Kto jest kim w serialu „Wspaniałe stulecie”? Obsada i opis bohaterów tureckiego serialu

Wspaniałe stulecie

Wspaniałe stulecie

Obsada serialu „Wspaniałe stulecie”, opis bohaterów:

Serial „Wspaniałe stulecie” to hit! Fani codziennie – od poniedziałku do piątku w TVP1 – oglądają produkcję opartą na faktach. Historia Sulejmana, jego najbliższych i podwładnych chwyciła za serce miliony widzów. A kto jest kim w serialu „Wspaniałe stulecie”? 

Oglądaj: „Wspaniałe stulecie” darmowe odcinki ONLINE

Sułtan Sulejman Wspaniały (Halit Ergenc) – Za jego panowania państwo Osmańskie przeżyło swój złoty okres i największy rozwój gospodarczy. Według tradycji Osmańskiej miał swój harem, który miał na celu zapewnić jak największą liczbę potomków i przetrwanie rodu. Miał on, trzy żony i wiele nałożnic.

Sułtan Sulejman Wspaniały

Sułtan Sulejman Wspaniały

Sułtanka Hürrem (Meryem Uzerli, Vahide Percin) – Trzecia żona Sułtana Sulejmana. Wydała na świat czwórkę książąt, i sułtankę. Aleksandra była córką Popa, porwana i wzięta w niewolę, została służącą w pałacu, a następnie żoną Sułtana. Była jedyną prawowitą żoną. Miała ogromny wpływ na decyzję Sułtana.

Sułtanka Hürrem z serialu

Sułtanka Hürrem z serialu „Wspaniałe stulecie”

Czytaj: Meryem Uzerli zrezygnowała z pracy we „Wspaniałym stuleciu” na rzecz macierzyństwa. Teraz wzięła udział w nowym projekcie

Sułtanka Ayse Hafsa (Nebahat Cehre) – Sułtanka Valide. Matka Sulejmana. Silna, niezależna, stale dążąca do władzy.

Sułtanka Ayse Hafsa z serialu

Sułtanka Ayse Hafsa z serialu „Wspaniałe stulecie”

Sułtanka Mahidevran (Nur Fettahoglu) – pierwsza żona Sulejmana. Jej prawdziwe imiona to Malhurub Baharay lub Rosne Pravane. Z Sułtana wyszła w wieku 12 lat. Bardzo długo była faworytką Sułtana. Niestety ich miłość nie przetrwała próby odległości. Urodziła syna Mustafę.

Sułtanka Mahidevran z serialu

Sułtanka Mahidevran z serialu „Wspaniałe stulecie”

Sułtanka Gulfem (Selen Öztürk) – Druga żona Sulejmana. Urodziła mu syna jednak ten zmarł w wyniku choroby. Szybko straciła pozycję sułtanki jednak mogła zostać w pałacu i żyć w dostatku dzięki przyjaźni z Hatice.

Sułtanka Gulfem z serialu

Sułtanka Gulfem z serialu „Wspaniałe stulecie”

Sułtanka Hatice (Selma Ergec) – Żona Ibrahima. Siostra Sulejmana Wspaniałego. Cierpiała z powodu nieszczęśliwej miłości do Ibrahima. Kochankowie nie mogli być razem ponieważ pochodzili z różnych klas społecznych. Ostatecznie ich związek doszedł do skutku. Podczas pierwszej ciąży miała wypadek i poroniła. Podczas kolejnej nieświadomie udusiła niemowlę. Miała problemy psychiczne i myśli samobójcze. Ostatecznie urodziła bliźniaki, Hurcihan i Osmana.

Sułtanka Hatice z serialu "Wspaniałe stulecie"

Sułtanka Hatice z serialu „Wspaniałe stulecie”

Pargali Ibrahim Pasza (Okan Yalabik) – wielki wezyr Imperium Osmańskiego. Przyjaciel Sułtana Sulejmana Wielkiego. Był synem rybaka. Wzięty na służbę do pałacu szybko zdobył przyjaźń wtedy jeszcze księcia Sulejmana. Został skazany na śmierć przez najlepszego przyjaciela.

Pargali Ibrahim Pasza z serialu

Pargali Ibrahim Pasza z serialu „Wspaniałe stulecie”

Książę Mustafa (Yusuf Berkan Demirbağ,Tunç Oral, Mehmet Gunsur) – Był jedynym synem sułtanki Mahidevran i najstarszym synem sułtana Sulejmana. Był zapowiadającym się kolejnym Sułtanem. Z powodzeniem rządził terenami, które podarował mu ojciec. W wyniku zazdrości Hürrem, został on skazany na śmierć przez własnego ojca.

Wspaniałe stulecie, książę Mustafa

Wspaniałe stulecie, książę Mustafa

Zobacz też: Koniec „Wspaniałego stulecia”. Wiemy, jaki serial zastąpi turecką produkcję

Książę Mehmed (Arda Aranat, Gürbey İleri) – Pierwsze dziecko sułtanki Hürrem i sułtana Sulejmana. Miał bardzo dobre relacje z każdym z rodzeństwa. Autorytetem był dla niego jego brat Mustafa.

Książę Mehmed z serialu

Książę Mehmed z serialu „Wspaniałe stulecie”

Sułtana Mihrimah (Ayda Acar, Melis Mutluç) – jedyna córka Sulejmana i jego prawowitej żony. Sułtanka była skórą zdjętą z matki. Miały bardzo dobre relacje i wspierały się wzajemnie. Była ukochaną córką ojca. Sułtan Sulejman spełniał jej każde życzenie.

Sułtana Mihrimah z serialu

Sułtana Mihrimah z serialu „Wspaniałe stulecie”

Książę Selim (Yiğit Üst, Engin Öztürk) – Trzecie dziecko Sulejmana i Hürrem. Następca tronu Osmańskiego. Najmniej zdolny z synów jeżeli chodzi o strategie wojenne. Brzydził się krwi. Ulubieniec ojca. Miał bardzo swawolny charakter.

Książę Selim z serialu

Książę Selim z serialu „Wspanałe stulecie”

Książę Bajazyd (Özgür Ege Nalcı, Erhan Can Kartal, Aras Bulut İynemli) – czwarte dziecko Sulejmana i Hürrem. Bardzo zależało mu na objęciu tronu przez co popadł w konflikt z Selimem. Był ulubieńcem Hurrem. Rodzinny i wierny rodzinie.

Książę Bajazyd z serialu

Książę Bajazyd z serialu „Wspaniałe stulecie”

Książę Cihangir (Aybars Kartal Özson, Tolga Sarıtaş) – Ostatnie dziecko sułtanki Hürrem i sułtana Sulejmana. Był bardzo wrażliwym i pełnym kompleksów księciem. Bardzo kochał swojego brata Mustafę. Był najzdolniejszym ze wszystkich synów sułtana. Cierpiał na poważną chorobę kręgosłupa.

Książę Cihangir z serialu

Zobacz: Wspaniałe Stulecie obsada


Komentarze

Najczęściej czytane dziś

Może Cię zainteresować

×