NewsyTrudny rok w rodzinie królewskiej. Wyprowadzka, poronienie, COVID… W 2020 sensacja goniła sensację

Trudny rok w rodzinie królewskiej. Wyprowadzka, poronienie, COVID… W 2020 sensacja goniła sensację

Co działo się w rodzinie królewskiej w 2020 roku?
Co działo się w rodzinie królewskiej w 2020 roku?
Zuza Maciejewska

31.12.2020 12:40, aktual.: 31.12.2020 13:51

Końcówka 2020 roku to idealny czas na podsumowania. W sieci pojawiają się rankingi, które wskazują popularne gwiazdy, utwory muzyczne, a także ważne wydarzenia, które odbyły się w ciągu roku. Co w tym czasie wydarzyło się w brytyjskiej rodzinie królewskiej? Przypomnijmy najbardziej przełomowe momenty, które wstrząsnęły światem.

Meghan Markle i książę Harry zrezygnowali z funkcji w rodzinie królewskiej

Obraz

Meghan Markle i książę Harry na początku roku podjęli decyzję o rezygnacji z pełnienia funkcji w rodzinie królewskiej. O wszystkim poinformowali w oficjalnym oświadczeniu, które opublikowali na Instagramie. Ujawnili, że planują stać się niezależni finansowo. Napisali, że podzielą czas między Wielką Brytanię i Stany Zjednoczone.

Pod koniec marca oficjalnie przestali pełnić swoje obowiązki. Spakowali walizki i tuż przed wybuchem pandemii koronawirusa przenieśli się do USA. Najpierw zamieszkali w Los Angeles, potem kupili posiadłość w Santa Barbara.

Meghan i Harry: działalność w USA. Czym się zajmują?

Obraz

Chociaż Meghan i Harry zrezygnowali z pełnienia obowiązków w rodzinie królewskiej, nie próżnują. Biorą udział w akcjach charytatywnych, ruszyli z organizacją filantropijną Archewell (której strona pojawiła w październiku, więcej tutaj) oraz wprost ze swojego mieszkania poprowadzili m.in. galę Timesa. Podpisali umowę z Netflixem oraz nagrali podcasty, których zapowiedź niedawno trafiła do sieci.

Finding Freedom – kontrowersyjna biografia Meghan i Harry'ego

Obraz

W 2020 roku ukazała się książka napisana przez dziennikarzy Omida Scobie i Carolyn Durand Finding Freedom, która przedstawia szczegóły dotyczące związku księcia Harry'ego i Meghan Markle od ich pierwszej randki w 2016 roku do momentu wycofania się z królewskiego życia w marcu 2020 roku.

Autorzy ujawnili m.in. sposób, w jaki księżna Kate odnosiła się do Meghan. Podobno już od początku ich znajomości była w stosunku do niej bardzo oschła. Warto wspomnieć, że sami zainteresowani oficjalnie odcinają się od pracy Durrand i Scobiego. Wydano nawet oświadczenie na ten temat:

Książę i księżna Sussex nie udzielali wywiadów, ani nie wnieśli żadnego wkładu w Finding Freedom (Odnajdując wolność – przyp. red.) – powiedział, cytowany przez Agencję Reutera, rzecznik pary książęcej.

Meghan Markle w 2020 roku poroniła

Obraz

Meghan Markle jest jedną z ulubienic kolorowej prasy. Tabloidy regularnie informowały czytelników o tym, że żona Harry'ego jest w drugiej ciąży. Dowodem miały być zdjęcia, często archiwalne, które pojawiały się na okładkach gazet. Mało kto wiedział jednak, że gdy w mediach krążyły plotki, żona Harry'ego mierzyła się z osobistym dramatem. O tym, że poroniła poinformowała w New York Times. 

Plotki o ciąży księżnej Kate

Obraz

Tabloidy plotkują nie tylko o ciąży Meghan Markle. Regularnie donoszą, że księżna Kate także spodziewa się dziecka. Niektóre tytuły spekulowały, że podobnie jak Meghan urodzi dziewczynkę. Na dokładkę podawały, że panie pokłóciły się o to samo imię. To jednak dopiero początek rewelacji. Jeden z tytułów twierdził, że w rodzinie królewskiej panuje niezwykła radość. Kate ma być bowiem w bliźniaczej ciąży.

Księżna Kate o trudach ciąży. Przełomowy wywiad

Obraz

Księżna Kate bardzo ostrożnie ujawnia informacje ze swojego życia prywatnego. Sporym zaskoczeniem był więc fakt, że w lutym podczas nagrań podcastu Happy Mum, Happy Baby, prowadzonym przez Giovannę Fletcher postanowiła się podzielić doświadczeniami związanymi ze wszystkimi trzema ciążami i porodami. Ujawniła, że każdą z nich bardzo źle znosiła. Próbowała nawet hipnozy, która miała jej pomóc jakoś przetrwać czas oczekiwania. Tak bardzo się męczyła, że każdy poród traktowała jako wybawienie.

Książę Karol miał koronawirusa, William też był zakażony

Obraz

Koronawirus nie oszczędził członków rodziny królewskiej. W marcu wykryto go u księcia Karola, o czym poinformowano w oficjalnym oświadczeniu. Na szczęście następca tronu przechodził przez chorobę bardzo łagodnie. Miał jedynie delikatne objawy i dalej wykonywał swoje obowiązki, przeszedł jednak na tryb pracy zdalnej.

Podobno nie tylko Karol, ale także jego syn, William miał koronawirusa. The Sun podawał, że na początku kwietnia uzyskał pozytywny wynik testu. Tabloid donosił, że jego stan był bardzo poważny. Ponoć miał nawet problemy z oddychaniem. Rodzina królewska nie odniosła się jednak do tych informacji.

Księżniczka Beatrice wzięła ślub w 2020 roku. Zrezygnowała z hucznej uroczystości

Obraz

Chociaż w 2020 roku nie zabrakło ślubu w rodzinie królewskiej, koronawirus nieco pokrzyżował plany panny młodej. Księżniczka Beatrice i jej wybranek Edoardo Mapelli Mozzi musieli nieco zmienić swoje zamiary.

Uroczystość zaplanowano na 29 maja. Narzeczeni sakramentalne "tak" mieli sobie powiedzieć w Chapel Royal w Pałacu św. Jakuba. Potem miało się odbyć przyjęcie w ogrodach Pałacu Buckingham. Ostatecznie zrezygnowano z hucznej ceremonii. Para pobrała się 17 lipca w Zamku Windsor. Towarzyszyła im jedynie najbliższa rodzina. Jakiś czas później sieć obiegły zdjęcia z uroczystości. Panna młoda wybrała piękną kreację.

Księżniczka Eugenia jest w ciąży

Obraz

W 2020 roku nie tylko w życiu Beatrice doszło do rewolucji. Tych nie brakowało też u jej siostry. Księżniczka Eugenia w 2018 stanęła na ślubnym kobiercu. Zalegalizowała związek ze swoim ukochanym Jackiem Brooksbankiem. We wrześniu pojawiły się informację, że członkini rodziny królewskiej jest w ciąży. Dowodem miały być zdjęcia, które zrobili jej paparazzi. Sami zainteresowani postanowili uciąć plotki i je potwierdzili. Na Twiterze prowadzonym przez rodzinę królewską pojawiło się krótkie oświadczenie.

Królowa Elżbieta II nie spędzi Bożego Narodzenia z rodziną królewską

Obraz

Brytyjska rodzina królewska od wielu lat w okresie Świąt Bożego Narodzenia spotykała się w Sandringham w hrabstwie Norfolk. Monarchini i jej bliscy mogli się cieszyć wyjątkowym okresem z daleka od wścibskich paparazzi. Przez pandemię w tym roku do tego nie dojdzie. Elżbieta II i książę Filip pierwszy raz od 33 lat nie spotkają się z bliskimi. Święta będą obchodzić sami w Windsorze.

Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa
Rodzina królewska we wspólnej sesji. Debiut księcia Louisa
Książę Louis pierwszy raz pojawił się na słynnym balkonie z całą rodziną królewską!
Książę Louis pierwszy raz pojawił się na słynnym balkonie z całą rodziną królewską!
Donald Trump i Melania Trump spotkanie z rodziną królewską - Wielka Brytania
Donald Trump i Melania Trump spotkanie z rodziną królewską - Wielka Brytania
Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry
Rodzina królewska na mszy świątecznej w Norfolk. Księżna Kate, Meghan Markle, książę Karol, książę William i książę Harry
Rodzina królewska - styl pisma
Rodzina królewska - styl pisma
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także