz aktorka, która w wieku 60 lat urodziła bliźniaki jest na ustach całej Polski. Ten przypadek podzielił społeczeństwo na pół. Jedni ją wspierają, inni ganią za to, że myśli tylko o sobie i los dzieci jest jej obojętny. Z tymi zarzutami 60-letnia matka postanowiła się zmierzyć w wywiadzie dla Dzień Dobry TVN, którego udzieliła w ubiegłą sobotę.

Aktorka opowiedziała o porodzie, przebiegu ciąży i wyjaśniła dlaczego zdecydowała się na przyjęcie pomocy Olgierda Łukaszewicza, który nagłośnił sprawę prosząc o wsparcie Ewy Kopacz.

U mnie szalę goryczy przelał fakt, że nie dostaję zasiłku macierzyńskiego. Wydawało mi się, że każda kobieta, która urodzi w Polsce powinna dostać zasiłek macierzyński. Pojawiło się mnóstwo pytań, dlaczego? Nie dostaję zasiłku, bo powinnam dobrowolnie płacić składki. Ta dobrowolność polega na tym, że chyba nikt nie płaci, bo to są sumy wynoszące około tysiąca złotych miesięcznie. Cały czas tej sytuacji nie zrozumiałam, ale nie mam tego zasiłku macierzyńskiego. Poszłam do pana prezesa z pytaniem, dostałam odpowiedź z gabinetu pani premier, odpowiedź negatywną. Było wyjaśnienie z ministerstwa kultury, że za zasługi… Mi chodziło tylko o 500 złotych – mówi.

Niestety Ewa Kopacz odmówiła pomocy aktorce, ale pomimo tego 60-letnia maka czuje się wspaniale.

Mam tyle energii, tyle siły, tyle zapału, tyle chęci. Dzieci są zdrowe, szczęśliwe, zadowolone. To jest czar mojego życia, chciałabym żeby to były dzieci dobrze wychowane, żeby znały prawidłowe wartości ludzkie, żeby wniosły coś w wartość tego narodu. Mała już stoi na nóżkach i zaczyna już pierwsze kroki robić. Mały nie. Przepięknie te pierwsze miesiące przeszły. Charaktery mają skrajne, ale myślę, że konkretne. Dzieci są zapisane do żłobka, a te godziny po żłobku, mam nadzieję, że uda mi się znaleźć jakąś pomoc, która zajmie się dziećmi. Jest lekkość w domu, jest zabawa, jest uczciwa miłość – dodaje.

Co jeszcze powiedziała Barbara Sienkiewicz?

Posłuchajcie!


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Zobacz również

Może Cię zainteresować

×