Nie żyje pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19. Śmierć Williama Shakespeare'a wstrząsnęła światem
Nie żyje William Shakespeare, pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19. 81-latek zmarł w czwartek w University Hospital Coventry w Wielkiej Brytanii. To w tej placówce podano mu szczepionkę przeciw koronawirusowi.
Pierwszy mężczyzna zaszczepiony na COVID-19 nie żyje
William Shakespeare popularność zyskał 8 grudnia 2020 roku. To wówczas w mediach opublikowano jego zdjęcie. Senior ubrany w szpitalną koszulę i szlafrok otrzymał szczepionkę firmy Pfeizer przeciw COVID-19. Był drugą osobą zaszczepioną na świecie, zaraz po 90-letniej Margaret Keenan z Irlandii Północnej i pierwszym mężczyzną.
Mężczyzna w krótkim czasie wzbudził duże zainteresowanie mediów nie tylko dlatego, że bez obaw oddał się w ręce lekarzy, którzy zaaplikowali mu wakcynę mającą uchronić go przed poważnymi następstwami zakażenia koronawirusem. Uwagę wszystkich przykuło jego nietypowe imię i nazwisko. Senior nazywa się tak samo jak znany brytyjski poeta William Shakespeare. Co ciekawe mężczyzna mieszkał w hrabstwie Warwickshire, w którym znajduje się Stratford-upon-Avon, rodzinne miasto dramaturga.
William w przeszłości pracował w firmie Rolls Royce oraz był dyrektorem Allesley Primary School w Coventry, oraz Coundon Court School. Przez 30 lat był radnym lokalnej parafii, a przez 20 lat nadzorował i kierował pracami rady parafialnej.
Shakespeare pozostawił kochającą żonę, dwóch synów i kilkoro wnucząt. Wielu mieszkańców hrabstwa nie jest w stanie pogodzić się ze stratą tak wspaniałego człowieka. Znajomi i przyjaciele wspominają go jako osobę bardzo zaangażowaną w działanie na rzecz lokalnej społeczności, człowieka obdarzonego poczuciem humoru oraz niezwykle uczynnego.
Dla mężczyzny niezwykle ważne było to, aby pandemia koronawirusa skończyła się jak najszybciej, dlatego też zdecydował się jako pierwszy poddać szczepieniu. Zachęcał wszystkich wokół do przyjęcia szczepionki, która zakończy śmiertelne żniwo wirusa. Zdaniem radnej Coventry, Jayne Innes, która była przyjaciółką mężczyzny, jest tylko jeden sposób, którym wszyscy mogliby oddać cześć jego pamięci:
William Shakespeare – przyczyny śmierci
Jak podają media śmierć mężczyzny nie miała związku z koronawirusem, ani tym bardziej z niepożądanym odczynem poszczepiennym.
Składamy kondolencje rodzinie i bliskim Williama.