Newsy"Nie byłam pewna, czy dożyję końca ciąży". Błąd lekarza na zawsze odcisnął ślad na Oli Szwed. Rozrywające serce wyznanie gwiazdy

"Nie byłam pewna, czy dożyję końca ciąży". Błąd lekarza na zawsze odcisnął ślad na Oli Szwed. Rozrywające serce wyznanie gwiazdy

Ola Szwed o ciąży
Ola Szwed o ciąży
Elwira Szczepańska

27.12.2022 21:20, aktual.: 27.12.2022 21:50

Zalogowani mogą więcej

Możesz zapisać ten artykuł na później. Znajdziesz go potem na swoim koncie użytkownika

Aleksandra Szwed weszła do show-biznesu jako mała dziewczynka. Cała Polska pokochała ją za rolę Elizy w Rodzinie zastępczej. Grała tam u boku wybitnych aktorów, takich jak: Piotr Fronczewski, Gabriela Kownacka, Jarosław Boberek, Tomasz Dedek Joanna Trzepiecińska. Od tamtego momentu jest obecna w polskim show-biznesie.

Z koszykarzem Krzysztofem Białkowskim założyła rodziną i ma dwoje dzieci: 8-letniego syna Borysa i dwuletnią córkę, której imienia nie podano do wiadomości publicznej.

Z Tobą mogę wszystko  konie kraść, dzieci rodzić…  #wedidit #familie #newfamilymember #happy #thefourofus #momoftwo #daddybardzocool  #june2021 – ponad rok temu pochwaliła się w social mediach

Dzieci chroni od mediów. Nie pokazuje ich twarzy, bo uważa, że jako osoba publiczna najlepsze co może im zaoferować, to anonimowość. Tym razem zaskakująco otworzyła się w wywiadzie.

Ola Szwed o traumatycznych przeżyciach w drugiej ciąży

Ola Szwed była gościem w podcaście Kamila Balei Tato, no weź!. Chętnie mówiła o dzieciach, poruszyła też temat tego, jak przebiegały jej ciąże. Trafiły na zupełnie różne momenty w historii Polski. Pierwsza ciąża aktorki przebiegała w normalnych warunkach, spokojnie, jednak druga przypadła na trudny czas pandemii i zmian w sprawie prawa do aborcji.

Kiedy Szwed była w ciąży, w szpitalu w Pszczynie umarła Izabela, która stała się symbolem zmian w prawie. Wszystko wpłynęło na samopoczucie aktorki. Wyniki jej badań także nie nastrajały optymistycznie:

Pierwszą ciążę sprzed 8 lat wspominam jako niezwykle fantastyczny okres, najpiękniejsze dziewięć miesięcy w moim życiu. Byłam chodzącym szczęściem. Druga ciąża to był notoryczny stres, notoryczny strach, przerażenie tym, co się dzieje, wzmożone burzą hormonów. Miałam niepokojące wyniki własne, w pewnym momencie nie byłam pewna, czy dożyję końca ciąży. Okazało się, że to lekarz w niefortunny sposób wypowiedział się, kiedy analizował moje badania. Po konsultacji z innymi lekarzami doszliśmy do wniosku, że powinno się uważać, co się mówi pacjentkom, bo można im zafundować traumę do końca życia.

Aleksandra Szwed zapytana o ewentualną kolejną ciążę powiedziała:

To nie jest kraj do rodzenia dzieci. Nawet wspominając pierwszą a drugą ciążę, która była w środku pandemii, w trakcie zmian legislacyjnych w naszym kraju i pewnymi przypuszczeniami zdrowotnymi, które były bardzo nieciekawą perspektywą dla kobiety noszącej pod sercem dziecko... Nie chciałabym. W mojej opinii obecne czasy i to, jak ten kraj traktuje kobiety, potencjalne matki, nie zachęca do tego, by rodzić dzieci. 500+ nie jest wystarczającą zachętą dla mnie, żeby powiększać rodzinę.

Mimo tego nie wyklucza, że jeszcze powita na świecie trzecie a może i czwarte dziecko.

Aleksandra Szwed pokazała brzuszek
Aleksandra Szwed pokazała brzuszek
Ola Szwed- Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat
Ola Szwed- Gala jubileuszowa 30 lat Telewizji Polsat
Aleksandra Szwed
Aleksandra Szwed
Aleksandra Szwed zdradziła płeć dziecka
Aleksandra Szwed zdradziła płeć dziecka
Ola Szwed pokazała syna
Ola Szwed pokazała syna
Aleksandra Szwed urodziła
Aleksandra Szwed urodziła
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Zobacz także